نزدیکی استراماچونی به اخراج | استقلال بی برنامه و آماتور | تماشاچی

نزدیکی استراماچونی به اخراج | استقلال بی برنامه و آماتور

نزدیکی استراماچونی به اخراج | استقلال بی برنامه و آماتور
آندرا استراماچونی با سر و صدای بسیار زیاد علی خطیر معاون ورزشی وقت این تیم به نیمکت استقلال رسید و با ناز و کرشمه های ابتدایی که در عقد قرارداد با او دیده شد، هواداران استقلال تصور کردند بهترین مربی تاریخ این تیم به نیمکت استقلال رسیده ولی مرور زمان مشخص کرد که برگی دیگر از اشتباهات کلیشه ای علی خطیر اینبار در انتخاب سرمربی در این تیم رقم خورده و این مربی در حدود 5 ماهی که سرمربی آبی پوشان بوده نتوانسته تاثیر مثبت محسوسی در روند بازی استقلالی ها بگذارد.
 

نزدیکی استراماچونی به اخراج | استقلال بی برنامه و آماتور

 
نزدیکی استراماچونی به اخراج | استقلال بی برنامه و آماتور
 
بسیاری بر این عقیده اند که تازه وارد بودن استراماچونی به فوتبال ایران بر روی کیفیت کار او اثر گذاشته است اما سابقه استراماچونی نشان می دهد او از تمام تیم های قبلی خود در رده بزرگسالان به دلیل کسب نتایج ضعیف اخراج شده و اینطور نبوده که با کارنامه ای درخشان روی نیمکت استقلال نشسته باشد و سطح مربیگری نازل او در شش هفته ابتدایی لیگ برتر نیز مشخص شد به طوری که او در 6 بازی نخست استقلال، تنها موفق به کسب 6 امتیاز شده که شکست در دربی نیز کارنامه او را تاریک تر کرده است.
 

چرا از دستیار ایرانی استفاده نمی شود؟

کارشناسان عدم شناخت استراماچونی از بازیکنان ایرانی یکی از دلایل کسب نتایج ضعیف استقلال در هفته های اخیر می دانند و هنوز مشخص نیست علت عدم علاقه او به استفاده از دستیار ایرانی در کادر فنی اش چیست ؟
 

عدم شناخت پنالتی زن های ذاتی

استراماچونی با عدم شناخت از بازیکنان ایرانی در دو بازی حساس این فصل استقلال، پنالتی های تیمش را به بازیکنانی داد که هرگز تبحری در پنالتی زدن نداشته و ندارند و یکی از این پنالتی های از دست رفته منجر به شکست تیمش در دربی شد.
او با عدم استفاده از سجاد آقایی در نوک پیکان خط حمله استقلال در لیگ برتر نشان داد که هنوز شناخت کافی نسبت به پتانسیل بازیکنان خود ندارد چرا که حضور مداوم مرتضی تبریزی کند که سبک بازی اش شباهت زیادی به الحاجی گرو دارد، حاکی از آن است که او از نقاط ضعف و قوت بازیکنان خود درک درستی ندراد و این مورد برای یک مربی که 5 ماه با یک تیم کار کرده نمره منفی محسوب می شود.
 

استرا به اندازه کافی فرصت داشت

اینکه گفته می شود او به تازگی به فوتبال ایران آمده و باید به وی فرصت داد گزاره صحیحی به نظر نمی رسد چرا که وینفرد شفر نیز برای اولین بار و در وسط فصل، مسئولیت هدایت استقلال را بر عهده گرفت اما او از همان ابتدا نقاط ضعف استقلال را شناسایی کرد و استقلال رده سیزدهمی را در نهایت به مقام نایب قهرمانی لیگ رساند و این در حالی بود که او هرگز در تمرینات پیش فصل تیمش حضور نداشته و بازیکنان با نظر او جذب نشده بودند و استراماچونی این شانس را داشته تا از ابتدا در تمرینات پیش فصل استقلال حضور داشته باشد و با انبوه بازی های تدارکاتی به درک درستی از کیفیت بازیکنان تیمش برسد یا در موردی دیگر، دراگان اسکوچیچ مربی خوش فکر صنعت نفت که به تازگی در فصل جاری هدایت تیم آبادانی را به دست گرفته مگر چه تفاوتی با استراماچونی دارد که از همان ابتدا توانسته تیمش را با بازیکنان کم نام و نشان با 11 امتیاز در رده های بالای جدول نگه دارد؟  هر چه که هست، تا اینجای کار، استراماچونی هنوز در انتخاب ترکیب اصلی تیمش دچار مشکل بوده و در هر بازی، نفرات اصلی ترکیب استقلال را تغییر می دهد که بی ثباتی در ترکیب استقلال مسلماً به سود این تیم نخواهد بود و عدم هماهنگی بین بازیکنان این تیم در نهایت منجر به ناکامی های آتی این تیم می شود.
 

دستیاران بی تجربه و شاید کم دانش

در نقد دستیاران بی تجربه استراماچونی پیشتر به دفعات صحبت کردیم اما به نظر می رسد قرارداد ترکمانچایی که در زمان علی خطیر با این مربی بسته شده اجازه حضور مربی ایرانی در کادر استقلال را نمی دهد و  تیم استقلال به سان پلی برای کسب تجربه چند مربی جوان خارجی عمل می کند که تجربیات مربیگری در لیگ ایران، بعدها به آینده کاری آنها کمک خواهد کرد و نه استقلال !  پیشتر علیرضا منصوریان نیز با استفاده از محمد خرمگاه و آذری دو دستیار بی تجربه در استقلال، به سرنوشت مشابه استراماچونی دچار شده بود و خروج دستیار اول وینفرد شفر از کادر فنی این تیم در سال اول حضورش در استقلال نیز به یکباره موجب ضعف فنی شفر در مواجهه با تیمهای مقابل شد و همه این مسائل به خوبی نشان می دهند که استفاده از دستیاران با دانش و مجرب تا چه حد در موفقیت تیمها تاثیرگذار هستند و نمونه بارز این مورد نیز سرتن چوک و پانادیچ در پرسپولیس بودند که عصای دست برانکو در سالهای اخیر شدند.
 

کجای دنیا بازیکن گلزن را نیمکت نشین می کنند؟

استراماچونی در حالی سجاد آقایی را در بازی مقابل گل گهر سیرجان نیمکت نشین کرد که با عملکرد خیره کننده سجاد آقایی در جام حذفی مقابل گل ریحون کرج، توانست برنده بازی باشد و مشخص نیست لجبازی او در عدم استفاده از سجاد آقایی ریشه در چه موضوعی دارد؟ آیا او می خواهد به همگان ثابت کند که تصمیمش در نیمکت نشین کردن سجاد آقایی درست بوده و اشتباه نکرده ؟
در هر صورت به نظر می رسد نیت استراماچونی هر چه که باشد، نیمکت نشین کردن بازیکنی که در بازی قبل هم گل زده هم پاس گل ارسال کرده یکی از موارد نادر در دنیای فوتبال به حساب می آید و در هیچ تیم معتبر اروپایی چنین موردی را نخواهیم دید چه بسا آنسو فاتی 16 ساله با عملکرد خوبش در یکی از بازیهای بارسلونا که به عنوان یار تعویضی وارد میدان شد، در بازی بعدی این تیم در میان انبوهی از ستارگان بارسل به طور فیکس بازی کرد و اتفاقاً در دقیقه 3 بازی نیز توانست گلزنی کند.
 

سرکوب بنزنی سبز استقلال به چه قیمتی؟

سرکوب سرمایه های جوان استقلال به سبک استراماچونی ما را به یاد تصمیمات عجیب وینفرد شفر می اندازد که به یکباره رای به نیمکت نشین شدن همیشگی روح اله باقری، رضا آذری و ... داد. ایا در استقلال به سرمربی تیم بابت بازی کردن نفرات اصلی خط داده می شود؟  اینکه استراماچونی نمی تواند از علی دشتی و رضاوند در پست اصلی انها بازی بگیرد یکی از معضلات بزرگ استقلال در فصل جاری است که تاکنون نیز حل نشده باقی مانده است.
 

استرا قبل از پایان فصل اخراج می شود

هر چه که هست، نمایش ناامیدکننده استقلال مقابل گل گهر سیرجان بار دیگر هواداران این تیم را نگران کرده که این تیم چطور می خواهد مقابل تیمهای مدعی قهرمانی همچون سپاهان، تراکتورسازی،  پدیده و ... صف آرایی کند؟  بدون شک با ادامه این روند کج دار و مریض، استراماچونی انتهای فصل را در استقلال نخواهد دید و مثل تیمهای سابقش که از آنها اخراج شده بود، از استقلال نیز اخراج خواهد شد چرا که هیچ ایده و برنامه مشخصی در بازی استقلال دیده نمی شود که هواداران این تیم بخواهند به آن دل ببندند.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

بهتره زیادی حرف مفت نزنی استرا موندنیه هواداراهم اصلا نگرانی ندارن همه چیز خوبه پس خداروشکر عقیده واسه خودت نگه دار

نادر

بنظرم این تحلیل فقط از طرف کسی نوشته شده که قصد تخریب تیم استقلال رو داره ،من هوادار استقلال نیستم ،ولی تا اینجای کار از دیدن بازیهای استقلال متوجه شدم که تیم متحول شده استراماچونی کاملا تو مسیر رشد قرار داره و مطمعن هستم بازیهای بهتری از این تیم میشه دید، اینتر میلان تو این فصل مثل استقلال تغییرات زیادی با مربی ایتالیایی خودش داشته ،و همگان عنوان میکنن اقای کونته نسل جدیدی در اینتر رو پایه گذاری کرده و معتقد هستند باید فرصت داد که تفکراتشو در تیم پیاده کنه ، فرق کونته و استرا در اینه که کونته بازیکنای مد نظرشو کامل بدست اورده واز بهترینها برخوردار هست ،ولی استراماچونی با بازیکنان معمولی و فقدان بازیکن خوب در چند پست به کارش ادامه میده ،، بنظرم سعی کنید در رسانه خودتون ، عدالت و انصاف رو بیشتر بکار بگیرید و با دوتا ایراد سطحی و ناقص کار هیچ کسی رو بی ارزش جلوه ندهید،و جانبداریهارو در رسانه های به اصطلاح بیطرف با رنگ و لعاب مضحک به خورد مخاطبینتون ندهید،،استراماچونی چه در استقلال بمونه چه نه در فوتبال کار خواهد کرد، امیدوارم فوتبال باشگاهی در ایران از وجود مربیان خوبی از جمله استرا،ویا کالدرون ،ودنیزلی وغیره که سطح بالاتری از فوتبال ما دارن نهایت استفاده رو ببره ،

مدیر

سابقه استراماچونی نشون میده که مربی کوچیکی هست دوست عزیز . غیر از سانتر از جناحین هم چیز خاصی ندیدیم از تیم استراماچونی تا اینجا . مگر فرق ایشون با اسکوچیچ چی هست که از همین ابتدای کار با بازیکنای معمولی اینقدر خوب کار کرده ؟

محمود

برو لنگی به خودت و تیمت برس دست از سر استقلال و استرا برذار

محمد

کسی مجبورت کرده مطلب بنویسی بیسواد؟؟؟؟؟ خجالت بکش.....

سامان تهرانی

بیخودبرای استقلال حاشیه درست نکنیداتفاقاتیم خیلی خوب بازی میکنه ولی زمین وزمان نخواستن نتیجه بگیره شماها اگه دست ازسراستقلال برداریدتا کارشوانجام بده قهرمان هم میشه

آبی بیکران

شما اگه بشه کسشعر ننویسی خوبه چون هم استقلال خوبه هم استرا میمونه

آبی بیکران واقعی

بیخود از اسم کاربری من استفاده نکن با بی ادبیهات در ضمن مقاله خیلی صریح و بی پرده واقعیت مو جود تیم رو تحلیل کرده چراکه به واقع بازی سختهای استقلال هنوز از راه نرسیده و اخراج استرا خیلی خیلی محتمل میرسه بعد از بازی با حریفای بالا جدولی.. ای کاش به محمد تقوی فرصت مربیگری میدادند تا نشون بده میتونه عملکردی مثل برانکوی لنگی در استقلال محبوبش داشته باشه