آرای کمیته انضباطی برای بازی پرسپولیس و سپاهان | راه فحاشی باز شد | تماشاچی

آرای کمیته انضباطی برای بازی پرسپولیس و سپاهان | راه فحاشی باز شد

آرای کمیته انضباطی برای بازی پرسپولیس و سپاهان | راه فحاشی باز شد
کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ساعاتی پیش آرای خود را در خصوص دیدار پرسپولیس و سپاهان اعلام کرد و بر این اساس، گابریل کالدون سرمربی پرسپولیس به واسطه صحبتهای نارمرتبط خود در نشست خبری توبیخ شد.
 

آرای کمیته انضباطی برای بازی پرسپولیس و سپاهان | راه فحاشی باز شد

 
آرای کمیته انضباطی برای بازی پرسپولیس و سپاهان | راه فحاشی باز شد
در دیدار تیم‌های پرسپولیس و سپاهان که از هفته پنجم رقابتهای لیگ برتر فوتبال برگزار شد، از سوی تماشاگران تیم پرسپولیس تخلفاتی مبنی بر فحاشی تماشاگران به داور بازی و سرمربی حریف رخ داد.
باشگاه پرسپولیس به پرداخت 800 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. ( این رای قابل تجدید نظر است).
باشگاه پرسپولیس به دلیل سوء رفتار تیمی به 80 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد
*باشگاه سپاهان به دلیل فحاشی تماشاگرانش به تیم رقیب باید 300 میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند. ( این رای قابل تجدید نظر است)
*کمیته انضباطی در خصوص گزارشی مبنی بر تخلف محمد نوری فر مدیر رسانه ای تیم استقلال مبنی بر نشر اکاذیب در یکی از سایت های خبری و همچنین از طریق صحفات شخصی درفضای مجازی و متعاقب آن ارسال دفاعیه از سوی وی به کمیته انضباطی؛ اعضای کمیته پس از مداقه در اوراق پرونده و محتوای مطالب منتشره در صفحه شخصی و مصاحبه مذکور و با ملاحظه دفاعیات ارسالی به این نتیجه رسیدند که مطالب منتشره و مصاحبه با هیچ یک از تخلفات مندرج در ماده 71 مقررات انضباطی منطبق نبوده، وفق بند ج ماده 25 همین مقرارت با لحاظ عدم وجود جهت قانونی به منظور رسیدگی به پرونده، قرار توقف رسیدگی را صادر می کند. این رای قطعی است.
*گابریل کالدرون،سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر استقلال، وی طبق مقررات ماده 71 انضباطی و با اعمال ماده 93 به پرداخت 50 میلیون ریال جریمه نقدی و توبیخ کتبی محکوم شد. بدیهی است تکرار اینگونه تخلفات شامل تنبیهات شدیدتری خواهد شد. این رای قطعی است.
 
 
پی نوشت: با احکام فوق به نظر می رسد آرای قبلی کمیته انضباطی که مربوط به دربی بود به نوعی زیر سوال رفت؛ چرا که فحاشی ریتمیک هواداران پرسپولیس با جریمه نقدی مواجه شد و این در حالیست که در صورت استمرار این رویه، هواداران سایر تیمها نیز به خود اجازه خواهند داد تا علیه عوامل تیم مقابل یا داور بازی فحاشی کرده و با خیال راحت در بازی بعدی تیمشان نیز حاضر شوند چرا که جریمه اینکار را باشگاه محبوب آنها خواهد داد! شاید وقت آن رسیده تا کمیته انضباطی به برگزاری بازی تیم متخلف در یک شهر دیگر نیز فکر کند تا تماشاگرانی که اقدام به فحاشی در بازیهای خانگی تیم ها می کنند، از ترس اینکه دیگر نتوانند بازی تیم خود را از نزدیک ببینند، دست از فحاشی بردارند چرا که تا اینجای کارف محروم کردن تماشاگران و جریمه نقدی باشگاه، این معضل فرهنگی را حل نکرده است و وقت استفاده از راهکارهای دیگر فرا رسیده است.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه