بهانه خنده دار برای توجیه شکست تلخ به بحرین | توهین به سرود ملی | تماشاچی

بهانه خنده دار برای توجیه شکست تلخ به بحرین | توهین به سرود ملی

بهانه خنده دار برای توجیه شکست تلخ به بحرین | توهین به سرود ملی
در حالی که تیم ملی کشورمان شب گذشته متحمل شکست تلخی مقابل بحرین در خاک این کشور شد؛ برخی در داخل شروع به جوسازی و توجیه این شکست کرده اند و با بولد کردن توهین به سرود ملی کشورمان در محل برگزاری بازی، سعی در انحراف افکار عمومی از اشتباهات تاکتیکی ویلموتس در بازی شب گذشته دارند.
 
 

بهانه خنده دار برای توجیه شکست تلخ به بحرین | توهین به سرود ملی

 
بهانه خنده دار برای توجیه شکست تلخ به بحرین | توهین به سرود ملی
اگرچه تیم ملی کشورمان در مقایسه با تیم کیروش، فوتبال به مراتب دل پذیرتری بازی می کند اما ویلموتس در اولین محک جدی خود روی نیمکت ایران نشان داد در شرایط سخت، برای تغییر نتیجه کاری از دستش بر نمی آید و در تمام لحظاتی که تیم ملی از دقیقه 63 از حریف عقب افتاد، موقعیت های گل ناشی از حرکات تاکتیکی نصیب ملی پوشان نشد و سانترهای بی هدف و شوت های از راه دور تنها سلاح تیم بی اعصاب ویلموتس بود.
 

ویلموتس فهمید اما برخی ...

اما سرمربی با شخصیت و فهیم تیم ملی کشورمان پس از بازی با پذیرش مسئولیت شکست، سعی در فرار از واقعیت نداشت اما عده ای کاسه داغتر از آش با پیش کشیدن مسائلی انحرافی، سعی در پاک کردن صورت مسئله داشتند. شاید اگر ملی پوشان تیم ملی انگلیس نیز به واسطه توهین نژادپرستانه به چند بازیکن رنگین پوست این تیم در بلغارستان، آشفته می شدند، قادر به خلق نتیجه 6 بر 0 در خاک بلغارستان نبودند و تفاوت تیم حرفه ای با تیم آماتور ایران در چنین بازیهایی مشخص می شود چرا که وقتی توجه به حاشیه باشد، طبیعتاً از اصل غافل خواهیم شد که در بازی شب گذشته به وضوح شاهد عصبی شدن بازیکنان تیم ملی به واسطه جو حاکم در استادیوم محل برگزاری بازی بودیم به طوری که احسان حاج صفی و سردار آزمون به دلیل اعتراض شدید به داور حتی مستحق اخراج از زمین نیز بودند. به راستی اگر بازیکنان تیم ملی اینقدر در زمینه احساسی ضعیف هستند که با چنین مواردی تحت تاثیر قرار می گیرند، شاید بهتر باشد تغییر رشته داده و منچ و مارپله بازی کنند تا با روحیات آنها سازگارتر باشد.
 

جواد خیابانی کی بازنشست می شود؟

وقتی گزارشگر ضعیف این بازی یعنی جواد خیابانی که فرهنگ کینه ورزی و تنفر را به مخاطبین القا می کند با جملاتی خارج از عرف، دست به جوسازی و فضا سازی در خصوص این مسابقه می زند، باید هم منتظر چنین واکنش های زشت رسانه ای در داخل باشیم. جواد خیابانی که تلاش بسیاری در ضعیف جلوه دادن بحرین انجام داد، در طول بازی در مقابل حملات خطرناک بحرینی ها و دفاع منطقه ای عالی آنها ترجیح داد روزه سکوت بگیرد و تنها با یادآوری باخت سالها قبل، بذر تنفر ور کینه را در دل میلیونها مخاطب تلویزیونی بپاشد.
 

غرور بازیکنان بادکنکی ایران

واقعیت این است که تیم ملی آنقدر غرق در نتیجه شگفت انگیز مقابل کامبوج رفته بودند که به تصور بازی ساده مقابل بحرین، پا به آوردگاه بحرین گذاشتند و نتیجه دست کم گرفتن حریف نیز چیزی جز شکست نخواهد بود. وقتی کارشناس برنامه فوتبال برتر که چیزی از شرایط جدید فوتبال بحرین نمی داند ، این تیم را ضعیف تر از تیم سالها قبل بحرین می خواند و در جریان بازی متوجه می شود که تیم فعلی بحرین به مراتب قوی تر از تیمی است که مانع حضور ایران در جام جهانی شد؛ او نیز پس از بازی حرفی برای گفتن نداشت تا مشخص شود توهین به سرود ملی ایران و سر و صدای ورزشگاه عامل شکست ایران مقابل بحرین نبوده بلکه همین تحلیل های بی پایه و اساس و ایجاد تصور غیرواقعی نسبت به تیم خود و تیم حریف است که سطح توقع هواداران فوتبال را نسبت به فوتبال ایران بالا برده است.
 

دلالان رسانه ای عامل انحراف افکار عمومی از حقیقت

حقیقت تلخ در مورد فوتبال ایران این است که چرخ این ورزش پرطرفدار را دلالان رسانه ای میچرخانند و بارها و بارها با وارونه نشان دادن حقیقت یا پنهان کردن حقیقت از دید مخاطبین، مسیر غلطی را پیش روی تیمهای فوتبال در رده ملی و باشگاهی ترسیم کرده اند. ای کاش به جای پرداختن بیش از حد به توهین تماشاگران بحرینی به سرود ملی، تیتر خبرگزاریها به سمت دلایل فنی بات ایران به بحرین تغییر می کرد. تیم بحرین در آمار نیز چیزی کمتر از ایران نداشت و در موقعیت گل، مالکیت توپ، شوت به سمت چارچوب و تعداد کرنرها با ایران برابری می کرد و شاید بهتر باشد رسانه های احساسی ایران، به جای فرافکنی در خصوص شکست تیم ملی، به دلایل فنی این شکست بپردازند. البته از خبرناهارانی که باخت تیم ملی را با باخت تیم ملی کلمبیا به الجزایر همراه با کارلوس کیروش ارتباط می دهند، نباید انتظاری غیر از این نیز داشت چرا که تحریف حقیقت جزئی از کاسبی آنها شده است.
 
پی نوشت: بزرگترین اشتباه ویلموتس در استفاده از امید ابراهیمی نا آماده در بازی شب گذشته بود که با جاگیری های غلط و از دست دادن توپ، میانه میدان را به بحرین تقدیم کرده بود و پس از ورود احمد نوراللهی، این نقیصه تا حد زیادی بر طرف شد و تیم ایران سوار بر بازی شد. شاید بتوان از تغییر ناگهانی زوج خط دفاعی تیم ملی در این دیدار نیز به عنوان یکی دیگر از اشتباهات ویلموتس یاد کرد و اگر پورعلیگنجی در کنار کنعانی زادگان قرار می گرفت؛ شاهد هماهنگی بیشتری در خط دفاعی در دفع حملات بحرینی ها بودیم. ویلمتوس باید در خصوص عملکرد ضعیف رامین رضائیان در جناح راست خط دفاعی نیز پاسخگو باشد چرا که این بازیکن هم در بازی مقابل کامبوج و هم در دیدار مقابل بحرین نتوانست کمک چندانی به حملات تیم ملی کند و در جایی که به سانترهای تیز نیاز داشتیم، سانترهای بلند و در جایی که به سانترهای بلند نیاز داشتیم، سانترهای تیز و بی حاصلی را از او شاهد بودیم.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

Dante

زمان میبره تا این تیم درست بشه

علی

اگه ب شناخت بهتری از بازیکنا برسه قطعا بهتر از این میتونیم کار کنیم یادمون نره با کیروش هم سابقه نتایج عجیب غریبی مثل تنها باخت تاریخمون ب لبنان رو هم داشتیم 2 تا هافبک بدرد بخور تو کشور نیست ک همش حاج صفی باید باشه اینو امید ریدن