فروش اجباری بهشت به دختر آبی | تحجر جاهلان قرن بیست و یکم | تماشاچی

فروش اجباری بهشت به دختر آبی | تحجر جاهلان قرن بیست و یکم

فروش اجباری بهشت به دختر آبی |  تحجر جاهلان قرن بیست و یکم
در حالی که چند روزی از مرگ دلخراش سحر خدایاری یا همان دختر آبی می گذرد، موجی از واکنش ها در خصوص این ضایعه در سراسر جهان به چشم می خورد و افراد مختلف نسبت به این اتفاق تلخ واکنش نشان داده اند، اما سکوت عاملین خودسوزی سحر در جای خود قابل تامل است.
 

آبروریزی یک روحانی در تمرین استقلال | تحریب اسلام به چه قیمتی؟

 

فروش اجباری بهشت به دختر آبی | تحجر جاهلان قرن بیست و یکم

 
فروش اجباری بهشت به دختر آبی | تحجر جاهلان قرن بیست و یکم
 
داستان سحر از جایی شروع شد که او نیز به سان بسیاری از دختران این سرزمین، آرزوی دیدن بازیهای فوتبال در استادیوم آزادی را در سر می پروراند و قانونی نامرئی که تنها زائیده ذهن متحجرین قرن بیست و یکم است، از ورود بانوان به استادیوم آزادی ممانعت به عمل می آورد و این در حالی بود که ورود بانوان به استادیوم های والیبال و بسکتبال مدتهاست که آزاد شده است و مشخص نیست فرق رشته ورزشی فوتبال با سایر ورزش ها در چیست که این ممنوعیت خاص برای آن لحاظ شده است.
 
سحر که قصد داشت بازی تیم محبوبش (استقلال) را مقابل فولاد خوزستان در استادیوم آزادی از نزدیک تماشا کند دل به دریا زد و با گریم چهره سعی کرد با تیپی مردانه وارد استادیوم آزادی شود که توسط مامورین نیروی انتظامی شناسایی شد و پس از بگو مگوی شدید بین او و مامورین نیروی انتظامی، او به رکن قضائی معرفی گردید و قصه دردناک سحر از همینجا آغاز شد.
 
سحر که از بیماری اعصاب رنج می برد، در برخورد با مامورین نیروی انتظامی مناسب عمل نکرده و به گفته شاهدان با الفاظ توهین آمیز با آنها برخورد کرده که همین مسئله باعث تشکیل پرونده برای او شد و فشار روانی زیادی که احتمال محکومیت 6 ماه تا 2 ساله به او وارد کرد، سرانجام وی را به سمت خودسوزی پیش برد.
 
The first moments in heaven

تقدیم اثر زیبای اولین روز در بهشت (The first moments in heaven) به روح سحر خدایاری

 
هنوز علت دقیق مخالفت تصمیم گیران ارشد مملکت با ورود بانوان به استادیوم ها مشخص نیست اما با اعلام موضع تنی چند از نمایندگان مشهور مجلس در این خصوص، به نظر می رسد رای نمایندگان مجلس نیز فراهم شدن سریع زیرساختهای ورود بانوان به استادیوم ها باشد.
 
با توجه به این ضایعه به نظر می رسد مدعی العموم می بایست نسبت به آن واکنش نشان داده و عوامل ثالث در این قضیه را به پای میز محاکمه بکشاند چرا که تعلل و قصور امثال مهدی تاج و سلطانی فر و ... بوده که قضیه ورود بانوان به ورزشگاه ها را تا اینقدر بغرنج کرده و شاید این برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران باشد که بسیاری از مردم خواهان تحریم فدراسیون فوتبال توسط فیفا تا تعیین تکلیف قطعی این موضوع شده اند.
 
پی نوشت: در زمان عصر جاهلیت اعراب، رسمی مبنی بر زنده به گور کردن دختران وجود داشت که آیه ای در این زمینه بر پیامبر نازل شد که در نکوهش این موضوع این چنین آمد : بای ذنب قتلت (به کدامین گناه کشده شده اند؟) و اکنون نیز باید از مسئولین ارشد ورزش ایران پرسید این دختر به کدامین گناه کشته شد؟  آیا ورود آزاد و مسالمت آمیز به یک استادیوم ورزشی جرم است یا ناتوانی مسئولین در فراهم کردن زیرساختهای حضور خانواده ها در ورزشگاه ها باید مورد باخواست قرار بگیرد؟   به نظر می رسد دوستان با ید طولایی که در سندسازی و جعل سند در سالهای اخیر بر جای گذاشته اند، به جای عصر جاهلیت در عصر جاعلیت قرار دارند و با میزبانی نمایشی از خانواده ها در استادیوم آزادی در برخی بازیهای خاص مثل فینال لیگ قهرمانان آسیا، سعی در فریب AFC و فیفا را در عادی جلوه دادن شرایط داشته و دارند. آقای تاج که به بهانه ها اصلاح زیرساختهای استادیوم ها یک ماه شروع لیگ برتر را به تعویق انداختید، اکنون لیگ برتر با همان نواقص قبلی شروع شد و جان یک همطون به علت بی تدبیری شما و امثال شما در بدنه ورزش از دست رفت؛ آیا اکنون پاسخگوی مرگ دختر آبی هستید؟  به این فکر کرده اید که اگر این موارد، زودتر اصلاح می شد، شاید اکنون سحر در بین ما بود؟ به تبعات آبروریزی بین المللی که باعث خدشه وارد شدن به وجهه ایران در مجامع بین المللی بابت یک تصمیم متحجرانه شد، فکر کرده اید؟
 
اساتیدی که امروز به زور قصد به بهشت فرستادن افراد را دارید، آیا در زمان انقلاب و 8 سال جنگ تحمیلی نیز خط کشی جنسیتی وجود داشت که شما اینگونه متحجرانه و جاهلانه با یک پدیده ورزشی برخورد می کنید؟ با استمرار همین رفتارهاست که هنوز در کشورهای اروپایی تصور بر این است که با شتر در ایران تردد می شود!
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

مودریچ

بعضی وقتا گریم میگیره وقتی شرایط این خراب شده رو میبینم بخدا کشور خوبی بودیم‌و لعنت ب شورشی ها