تست سن عقلی آنلاین رایگان | سن بیولوژیک

تست سن عقلی آنلاین رایگان | سن بیولوژیک
همه ما میدانیم سن شناسنامه ای از زمان تولد محاسبه میشود، اما گاهی میبینیم دو نفر که سن شناسنامه ای یکسان دارند، بعضا سن یکی بیشتر از دیگری بنظر می آید. در اصل این تفاوت در رفتار و شخصیت آنهاست که به سن عقلی آنها مربوط میشود. سن عقلی عددی است که میتواند بیشتر یا کمتر از سن شناسنامه ای فرد باشد، که قایل اندازه گیری است چرا که به تجربیات و نوع نگاه افراد به زندگی بستگی دارد.شما واقعا چند سالتان است.برای شروع تست سن عقلی با ما همراه باشید.
 
 

تست آنلاین استعدادیابی ورزشی


تست سن عقلی آنلاین رایگان | سن بیولوژیک

 

 
سن عقلی و سن بیولوژیکی چه خصوصیاتی هستند؟
 
گاها شنیده اید کهپزشکان در مورد وضعیت جسمانی کسی نظر داده اند که مثلا : سن فیزیکی او در حد جوانی 30 ساله است. در صورتیکه فرد بیمار بالغ بر 50 سال از عمر خود را گذرانیده است. این هما نسن بیولوژیکی فرد است. یا تا به حال برایتان پیش آمده که با شنیدن جمله ای تاثیر گذار از یک کودک جابخورید؟ چیزی که در هیچ یک از هم سالان او نشنیده باشید ؟ و با خود بگویید این کودک خیلی بیشتر از سنش میفهمد! تشخیص به موقع این موضوع و راهنمایی این افراد در مسیر های صحیح میتواند کمک شایانی در آینده آنها داشته باشد. مثلا کسیکه فکر میکند دیگر از سن ورزشی او و موفقیت هایش گذشته در صورتی که سن بیولوژیک او هنوز آماده برای تلاش و جنگیدن است. در شرایط عادی زانی که همه چیز کاملا آرام و طبیعی پیش برود سن عقلی و سن بیولوژیکی شما هم تراز با سن شناسنامه ای شما رشد خواهد کرد اما گاها شرایطی دخیلی میشوند که باعث میشود شخصی کمتر و یا بیشتر از سنش جلوه کند.برفرض مثال بدن یک شخص ورزشکار سی ساله یقینا با بدن یک بیمار مبتلا به اعتیاد سی ساله متفاوت خواهد بود. سن عقلی هم به همین شکل بنا به شرایط مختلف تربیتی، هوشی و جامعه ای ممکن است شخص بالاتر و پایینتر از سن شناسنامه ای خود باشد.
 
آیا سن کم نشانه ای قطعی از سلامت است؟
 
همچنین در طی انجام این تست ها به ما آموزش داده میشود که سن شناسنامه ای ما تنها یک عدد است دروصتریکه سن بیلوژیکی ما کمتر از سن واقعی خودمان بود که نشانه ای مثبت به شمار میرود اما در صورتیکه بالاتر بود نه باید به استناد این مضوع دست از تلاش برای کم کردن سن خود برداریم. این تست میتواند زنگ خطر را برای ما به صدا درآورد که بیشتر مراقب سلامت جسمانیمان باشیم چون یقیننا برای ادامه حیات و صد البته حیاتی سالم به بدنی سالم نیاز خواهیم داشت. همچنین باید بدانیم که اکتفا کردن تنها به سن شناسنامه ای اصلا کار صحیحی نیست. چه بسیار جوان هایی که به استناد سن شناسنامه ایشان از سلامتی جسمشان غافل شده اند و زمانی به خود آمده اند که خیلی از بخش های بدنشان را مستهلک کرده اند و چه بسیار کهنسالانی که صرفا با دیدن نام شناسنامه به بدرقه مرگ رفته و خود را از دیدن انواع زیبایی تنها به علت داشتن خرافه ای به نام سن شناسنامه ای محدود و محروم کرده اند.بر این اساس روند زمانی در تعیین سن بیولوژیکی شما موثر نخواهد بود صرفا به خاطر جوانی نباید بدنتان را سلامت بدانید و همچنین پیری دلیلی قطعی برای ضعف و ناتوانی جسمی شما نیست.
 
تست سن عقلی و بیولوژیکی بدن/ سن واقعی چیست؟
 
در واقع بدست آوردن سن واقعی افراد کار سختی نیست در واقع به تعداد سال هایی که از تولد شخص گذشته است طلقی می شود. در واقع این روش ساده ترین نوع بیان سن واقعی فرد است.
 

تفاوت سن بیولوژیکی و سن واقعی

 

سن بیولوژیکی چیست؟

 
در واقع این واژه را بر اساس آسیب وارده به سلول ها و بافت های مختلف بدست می آورند. همچنین سن کاربردی (functional) نیز به آن گفته می شود. این سن میتواند باسن واقعی بسیار متفاوت باشد چرا که در آن فقط زمان دخیل نیست.
این عوامل شامل: ژنتیک سبک زندگی فرد تغذیه بیماری ها و انواع شرایط غیر طبیعی
 
متخصصان با کمک و بررسی این فاکتور ها و همچنین بررسی وضعیت فیزیکی بدن فرد و شرایط بافت ها میتوانند این سن را تشخیص دهند. گاها شاهد بوده ایم که سن بیولوژیکی افراد تفاوت فاحشی با سن واقعی آنها داشته است. در واقع امکان دارد سن بیولوژیکی فردی ۲۸ ساله که تحرک کافی نداشته و سیگار کشیده از 50 سال هم بیشتر باشد.
 
تست تعیین سن بیولوژیکی
طبق تحقیقات تعیین سن به این راحتی ها نیست. ممکن است برخی افراد همچنان در سن ۷۰ سالگیشان پر انرژی باشند در حالی است که برخی دیگر در سن ۲۰ سالگی کاملا بی روح و بی انگیزه هستند. سن شناسنامه ای نمیتواند گواه سن واقعی شما باشد.
 
در این مقاله برای شما دوستان عزیز تستی راحت و دقیق قرار داده شده که میتوانید توسط آن به سن عقلیتان پی ببرید: همچنین تستی اجمالی برای شما قرار داده شده تا با سن بیولوژیکیتان آشنا شوید:
   

تست تعیین سن بیولوژیکی

 
1. قلب نبضتان را یکبار در حالت ایتساده چک کنید. حالا ۲۰ بار با سرعت بنشینید و بلند شوید. دوباره نبضتا را بررسی کنید تعداد ضربانتان چقدر افزایش یافت؟ بیش از ۱۰ ضربه: سن قلبی شما ۲۰ است. ۱۰-۲۰ ضربه: ۳۰ سال ۲۰-۳۰ ضربه: ۴۰ سال ۳۰-۴۰ ضربه: ۵۰ سال ۴۰ یا بیشتر: ۶۰ سال
در صورتیکه نتوانستید نشست و برخاستتان را کامل کنید: ۷۰ سال یا بیشتر داشتن اضافه وزن ممکن است تاثیر منفی بر تست داشته باشد.
 
سیستم عصبی
در این تست دوستتان یک خط کش ۵۰ سانتیمتری را در دست بین انگشت شست و انگشت اشاره میگیرد. دقیقا از جایی که شماره ۵۰ قرار گرفته.خط کش باید در حالت عمودی قرار داشته باشد. دستتان را در فاصله ۱۰ سانتیمتری زیر خط کش قرار بدهید. در همان حال که دوستتان خط کش را رها می کند سعی کنید که آن را با انگشت شست و اشارتان نگه دارید. هر بار که موفق شدید خطر کش را بگیرید یادداشت کنید که روی چندسانتیمتری خط کش آن را گرفته اید. روی نشانه ۲۰ سانتیمتری خط کش: سن سیستم عصبی شما ۲۰ سال سن دارد ۲۵ سانتیمتری خط کش: ۳۰ سال سن عصبی شماست ۳۵ سانتیمتری خط کش: ۴۰ ساله هستید ۴۵ سانتیمتری خط کش: ۶۰ ساله نتوانستید خط کش را بگیرید: ۷۰ سال
تخمین سن سیستم تعادل
چشم هایتان را ببندید و روی یکی از پاها بایستید. پای دیگرتان را در فاصله ۱۰ سانتیمتری از زمین بالا بیاورید. زان بگیرید که تا چه مدت در این موقعیت میمانید. اگرتوانستید ۳۰ ثانیه یا بیشتر در این موقعیت بمانید: سن سیستم تعادل شما ۲۰ سال است. ۲۰ ثانیه: ۴۰ ساله هستید ۱۵ ثانیه: ۵۰ ساله کمتر از ۱۰ ثانیه: ۶۰ ساله یا بیشتر
رگ های خونی
با انگشت شست و اشارتان پوست پشت دستتان را نیشگون بگیرید و برای ۵ ثانیه نگه دارید. با این کار لکه سفیدی روی پوست ایجاد می شود. توجه کنید که چقدر زمان میبرد تا این لکه به حالت عادی خودش برگردد. اگر پس از ۵ ثانیه سفیدی از بین رفت: سن شما ۳۰ سال است ۸ ثانیه: ۴۰ سال ۱۰ ثانیه: ۵۰ سال ۱۵ ثانیه: ۶۰ سال بیشتر از ۱۵ ثانیه: ۷۰ سال
مفاصل دست ها را به پشت سرتان ببرید و تلاش کنید روی تیغه های شانه انگشت ها را به هم برسانید و گره بزنید. در صورتیکه اینکار برایتان آسان بود: سن مفاصل شما ۲۰ سال خواهد بود. اگر سر انگشتان به سختی به یکدیگر رسیدند: ۳۰ ساله اگر دست هایتان به هم نرسیدند: ۴۰ ساله اگر در بردن دست ها به پشت دچار مشکل شدید: ۶۰ ساله اگر نتوانستید دست ها را به پشت ببرید: بیشتر از ۶۰ ساله دستگاه تنفسی شمعی روشن کنید و سعی کنید آن را با فوت کردن خاموش کنید. مسافت را در زمان موفقیت یادداشت کنید: فاصله ۱ متر: سن شش های شما ۲۰ ساله است ۸۰ الی۹۰ سانتیمتر: ۳۰ سال ۷۰ الی ۸۰ سانتیمتر: ۴۰ سال ۶۰ الی ۷۰ سانتیمتر: ۵۰ سال ۵۰ الی ۶۰ سانتیمتر: ۶۰ سال کمتر از ۵۰ سانتیمتر: ۷۰ سال یا بیشتر
نتیجه تست
در نهایت اعدادی که به دست آمده را جمع کنید. این نتیجه سن بیولوژیکی شما خواهد بود.
سن عقلی چیست؟
همانطور که گفتیم سن عقلی شما رابطه ای مستقیم با یمزان آگاهیتان دارد همچنین میتوانید با تقسیم سن عقلی به سن شناسنامه ای خود میتوانید ضریب آی کیو خودتان را محاسبه کنید.اگر علاقمند به انجام تست جالب و دقیق سن عقلی هستید با ما همراه باشید.

تست سن عقلی

تست سن عقلی یا همانIQ به منظور تعیین میزان ضریب هوشی هر فرد مورد استفاده قرار میگرد..در تست سن عقلی میزان ضریب هوشی یاIQ در هر فرد اندازی‌گیری می‌شود طبق تحقیقات انجام شده اینطور نتیجه گیری شده است که جامعه ای سالم خواهد بود که سن احساسی آن در حدود 18 تا 25 سال باشد و درنهایت فقط سن شناسنامهای افزایش پیدا کند.
 
سن واقعی شما چقدر است؟ طبق تحقیقا و پژوهش های به عمل آمده همه افراد دارای 3 نوع سن شناسنامه، جسمی و عقلی میباشند.همه ما علاقمند هستیم سن عقلیمان را بسنجیم و در این زمان تست سن عقلی بسیار کار آمد خواهد بود. چرا که این سن تا حدی نشانه میزان هوش و همچنین رشد عقلی در اشخاص است..گاهی میزان این سن را با آی کیو اشخاص محاسبه میشود. خوشبختانه ایران از این بابت در رتبه خوبی قرار دارد. گاها در یکسری از جوامع توسعه یافته، سعی میشود تا سیستم سن عقلی عمومی را در یک سطح استاندارد گاه داشته شود و برای مقاصدی خاص افرادی با سن عقلی بالا را از کشورهای عمدتا جهان سوم وارد می‌کنند. درصورتیکه هدف اصلی در ایران بالا بردن رشد سن عقلانی عمومی بوده و هست.
 
سن عقلی چیست؟ همانطور که از نامش پیداس میزان رشد عقلانی هر فرد را نشان می دهد. همه افراد جامعه با توجه به تاریخ تولدشان در شناسنامه رشد می کنند اما شرایط زندگی در تغییر سن عقلی موثر خواهد بود. عواملی همچون ينتیک، محیط اطراف، نوع تغذیه، فضای خانواده و نوع تعلیم و تربیت اجتماعی همگی می‌توانند تاثیر مستقیمی در رشد عقلی داشته باشند. IQ یعنی هما نسن عقلی در هر فرد که توسط انجام تست ها قابل اندازه گیریست. ایران از خیلی قبلتر ها به داشتن افرادی با IQ بالا معروف بوده است و همین امر منجر شده تا مهاجرت برخی نخبگان به نام فرار مغزها تلقی شود.تست سن عقلی در افراد در یک جامعه کمک میکند به مزیان آگاهی و سطح هوشی آنها دست پیدا کرد. این معیار هما نمعیاریست که قادر است سن عقلی شما را تخمین بزند. سم شناسنمه ای تنها چیزیست که برای همه یکسان میگذرد و شرایط و خود اشخاص در نوع سپری کردن آن دخالتی ندارند.اما در میزان رشد سن عقلی شما عواملی متعددی دخیلی خواهند بود. عواملی مانند : نیتیک شما و سابقه خانوادگیتان، محیط زندگی، تغذیه، نگرش خانواده و تعلیم و تربیت اجتماعی و خانوادگی همگی در بیشتر و یا کمتر کردن سن عقلی ما موثر هستند.
 
چه سنی را سن عاطفی میگویند؟
این سن درواقع وابسته به احساسات درونی خود فرد و برداشتهای او از میزان سن خودش خواهد بود.اگر بخواهیم طوری دیگر بگوئیمدر واقع این سن را میتوان سن روحی ما درنظر گرفت. که به گفته روانشناسان ومحققان باید سعید در جوان نگاه داشتنش داشته باشیم.برای داشتن جامعه ای شاد نیاز داریم تا سن روحی یا هما نعاطفی آن را پائین نگاه داریم. سن احساسی ما میتواند آینه ای در مقابل حالات احساسی درونی و برداشت های هر فرد از سن خود شباشد. به خاطر داشته باشید که سن روحی هما نسن احساسی ماست و متاسفانه ما همیشه با این باور غلط بزرگ شده ایم که سن روحی و شناسانامه ایمان باید یکی باشد! مثلا حتما زیاده دیده اید که در زمان بارندگی ها انسنان احساسات متفاوتی را تجربه میکنند. هرکسی وابسته به سیگنال هایی که از درون خودش دریافت میکند واکنش متفاوت نسبت به بارش قطرات باران خواهد داشت. افارد محافظه کار و محتاط سریعا سینگنال خطر خیس شدن را احساس میکنند کسانی که اعتماد به نفس پائینتری دارند از خراب شدن مدل موها و آرایششان نگران میشوند تعدادی با ذوق زیر باران قدم میزنند و برخی هب نگاه کردن از پشت شیشه قناعت میکنند.واکنشان هر فرد با توجه به شرایط اقلیمی و فرهنگی که در آن بزرگ شده در نهایت سن احساسی او میتواند متفاوت باشد.
 
همه کشور‌ها امروزه تلاش میکنند تا سن روحی و عاطفی مردم را پایینتر بیاورند چرا که تجربه های ثابت کرده کشورهایی که نیروهای شاد تری دارند همواره موفقتر و پیشروتر از سایرین بوده اند همچنین شادی سبب تسلز بیشتر بر جسم و پائین نگاه داشتن سن بیولوژیکی هم میشود.همچنین پائین بودن سن عقلی میتواند سبب داشتن جامعه ای سالمتر با تعداد افرادی که عمر بالاتری دارند بشود ایده آل ترین وضعیت آن است که سن احساسی یک جامعه در سنین 18 تا 25 سالگی متوقف شود.فراموش نکنید سن احساسی فرمانده مطلق است و سن عقلی فرمانبدار بنابراین زمانی که به خودتا نتلقین کنید پیر و از کار افتاده شدیه اید درخواست پایان زندگی را برای سن عقلی صادر میکنید.
 

تفاوت تست سن عقلی و سن عاطفی؟

تفاوت این دو موضوع را درست میتوانیم در مثالی که بالاتر برایتان شرح کردیم توضیح بدیم. فرض کنید که در پیاده رویی مملو از جمعیت در حال حرکت هستید که به یکباره با بارش باران غافلگیر میشوید. واکنش شما چه خواهد بود؟ آیا شما و تمام مردمی که در حال عبور هستندواکنشی یکسان دارید؟ مطمئنا نه. شما انواعی از واکنشات را خواهید دید. جوانی که زیر لب غرغر میکندو از آشفتگی موهایش ناراضیست. کسی که سریعا سمت سایبان میدود و یا حتی پیرمردی که با شوق دست همسرش را گرفته و در زیر بارش باران قدم میزنند. تمام اینها دارای دلایل و مدارک علمی هستند که چرا هرکس به فراخور سن شناسنامه ایش عمل نمیکند؟ بله چون این سن ممکن است در روح و روان آنها متفوات باشد.
report گزارش اشکال
منبع : تماشاچی

نظرات

user

😘😘

پاسخ دادن