ترکیبی که پرسپولیس را برنده دربی می کند + شماتیک | تماشاچی

ترکیبی که پرسپولیس را برنده دربی می کند + شماتیک

ترکیبی که پرسپولیس را برنده دربی می کند + شماتیک
دربی نود در پیش است و هواداران پرسپولیس سوالات زیادی در خصوص نفرات اصلی تیمشان در این بازی دارند چرا که در سه بازی گذشته کالدرون از ترکیب های متفاوتی در ارنج اصلی تیمش استفاده کرده و حتی تیفوسی های پرسپولیس نیز نمی توانند ترکیب اصلی پرسپولیس را در این بازی حدس بزنند؛ درادامه به بررسی بهترین ترکیبی که پرسپولیسی ها می توانند برای دربی نود متصور باشند می پردازیم.
 

ترکیبی که پرسپولیس را برنده دربی می کند + شماتیک

 
ترکیب پرسپولیس در دربی 90
 
همانطور که میدانید گابریل کالدرون سبکی متفاوت با برانکو ایوانکویچ را در پرسپولیس به نمایش گذاشته که تا اینجای کار چندان باب میل هواداران پرسپولیس نبوده و اگرچه کسب دو پیروزی از 3 بازی، بر روی کاغذ از لحاظ نتیجه نگیری مطلوب ارزیابی می شود اما نگرانی پرسپولیسی ها چندان هم بیراه نیست چرا که پرسپولیس مدل 98/99 در خلق موقعیت گل با مشکل مواجه است و این در حالیست که خط دفاعی این تیم نیز با تغییرات پیاپی، با مشکلاتی مواجه بوده و همه این موارد به عدم شناخت بازیکنان با تفکرات کالدرون بر میگردد که هنوز نتوانسته اند تفکرات او را در زمین مسابقه به اجرا در بیاروند.
 
اما با توجه به کیفیت بالای بازیکنان پرسپولیس، کار کالدرون برای انتخاب ترکیب 11 نفره تیمش بسیار سخت است چرا که انتخاب 11 بازیکن از بین 16-17 بازیکن تراز اول کاری سخت برای یک مربی محسوب می شود.
 
با توجه به عملکرد مثبت رادشویچ در دو بازی این فصل، انتخاب بین او و بیرانوند بسیار سخت است؛ مضاف بر اینکه رادوشویچ در بازیهای اخیر نشان داده از آمادگی بالایی برخوردار است و این درحالیست که بیرانوند در دوران افت خود به سر می برد و تنها عنوان دروازه بان شماره 1 تیم ملی است که کالدرون را مجاب می کند تا از او به عنوان دروازه بان اول تیمش در بازیها استفاده کند و به نظر می رسد با توجه به تجربه بیشتر بیرانوند در دربی ها، او درون دروازه پرسپولیس در این بازی قرار گیرد.
 
 
با توجه به گمانه زنی ها و مصدومیت شجاع خلیل زاده، احتمال اینکه شاهد تشکیل زوج سید جلال حسینی و کنعانی زادگان در قلب خط دفاعی پرسپولیس باشیم بسیار زیاد است و در این صورت محمد انصاری و شیری نیز در دو سمت خط دفاعی، کمربند 4 نفره ساختار دفاعی پرسپولیس را تشکیل خواهند داد.
تکمیلی: با توجه به مصدومیت سید جلال حسینی، احتمال اینکه محمد انصاری به دفاع میانی منتقل شود و محمد نادری در پست دفاع چپ به بازی گرفته شود زیاد است؛ مگر اینکه شجاع خلیل زاده در لحظات آخر به دربی رسیده و همان ترکیب دفاعی پرسپولیس مقابل صنعت نفت بار دیگر به کار گرفته شود.
 
با مصدومیت کمال کامیابی نیا، تنها انتخاب کالدرون برای هافبک دفاعی، احمد نوراللهی است و محسن ربیع خواه شانس زیادی برای بازی در این پست به طور فیکس ندارد. از بازیهای قبلی پرسپولیس اینطور بر می آید که کالدون علاقه ای به فوتبال تدافعی و استفاده از دو هافبک دفاعی ندارد و تیمش را با آرایش هجومی 3-3-4 به میدان می فرستد.
 
دو هافبک جلوی احمد نوراللهی در این بازی احتمالاً امید عالیشاه در جناح چپ و بشار رسن در جناح راست خواند بود و با سیامک نعمتی و فرشاد احمدزاده از روی نیمکت، بازی دوستان خود را دنبال خواهند کرد.
 
با توجه به عملکرد ضعیف جونیور براندائو در نوک خط حمله پرسپولیس، احتمالاً علی علیپور به پست اصلی خود باز می گردد و وحید امیری در جناح چپ و مهدی ترابی در جناح راست  به او در حرکات هجومی پرسپولیس کمک خواهند کرد.
 
تنها نقطه ابهام پرسپولیس در دربی نود، حضور یا عدم حضور شجاع خلیل زاده در این بازی است چرا که به نظر نمی رسد کالدرون از تجربه سید جلال حسینی بگذرد و او را در این بازی مهم نیمکت نشین بازیکن دیگری کند.
 

شماتیک ترکیب احتمالی پرسپولیس در دربی 90

 

 
 
 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

محمد

کیسه کش ها امروز تکه تکه اید