معرفی معروفترین ورزشکاران معتاد جهان | تماشاچی

معرفی معروفترین ورزشکاران معتاد جهان

معرفی معروفترین ورزشکاران معتاد جهان
افسردگی پس از یک دوره ورزش حرفه ای و فشارهای روحی بجا مانده از مسابقات و دوران کودکی بسیاری از ورزشکاران را به دام اعتیاد و الکل کشانده است.البته افسردگی تنها برای ورزشکاران و سلبریتی ها اتفاق نمی افتد بلکه یکی از مشکلات مدرن و امروزی میباشد. شما هم میتوانید افسردگی خود را بسنجید.
 
 

معرفی معروفترین ورزشکاران معتاد جهان

 
معرفی معروفترین ورزشکاران معتاد جهان
 
گزارشات زیادی از اقدام به خودکشی انواع افراد معروف جهان به ثبت رسیده است که وقتی دلیل را ازآن ها پرسیده اند اکثرا انزوا و تنها ماندن، نداشتن حریم شخصی، استرس های زیادی سقوط از اوج و حجمه های بی امان مردمی در صورت دیده شدن کوچکترین خطا را دلیل اصلی اقدامات خود به خودکشی و یا حتی گرایشاتشان به مواد الکی و مواد مخدر اعلام کرده اند. شاید برایتان جالب باشد بدانید طبق تست های روانشناسی انجام شده میزان استرس و دغدغه های درونی افراد سلبریتی بسیار بیشتر از مردم عادیست چرا که مردم عادی میتوانند در ناراحتیهایشان به تنهایی . با خیال راحت در خیابان قدم بزنند و یا ته دلشان مطمئن هستند بابت خطاهای خیلی کوچک تنها در مقابل وجدان خودشان پاسخگو خواهند بود و نه حجمه ای حتی از تمام دنیا. همین موضوع یکی ا زعلل مهم انزوا طلبی و به موجب آن ایجاد واکنش های افسردگی در افراد خواهد شد. که بسته به میزان محبوبیت و میزان قوی بودن ذاتی آن شخص در برابر مشکلات مقدار این فشار میتواند کم و زیاد باشد. همیشه هم شهرت دلیل تمایل به افسردگی و اعتیاد درمیان افراد مشهور نبوده است. گاها افراد به دلیل فرار از خستگی های بی امان تمرینی چه در عرصه ورزش و چه در عرصه های دیگر به مواد مخدر روی میآورند و در این میان ممکن است مبتلا به انوا ع عارضه های آن شوند. چه بسیار بودند افراد مشهوری که در این راه جانشان را از دست داده اند.اعتیاد بلای خانمان سوزیست که بر خلاف تصور عام مردم تنها گریبان قشر ضعیف جوامع مختلف را نمیگیرد. چه بسیار دیده شده که افراد مشهور به آن دچارشده باشند و سرنوشتشان دستخوش تغییرات بسیار شده باشد در ادامه چند ورزشکار معروف را در اوج شهرت به اعتیاد روی آورده اند معرفی میکنیم.
 
خولیو آلبرتو اتریشی، همبازی قدیمی مارادونا در بارسلونا نیز اسیر مواد مخدر و اعتیاد شد. این بازیکن از اولین کسانی بود که پس اعلام نتیجه مثبت آزمایش مارادونا اسطوره دنیای فوتبال آرژانتین حمایت خودش از او را صریحتا اعلام کرد اما متاسفانه زمانی که خودش درگیر این بلا شد و نتیجه آزمایشهایش مثبت اعلام شد مارادونا هیچ حمایتی از او نکرد. غم انگیز ترین اتفاق و دوران زندگی او در سال 2002 بود که به علت اختلاالات روانی در بیمارستان بخش روانی بستری شد. او در آنجا چندبار دست به خودکشی زد که موفق نبود و سرانجام با با گذراند ندوره نقاهت خود تحت نظر پزشکان توانست به زندگی عادی خود بازگردد
 
________________________________________ مارکو پانتانی، یکی از معروف ترین و شکست ناپذیرترین دوچرخه سواران دنیا بود که طبق اخبار رسیده حتی زمانی به کوکائین اعتیاد داشته است.او فتح کننده جیرودی ایتالیا تور دوفرانس بوده است. داستان زندگی او از آنجایی غم انگیز تر میشود که جسد بی جانش را در روز ولنتاین سال 2004 در هتلی به نام ریمینی پیدا میکنند. ریکو مبتلا به تومور مغزی بود و بالا بودن میزان اعتیادش به مواد و به موجب ان مصرف بیش از ازاندازه آن باعث شده بود مشکلات قلبی عمده ای نیز پیدا کند.
 
نفر بعدی و تقریبا از اولین مبتلایان به اعتیاد در بین ورزشکاران مارادونا پله نام دارد که زمان خود اسطوره فوتبال آراژآنیتین و حتی دنیا بود که مدت زمانی را به بازی کردن در بارسلونا پرداخت و در همان دوران بود که اولین اولین بار به مصرف کوکائین پرداخت. اما مدتی بعد زمانیکه در ناپولی بازی میکرد نتایج آزمایشات او مثبت اعلام شد و به همین خاطر این بازیکن را 15 ماه از میادین محروم کردند که البته فرصت خوبی برای ترک و بازگشت به عرصه درخشش بود اما این پایان ماجرا برای مارادونا نبود چرا که 6 سال بعد درسال 2000 در حالی که در تیم بوکاجونیورز کار میکرد مجددا به مواد روی آورد. اسطوره فوتبال آرژانتین به همین جهت از ورزش حرفه ای کنار گذاشته شد و سال های زیادی دور ماند. بعدها اعلام شد که به دلیل مصرف زیاد مواد دچار سکته های مغزی شده و در بیمارستان است. برخی از رسانه اعلام میکردند که دیگر امیدی به بازگشت او نیست اما خوشبختانه این ورزشکار قدیمی توانست بیماری را شکست دهد و بازگردد. درسال 2000 بود که فیدل کاسترو، رییس جمهور وقت کوبا از او درخواست کرد تا اعتیادش را ترک کند . ماراددونا که انگیزه ای جدید پیدا کرده بود موفق شد بر این مهم فائق بیاید و پس ازمدتها به عنوان سرمربی مجددا به دنیای پرحاشیه فوتبال بازگردد.
 

________________________________________ در سال 2002، بود که اعتیاد مارک بوسنیچ، دروازه بان سابق تیم ملی استرالیا مثبت اعلام شد و اعتیاد او به زبان ها افتاد. این بازیکن درآن زمان از دروازبانان بنام چلسی بود که پس از اعلام و مشخص شدن اعتیادش به کوکائین توسط باشگاه لندنی کنار گذاشته شد. این بازکن به مدت 9 ماه از حضور در میادین ورزشی محروم بود. در این مدت او هرهفته 6 هزاریورو برای خرید کوکائین و هربار 10 گرم مصرف میکرد.
 
________________________________________ میتوان غم انگیزترین داستان در ورزش آمریکای شمالی را به لن بیانس بسکتبالیست معروف منتسب کرد او که در سال 1984 موفق شده بود به عنوان بازیکن بوستون سلتیک انتخاب شود تصمیم گرفت میهمانی ترتیب بدهد و این شادی را با دوستانش شریک باشد اما متاسفانه این آخرین کاری بود که توانست در زندگیش انجام دهد. او آن شب به دلیل مصرف زیاد مواد مخدر اوردوز کرد که سبب ایست قلبی در وی شد این موضوع باعث شد تا رئیس جمهور وقت کشور آمریکا در آن زمان یعنی رونالد ریگان مجازات مصرف و جمل و قاچاق کوکائین را افزایش دهد.
 
________________________________________ یکی دیگر از قربانیان اعتیاد آیتور گونسالس، دوچرخه سوارمشهور اسپانیایی بود که موفق شد تور مشهور این کشور به نام ووئلتا اسپانیا را در سال 2002 فتح کند اما بعد از گذشت سه سال جواب آزمایشات او مثبت اعلام شد و دو سال ازمیادین محروم شد. درهمین زمان بود که او به دلیل رانندگی در حالت ناهوشیاری به خاطر مصرف مواد دستگیر شد. آیتور که خیلی متوجه حرکات خودش نبود از چراغ قرمز عبور کرد و در باند مخالف به رانندگی پرداخت گونسالس هیچگاه مجددا به میادین مسابقه بازنگشت.
 
________________________________________ مارتینا هینگس، هم علی رغم اینکه هیچوقت این موضوع را نپذیرفت در این لیست قرار داده داده شده است که اینبار این مورد به معنا ی واقعی تنها یک قربانی بود . او یکی از بزرگترین تنیسور های سوئیسی بود که طبق گفته خودش در مثبت بودن آزمایش خود مقصر نبوده است. در سال 2007 بود که مقدار کمی کوکایین در آزمایشات گرفته شده از او دیده شد. او از خود اینگونه دفاع کرد که آلوده بودن هوا منشا مثبت اعلام شدن آزمایشات اوست اما موثر واقع نشد و او را دو سال محروم کردند. مارتینا از سال 2010 مجددا به میادین بازگشت.
 
____________fh____________________________ یکی از متاثر کننده ترین داستان ها معروف به دروازه بان افسانه ای کلمبیا، رنه هیگوئتا است کهدر زمانی که بازیکن تیم آوکاس بود،دچار اعتیاد و افسردگی شد. او که در زمان خودش از اوبه عنوان افسانه ای تکرار نشدنی یاد میشد نتایج آزمایشاتش مثبت اعلام شد. او یکی از دوستان صمیمی پابلو اسکوبار، یکی از بزرگترین قاچاقچیان کلمبیا بود! هیگوئیتا پس از مدتی به عنوان مربی به میادین ورزشی بازگشت و امروز مربی دروازه بان های تیم النصر عربستان است.
 

تست سن عقلی

منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

فرزانه

در نهایت همشون تباه شدن چ نامردیه مارادونا