تحلیل بازی استقلال و فجر سپاسی | سجاد ناجی روزهای سخت استرا | تماشاچی

تحلیل بازی استقلال و فجر سپاسی | سجاد ناجی روزهای سخت استرا

تحلیل بازی استقلال و فجر سپاسی | سجاد ناجی روزهای سخت استرا
تیم فوتبال استقلال توانست در دیداری دشوار در جام حذفی با نتیجه 3 بر 0 از سد تیم فجرسپاسی بگذرد و به مرحله بعد رقابتها صعود کند؛ در ادامه توجه شما را به تحلیل بازی استقلال و فجر سپاسی جلب می نماییم.
 

برنامه کامل بازیهای استقلال

 

تحلیل بازی استقلال و فجر سپاسی | سجاد ناجی روزهای سخت استرا

 
تحلیل بازی استقلال و فجر سپاسی | سجاد ناجی روزهای سخت استرا
 
استراماچونی در این دیدار به بازیکنان ملی پوش خود استراحت داده بود و با سیستم 3 دفاعه، تیمش را روانه بازی با تیم سرسخت فجرسپاسی کرده بود. تیم داود مهابادی که با آرایش تمام دفاعی در این دیدار حاضر شده بود در نیمه اول توانست به سادگی، مقابل طرح ها و برنامه های استراماچونی ایستادگی کرد به طوری که شاهد موقعیت خطرناک جدی روی دروازه جلالی راد دروازه بان فجرسپاسی نبودیم. و بازی متعادل با برتری نسبی استقلال در مالکیت توپ را شاهد بودیم.
 
در نیمه دوم، استراماچونی در دقیقه 62 بازی، سجاد آقایی را وارد زمین کرد و ورق بازی را به طور کامل برگرداند. سجاد آقایی با تحرک بالای خود جان تازه ای به خط حمله استقلال داد و توانست دفاع لایه لایه فجر را آشفته کند و فرصت و فضا برای سایر مهاجمین استقلال را فراهم می کرد به طوری که آبی ها تا پایان بازی، دو بار به تیرک دروازه کوبیدند و 1-2 موقعیت خوب گلزنی را از دست دادند اما بدشانسی مانع از گلزنی بازیکنان این تیم در 90 دقیقه شد و بازی طبق انتظار داود مهابادی به وقتهای اضافه کشیده شد و هواداران استقلال، نگران کشیده شدن این دیدار حساس به ضربات پنالتی شدند.
 
نیمه اول وقتهای اضافه با نتیجه 0-0 به پایان رسید اما نیمه دوم وقتهای اضافه با حضور دانشگر در خط حمله استقلال همراه شد و ارسالهای پیاپی بازیکنان این تیم برای تبریزی و دانشگر و اقایی، خطرات جدی برای دروازه فجر به حساب می امد؛ استقلال در این لحظات با آرایش 3-5-2 و با سه مهاجم به کار خود ادامه می داد که در یکی از حرکات هجومی این تیم، دانشگر با تیزهوشی یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه از مدافعین فجر گرفت و وریا غفوری کاپیتان استقلال که نمایش دل پذیری در این دیدار از خود ارائه کرده بود توانست با ضربه ای زیبا از فاصله 30 متری، دروازه فجر را باز کند.
 

پس از این گل، بازیکنان فجر از لاک دفاعی بیرون آمدند و همین موضوع باعث باز شدن فضاهای زیادی پشت مدافعین این تیم شد و پاس های دقیق ریگی برای تبریزی و آقایی باعث شد استقلال بتواند در ادامه نیز دو گل دیگر توسط آقایی و شجاعیان به ثمر برساند که جاگیری خوب سجاد آقایی در هر دو گل، یکی از نکات برجسته ضدحملات استقلال محسوب می شد.
 
 
نکات فنی
 
استراماچونی در این دیدار توانست هم در تعویض بازیکن و هم در تغییر تاکتیک تیم در بن بست تاکتیکی که در آن گرفتار شده بود، موفق عمل کند و از سد دفاع لایه لایه فجر بگذرد که یک نکته مثبت در کارنامه او محسوب می شود.
 
نکته مثبت این بازی، بازگشت وریا غفوری به دوران اوج خود بود که بارها و بارها توانست بازیکن رو به روی خود را از پیش روی بردارد و موقعیت های خطرناکی روی دروازه فجر ایجاد کند.
 
سجاد آقایی بازیکن نیمکت نشین استقلال بار دیگر ثابت کرد که جای او روی نیمکت ذخیره ها نیست و باز هم مثل بازی قبل، موفق شد گره بازی را برای استراماچونی باز کند.
 
استقلال در این دیدار، از دقیقه 60 به بعد و از زمان حضور سجاد اقایی در بازی، نمایش دلپذیری ارائه کرد و حتی اشتباهات داوری نیز نتوانست مانع از پیروزی این تیم شود.
 
نکته مثبت این دیدار عملکرد مثبت و موفق مرتضی تبریزی در ترکیب استقلال بود که حضورش در ترکیب تیم منجر به شکل گیری حملات جدی برای آبی پوشان شد.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه