به بهانه انتخاب بنیادی فر به عنوان دربی | داور خجالتی در بین گلادیاتورها | تماشاچی

به بهانه انتخاب بنیادی فر به عنوان دربی | داور خجالتی در بین گلادیاتورها

به بهانه انتخاب بنیادی فر به عنوان دربی | داور خجالتی در بین گلادیاتورها
سرانجام نام موعود بنیادی فر به عنوان داور دربی 90 معرفی شد و این داور بین المللی فوتبال کشورمان دربی پیش رو را به همراه کمک هایش قضاوت خواهد کرد؛ به همین بهانه بد ندیدیم مواردی را در خصوص این داور خوض اخلاق و البته خجالتی فوتبال کشورمان در آستانه دربی مطرح کنیم.
 

به بهانه انتخاب بنیادی فر به عنوان دربی | داور خجالتی در بین گلادیاتورها

 
به بهانه انتخاب بنیادی فر به عنوان دربی | داور خجالتی در بین گلادیوتورها
موعود بنیادی فرد درست در نقطه مقابل علیرضا فغانی قرار دارد و چه به لحاظ شخصیتی و چه به لحاظ سبک داوری 180 درجه با فغانی متفاوت است. همانطور که پیشتر در مورد فغانی و سبک قضاوت خشنش در دربی ها گفتیم اکنون به سادگی می توان گفت بازیکنان دو تیم به سادگی می توانند انواع و اقسام خطاها را در زمین مسابقه انجام دهند چرا که بنیادی فر نشان داده به واسطه خصلت خجالتی بودنش و ترس از واکنش های شدید بازیکنان، معمولاً خود را به چالش نمی کشد و به سختی شاهد دادن کارت زرد و قرمز به بازیکنان از سوی او هستیم.
 
از طرفی، بنیادی فر در زمره داورانی قرار می گیرد که تا صحنه پنالتی برایش مسجل نشده، اقدام به اعلام پنالتی نمی کند و این در حالیست که بسیاری از داوران تنها بر اساس حدس خود از صحنه خطا در محوطه جریمه مبادرات به اعلام ضربه پنالتی می کنند.
بنیادی فر اصولاً داوری مهربان در زمین مسابقه محسوب می شود و بازیکنان دو تیم از حیث اتلاف وقت و یا مصدومیت های مصنوعی می توانند با خیال راحت(!) کار خود را انجام دهند چرا که سابقه بنیادی فر نشان داده به سختی با چنین مواردی برخورد می کند و این در حالیست که همکار او یعنی علیرضا فغانی به شدیدترین شکل ممکن، با چنین مواردی که در زمره موارد غیراخلاقی فوتبال نیز محسوب می شود، برخورد می کرد.
 
در مجموع انتخاب داور ملایمی به مهربانی بنیادی فر برای این بازی که برای هر دو تیم از اهمیت بالایی برخوردار است، کمی دور از تصور بود چرا که بازیکنان دو تیم که به سان گلادیاتور در روز یکشنبه مقابل هم صف آرایی می کنند، او را در جریان بازی محو خواهند کرد؛ به طور کلی بنیادی فر داوری نبود که بتواند جنجال ها و درگیری های دربی را مدیریت و کنترل کند و شاید این موضوع برای مسئولین برگزار کننده بازی گران تمام شود.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه