به موقع جیم شدی آقای خطیر | سوپرجام استقلال هم پر ! | تماشاچی

به موقع جیم شدی آقای خطیر | سوپرجام استقلال هم پر !

به موقع جیم شدی آقای خطیر | سوپرجام استقلال هم پر !
علی خطیر مدیر ورزشی مدعی سابق استقلال که خود را در بسیاری از امور، علامه دهر میدانست، در آخرین مورد از هنرنمایی های خود نیز ناکام ماند و دادگاه CAS رای پرونده سوپرجام 97 را به سود پرسپولیس اعلام کرد تا رقیب سنتی استقلال برنده یک دوئل حیثیتی در دادگاهی بین المللی باشد. نکته جالب اینکه علی خطیر که به واسطه اقدامات مخرب او بسیاری از نگون بختی های این روزهای استقلال را شاهد هستیم، به موقع استعفا داد و از معرکه فرار کرد چرا که هواداران استقلال اگر او را به خاطر اهمالش در سایر موارد ببخشند، هرگز شکست در پرونده سوپرجام را نمی پذیرند چرا که آنها معتقدند در این قضیه با احساسات آنها بازی شده و رای این پرونده از همان ابتدا مشخص بوده است.
 

به موقع جیم شدی آقای خطیر | سوپرجام استقلال هم پر !

 
به موقع جیم شدی آقای خطیر | سوپرجام استقلال هم پر !
 
در همین ارتباط صدیقی کارشناس امور بین الملل نیز طی مصاحبه ای با خبرگزاری فارس مدعی شد:
 
 
?یک پرونده کاملاً ایرانی را بی‌دلیل به یک دادگاه خارجی و بیرونی سپردیم؛ آن هم در حالی که از ابتدا تقریباً رأی CAS نیز قابل پیش‌بینی و مشخص بود. ?این شکایت به دادگاه CAS ظاهراً به خاطر اهداف دیگری انجام شد که در نهایت هم هیچ سودی برای استقلال نداشت. ?با توجه به هزینه‌های دادرسی در دادگاه CAS، باید بگویم که برای این پرونده رقمی حدود 300 تا 400 میلیون تومان هزینه شده است. باید به این رقم هزینه دستمزد وکلای داخلی و خارجی هم اضافه کرد که آن هم در حدود 200 میلیون تومان می توان در نظر گرفت. ?ضمن اینکه هزینه سفر سه کادر بزرگ از فدراسیون، پرسپولیس و استقلال را هم باید به آن اضافه کرد. با توجه به این هزینه‌ها شاید بتوان گفت که شکایت به دادگاه CAS رقمی در حدود یک میلیارد تومان برای فوتبال ایران هزینه داشت. ?واقعاً نمی‌توانستیم چنین پرونده‌ای را در داخل حل و فصل کنیم؟!
 
 
خطیر که در ابتدا مدعی بود با مستنداتی که در اختیار دارد، رای دادگاه CAS را به سود استقلال بر خواهد گرداند؛ با یکه تازی های خود در برهه ای از زمان به اندازه ای نزد هواداران استقلال محبوب شد که هواداران احساساتی استقلال هر اقدام او را در جهت منافع باشگاه استقلال می دانستند اما حالا خطیر رفته و هواداران آبی مانده اند و هزینه های سنگین دادرسی پرونده سوپرجام  که به حدود 1 میلیارد تومان می رسد.
 
خطیر به موقع از معرکه فرار کرد چرا که به مرور زمان شکایت وینفرد شفر و گادوین منشا، همام طارق و ... که به واسطه اقدامات یکجانبه او برای استقلال به یادگار مانده نیز به فیفا وصول خواهد شد و آنگاه است که افکار عمومی در خصوص عملکرد او بهتر قضاوت خواهد کرد. او در حالی با بی ثبات کردن تیم شفر در هفته های پایان، قهرمانی فصل گذشته را از استقلال گرفت که با روی کار آوردن یک مربی جوان و بدون کارنامه موفق در تیم های سابقش، خنجری دیگر بر پیکر بیجان استقلال وارد کرد.
 
خطیر با جدا کردن تعداد زیادی از بازیکنان استقلال مدل 97/98 در واقع مسبب ناهماهنگی این روزهای استقلال است و جدایی بازیکنانی همچون مهدی رحمتی، پژمان منتظری، امید نورافکن، آرمین سهرابیان و ... مستقیماً به او ارتباط دارد و هواداران استقلال وقتی متوجه می شوند که بهترین ساختار دفاعی فصل گذشته منهدم شده که بسیار دیر است چرا که ساختار دفاعی فصل جاری تیمشان آنقدر ضعیف است که آبی پوشان به هیچ حریفی در پذیرش گل نه نگفته اند.
 
 
 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه