پارادوکس هواداران استقلال و آقای مدیرعامل | عملکرد خوب یا فاجعه ؟ | تماشاچی

پارادوکس هواداران استقلال و آقای مدیرعامل | عملکرد خوب یا فاجعه ؟

پارادوکس هواداران استقلال و آقای مدیرعامل | عملکرد خوب یا فاجعه ؟
در حالی که امیرحسین فتحی عصر امروزبا مصاحبه ای آتشین، جواب برخی مصاحبه های گاه و بیگاه علی فتح اله زاده مدیرعامل پیشین این تیم را داد؛ اما هواداران استقلال به سبب برخی اتفاقات ناخوشایند در طی دوران مدیریت فتحی در استقلال خواهان برکناری او و روی کار آمدن مدیری توانمند از جنس علی فتح اله زاده که آزمون پس داده محسوب می شود هستند اما پارادوکس جالبی میان درخواست هواداران استقلال و وزارت ورزش در خصوص ماندن یا رفتن فتحی به وجود آمده است که در ادامه به آن می پردازیم.
 

پارادوکس هواداران استقلال و آقای مدیرعامل | عملکرد خوب یا فاجعه ؟

 
پارادوکس هواداران استقلال و آقای مدیرعامل | عملکرد خوب یا فاجعه ؟
 
حتماً در جریان تمجید و ستایش وزیر ورزش از مدیریت فتحی در استقلال قرار گرفته اید؛ تمجیدی و ستایشی که بر خلاف باور هواداران استقلال بود چرا که آنها معتقدند به واسطه عملکرد ضعیف فتحی و خطیر، حال و روز تیمشان اینگونه شده است و عملکرد آنها در استقلال جای هیچگونه دفاعی باقی نگذاشته است و برنده شدن مقابل رقیب دیرینه در پرونده سوپرجام نیز آخرین شانسی بود که هواداران استقلال به کادر مدیریت فعلی داده بودند و با شکست در این پرونده نیز راه برگشتی برای فتحی متصور نبودند به طوری که در هفته گذشته بارها خبر استعفای او را از گوشه و کنار شنیدیم.
 

مدیر شجاع یا ترسو | مسئله این است

اما داستان وزیرات ورزش و بررسی عملکرد فتحی از حیثی دیگر قابل تامل است که البته کوچکترین اهمیتی برای هواداران استقلال ندارد چرا که آنها تنها پیروزی تیمشان و موفقیت آن را خواستار هستند ولو به هر قیمتی!  آنها مدیری را می خواهند که مثل گرشاسبی (مدیرعامل سابق پرسپولیس) از دستور وزیر ورزش سرپیچی کند اما به واسطه این سرپیچی دل میلیون ها هوادار تیم را به واسطه کسب کاپ سوپرجام شاد کند که حتی اگر این سرپیچی، به قیمت برکناری او نیز تمام شود. گرشاسبی در دوران مدیریت خود بارها و بارها برای منافع باشگاه پرسپولیس از خطوط قرمز وزارت ورزش عبور کرد و علی رغم اینکه ارتباط با حسین هدایتی یک خط قرمز محسوب می شد، اما در بزنگاه هایی که تیم به پول برای جذب ستارگان نقل و انتقالات نیاز داشت، به هدایتی متوسل شدند و یا در موردی دیگر با خرید ارز آزاد اضافه بر سهمیه تعیین شده که بر خلاف سیاست های وزارت ورزش بود، توانستند از یک شکایت جدی علیه پرسپولیس جلوگیری کنند و ...
 

حل مشکلات مالی ارجح است یا موفقیت تیم؟

اکنون طرفداران استقلال با مدیری مواجه هستند که به شدت قانون مدار و بله قربانگوی مافوق خود است و رضایت او بر رضایت هواداران استقلال ارجحیت دارد. اگر مدیران پرسپولیس در سالهای اخیر بدون پشتوانه مالی چک کشیدند و از اعتبارات بدون پشتوانه خود برای موفقیت تیم خرج کردند و بدهی ها را برای مدیران بعدی به یادگار گذاشتند اما فتحی خود را مقید به اجرای دستورات وزیر ورزش که اتفاقاً دوستی دیرینه ای نیز با او دارد، می دانست و در طول دوران مدیریت خود تنها به پرداخت بدهی های به یادگار مانده از دوران مدیران قبلی پرداخت و این در حالیست که مدیران عامل در تیم رقیب یعنی پرسپولیس نه تنها اینکار را انجام ندادند بلکه بر بدهی های گذشته نیز افزودند چرا که به خوبی می دانستند متولی اصلی این دو تیم دولت است و در هر شرایطی، به واسطه فشار هواداران میلیونی این دو تیم، مشکلات مالی آنها حل خواهد شد اما فتحی به این موضوع توجه نداشته و ندارد و تنها به فکر صفر کردن بدهی های استقلال و جلب رضایت حداکثری وزیر ورزش بوده و هست که این مهم به از دست رفتن ستارگان بسیاری از استقلال در طول 3-4 سال گذشته انجامیده و برعکس این موضوع در تیم رقیب صادق بوده چرا که مدیران عامل پرسپولیس با پرداختی های سنگین توانسته اند، ستارگان تیم خود را در پرسپولیس نگه دارند و ثبات یکی از عوامل اصلی موفقیت سرخ پوشان در سه فصل اخیر بوده و بی ثباتی و تغییر مداوم مربی و بازیکن نیز کمر استقلال را در فصول اخیر شکسته است. هواداران استقلال معتقدند اگر بنا به حل مشکلات مالی تیم ها بود، تیمی همچون بارسلونا اقدام به فروش فوق ستاره خود یعنی لیونل مسی به قیمتی گزاف می کرد اما آنها مسی را در تیم نگه داشتند و سه فصل پیاپی قهرمان لالیگا شدند اما فلورنتینو پرز با مقاصد مالی اقدام به فروش رونالدو کرد که حاصل آن جز ناکامی برای این تیم چیزی در پی نداشت.
 

فتحی مدیر محبوب وزیر ورزش

از منظر وزارت ورزش، امیر حسین فتحی مصداق یک مدیر نمونه است که با استفاده از ابزارهایی که در اختیار داشته توانسته بحران های مالی این تیم را به حداقل برساند اما از نظر هواداران استقلال، فتحی یک مدیر ضعیف است که هرگز قادر به حفظ و دفاع از منافع تیم در مقابل دشمنانش نبوده و نیست و به مجموعه استقلال به سان یک سازمان دولتی با بوروکراسی های رایج در آن نگاه می کند. برای فتحی صورتهای مالی و تراز اخر سال مهم است و نه کسب جام و افتخار با تیم که این موضوع با خواست هواداران این تیم در تضاد مطلق قرار دارد.
 

چرا فتح اله زاده کاندید هواداران استقلال است؟

اگر امروز هواداران استقلال اسم علی فتح اله زاده را صدا می زنند به خوبی می دانند که او در مقطعی برای کسب موفقیت تیم حتی خانه خود را به فروش رساند و ماشین خود را برای حفظ بازیکنی همچون امیرحسین صادقی در اختیار او قرار داد تا ثبات استقلال از بین نرود اما به نظر می رسد مدیر بی خیالی همچون فتحی، به این مسائل توجه ندارد و از افراد کارآزموده در اطراف خود نیز در این مسیر مشورت نمی گیرد.
 
فتحی باید بداند برای هوادار استقلال، صورت مالی سالانه و مجوز حرفه ای  مهم نیست بلکه آنها حاضرند میلیاردها تومان بدهی داشته باشد اما تیمشان به قهرمانی در لیگ یا لیگ قهرمانان آسیا دست یابد و توانایی حفظ ستاره های خود را داشته باشد و این فاکتورها از منظر هواداران استقلال، در یک مدیر خوب نمود پیدا می کند. از دید وزارت ورزش، فتح اله زاده یک مدیر هزینه است و فتحی یک مدیر مقتصد و وقتی منابع مالی در تیم دیگر دولتی صرف می شود، نیاز به بالانس در این موضوع احساس می شود که قرعه به نام استقلال افتاده که در هزینه های خود صرفه جویی کند.
 
در پایان می توان گفت مدیرانی همچون فتحی که مامور به امر مافوق خود هستند و دقیقاً مطابق دستورات مقام بالاتر خود در پست خود ایفای نقش می کنند، امیدوار به حضور در پستهای بهتر و بالاتر در رده های مختلف دولت هستند و برخی دیگر همچون فتح اله زاده و گرشاسبی که دل هواداران برایشان مهمتر است، از کار بیکار می شوند و محبوب قلب هواداران هستند چرا که آنها دیگر به دنبال مناسب دولتی نیستند و آنچه را انجام می دهند که هوادارانشان را شاد می کند و نه لزوماً وزیر ورزش را ! که این رویه در اکثر موارد محکوم به عزل مدیر مربوطه شده است.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

ابراهیم

یک سوال آیا نگهداشتن بازیکنان و کادر فنی پرهزینه تر است یا فسخ قرارداد با بازیکنان فعلی و گرفتن بازیکنان جدید؟

محمد کریمی

جانا سخن از زبان ما می گویی /درود به شرف نویسنده دریکی ازبندها گفته بودید گرشاسبی مدیر وقت پرسپولیس برخلاف نظر وزیر عمل می‌کرد امروزمطلبی راخواندم که عباس ملکی نماینده استقلال درسوپر جام می‌گوید من وگرشاسبی وتنی چند درمقابل وزیر به ایشان گفتیم بازیکنانمان درتیم ملی هستند ودلایلی آوردیم مبنی براینکه زمان برگزاری سوپر جام مناسب نیست وایشان گفتند هردوباشگاه نامه ای بنویسند ودرخواست تعویق بازی رابدهند وسرانجام فتحی بله قربان گواقدام به نوشتن نامه نموده وگرشاسبی ازنوشتن نامه امتناع می‌کند کا‌ ش وزیر اینقدر وجدان داشت ومیگفت این مسئله ای که ملکی می‌گوید درست است یاخیر(( تاسیه روی شود هرکه دراو غش باشد)) راستی وقتی به یارگیری های پرسپولیس نگاه می‌کنیم ومیبینیم بسیاری از آنها با خرید بازیکنان میلیاردی وپولهای کثیف صورت پذیرفته است ازجمله خرید طارمی ورضائیان و بیرانوند وجلال حسینی که این دونفر آخر به گفته کی روش بااستقلال توافق کرده بودند وباپول نقد هدایتی شبانه به پرسپولیس پیوستند البته با((همکاری جناب پیروانی که درآن زمان درتیم ملی حضور داشت و5سال هم ازفعالیتهای ورزشی منع شده ودیروز هم دوباره حکم سرپرستی رادرپرسپولیس به اودادند)) نباید تحقیق وتفحصی ازجانب قوه قضائیه یاحتی فیفا صورت پذیردوببینند این قهرمانیها چگونه بوجود آمده است آری دوست عزیز اون جمله بالانس شدن هزینه ها رابسیار زیبا بیان کردید وحرف دل هوادارن رابه بهترین نحوبیان کردیدکه دراین چندسال می گفتند تیم سوگلی جناب وزیر نا اعظم وپسر بزرگوارشان پرسپولیس است وبس راستی تیم ملی ایران دربازی برگشت با بحرین که بسیار حساس است ولااقل ازجهت توهین هایی که به سرودملی وهمه ایرانیان شد نیازمند حمایت گسترده هواداران است آیا برای این بازی هم مثل دیدار فینال باشگاه‌های آسیا که پیروزی درآن حضور داشت مدارس تعطیل خواهد شد؟؟

علی سینک

یکی از دلایلی هم که مدیرای پرسپولیسو میگیرن میندازن زندان همینی هست که نویسنده اشاره کرده چون همه شون دستشون توی گو ه وفساد هست ولی یه مورد هم تا الان نبوده که مدیرای استقلال تخلف یا انحراف مالی داشته باشن . با کثافت تیمداری میکنه پرسپولیس

سعید.م

چقدر متن جانبدارانه, غیرفنی, عامیانه و در یک کلام مضخرفی بود در پاراگراف و سوال دوم اینقدر مضحک بود که جایه هیچ بحثی نداشت, در این سه چهار سال پرسپولیس هزینه کرد و استقلال بدهی صاف کرد؟ در زمان محرومیت؟ حفظ بازیکن در زمان محرومیت هزینه ست؟ لیست بازیکن و مربی های دلار بگیر این چند سال استقلال رو حتی یک مریخی میدونه, شما نمیدونید؟!! یعنی اون پاراگراف دقیقا زمانی درسته که هر جا اسم پرسپولیس هست اسم استقلال و هرجا اسم استقلال هست اسم پرسپولیس رو مینوشتید. به شعور خواننده, حتی همون استقلالیهای واقع بین, احترام بگذارید

ابن فوتبال

دوست عزیز لیست و رقم قرارداد خارجیای استقلال فصل گذشته به لطف آقای خطیر رسانه ای شد اما تا الان از خودت پرسیدی چرا حتی یک مورد از قراردادهای بازیکنان خارجی و مربیان خارجی پرسپولیس رسانه ای نشده ؟ خود بیرانوند داره میگه من 8 میلیارد میگیرم بعد شما کاسه داغتر از آش شدی؟ چرا مدیریت استقلال باید برای صاف کردن بدهیا، ستاره هاشو بفروشه امثال الهیار و مجید حسینی و تیام و ... ولی مدیریت پرسپولیس به لطف پولهای کثیف هدایتی همه ستاره هاشو نگه داشته. به استناد اخبار رسانه های مختلف همواره مبلغ بدهی پرسپولیس بیشتر از استقلال بوده و با یه سرچ ساده توی گوگل اینو میتونید متوجه بشید. البته آدم خواب رو میشه بیدار کرد ولی آدمی که خودشو به خواب زده رو نمیشه بیدار کرد مثه شما! من از جانب تمام افکار منصف و عادل فوتبالدوست تحسین میکنم نگارنده این مطلبو که به درستی به همه چیز اشاره کرده