پرده برداری وینفرد شفر از بازداشت وریا غفوری | تماشاچی

پرده برداری وینفرد شفر از بازداشت وریا غفوری

پرده برداری وینفرد شفر از بازداشت وریا غفوری
وینفرد شفر در مصاحبه ای جنجالی ضمن انتقاد از وضعیت خفقان ورزشی در ایران و استادیوم های ورزشی، علت برخی ناملایمات با استقلال را ریشه در قدمت این تیم که ریشه ای شاهنشاهی دارد دانست.
 

پرده برداری وینفرد شفر از بازداشت وریا غفوری

 
پرده برداری وینفرد شفر از خصومت با باشگاه شاهنشاهی ایران
وینفرد شفر سرمربی سابق استقلال در گفت‌وگویی تفصیلی با سایت آلمانی t-online درباره موضوعوعات زیادی درباره فوتبال ایران سخن گفته است. او درباره زنانی که در بازی ایران و کامبوج به ورزشگاه آزادی رفتند، برخلاف تمام رسانه‌ها و مفسران داخلی و خارجی نظر عجیبی در این باره دارد: "این همان چیزی است که من از فیفا انتقاد دارم. یک سری منشی‌های فدراسیون و چند زن به صورت گزینشی انتخاب می‌شوند و به جایگاه VIP اسکورت می‌شوند. این دقیقا همان اتفاقاتی است که سال قبل رخ داد. این اتفاقات هیچ چیز را تغییر نمی‌دهد".
وی در اظهارنظری عجیب گفت: "ناامید می‌شوم که بعد از این همه هجمه در اینستاگرام و رسانه‌ها، تازه فیفا به خودش آمده است. فیفا باید یک اولتیماتوم جدی به ایران بدهد. لیگ ایران نباید شروع می‌شد. فیفا باید اعلام می‌کرد که قانون باید اجرایی شود، در غیر این صورت باشگاه‌ها و تیم‌های ملی حق رقابت نخواهند داشت. بدون هیچ سازشی".
شفر در ادامه صحبت های خود مدعی شد: "فوتبال در ایران بسیار سیاسی است. بعضی از تیم‌ها یک حقوق اقلیتی و سیاسی خاصی دارند اگر در فوتبال درباره وزیر ورزش شعار دهید این یک اعتراض سیاسی است!".
سرمربی سابق استقلال ادامه داد: "من و دیگر اعضای کادرفنی از باشگاه به دلیل اینکه 6 ماه حقوق ما را پرداخت نکرده است شکایت کردیم. این نحوه برخورد در کشورهای دیگر صورت تخلف دارد. متاسفانه مدیریت باشگاه با حکومت ارتباط نزدیکی دارد. اکنون اعتراض های زیادی علیه مدیریت باشگاه صورت گرفته است. من هنوز با بازیکنان سابق و اعضای کادر ایرانی خودم در ارتباط هستم و واقعا انسان‌های دوست داشتنی هستند".
 
شفر که به طور کلی در خصوص سحر خدایاری صحبت می کرد در صحبتهایی عجیب مدعی شد در ایران حتی با یکنفر که طرفدار حکومت در ایران باشد ملاقات نکرده است؛ او با اشاره به جریان قوی جدایی طلب در تبریز به سرکوب اعتراضات سیاسی در ایران انتقاد کرد.
 
سرمربی سابق استقلال در بخش دیگر از صحبتهای سراسر اعتراضی خود نسبت به فضای فوتبال در ایران گفت: استقلال نماد چیزی است که ایرانی ها مدتهاست ان را از دست داده اند و به نوعی نماد آزادی برای آنها محسوب می شود. به یاد دارم که یکی از بازیکنان ملی پوش ما(احتمالاً وریا غفوری) به خاطر صحبت های اعتراضی خود علیه نظام، یک روز در بازداشت به سر برد و مردم از اعتراض کردن عمومی می ترسند.
 
او ادامه داد: هواداران استقلال بسیار به تیم خود علاقه دارند. استقلال توسط شاه تاسیس شده و یادآور روزهای خوب قدیمی در ایران است؛ استقلال سمبل فوتبال در ایران محسوب می شود. اگر برنده می‌شدیم در خیابان‌ها ما را بوس می‌کردند و در صورت باخت اعتراض های زیادی در شبکه‌های اجتماعی ایجاد می‌شود. در ایران نمی‌شود بازیکن و مربی استقلال و پرسپولیس باشید و در خیابان شما را نشناسند. بعد از قهرمانی در جام حذفی استقبال بزرگ و بی‌نظیری از تیم ما کردند.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

رستم زال

درود بر شرفت آقای شفر

مودریچ خسته

روح شاه رو شاد کردی

علی

دمت گرررررم

Dante

دمش گرم خیلی هم دمش گرم خیلی خیلی دمش گرم حرفای نزده رو زد