پشت پرده رفت و برگشت چشمی در استقلال | تماشاچی

پشت پرده رفت و برگشت چشمی در استقلال

پشت پرده رفت و برگشت چشمی در استقلال
سرانجام پس از کش و قوس های فراوان، بازگشت روزبه چشمی به استقلال قطعی شد و این بازیکن با قراردادی یک ساله بار دیگر به عضویت این تیم در آمد که این اتفاق به زعم برخی هواداران این تیم، نوعی عقبگرد محسوب می شود و از این موضوع، چندان خوشحال به نظر نمی رسند اما با نگاهی عمیق تر به بازگشت چشمی به استقلال، می توان رضایت کادر فنی این تیم از حضور این بازیکن در تیم را دید.
 

 

پشت پرده رفت و برگشت چشمی در استقلال

 
پشت پرده رفت و برگشت چشمی در استقلال
 
هواداران استقلال معتقدند روزبه چشمی در تمام فصل نقل و انتقالات، دورهای خود را زده و ابتدا به پیشنهادات لیگ قطر فکر کرد سپس پیشنهاداتی از بوندس لیگای 2 را بررسی کرد و پس از بررسی چند پیشنهاد از لیگ برتر از جمله تراکتورسازی و سپاهان، بار دیگر تصمیم گرفته در استقلال بازی کند و این اتلاف وقت را نوعی وقت کشی و توهین به بزرگی باشگاه استقلال می دانند اما با تامل در عدم تمدید قرارداد چشمی به موارد جالبی بر میخوریم که نشان می دهد او در این جدایی بی تقصیر بوده و اکنون نیز با پشت پا زدن به پیشنهادات نجومی سپاهان و تراکتورسازی بار دیگر پیراهن استقلال را به تن کرده است.
حتماً به یاد دارید مدیر ورزشی مستعفی استقلال با ادعای ماموریتی که از هیئت مدیره دریافت کرده بود با هدف دور کردن چند بازیکن مطرح تیم، خط قرمز بر روی نام چند بازیکن مطرح استقلال در فصل گذشته کشید که روزبه چشمی نیز در آن لیست مازاد معروف بود.
 
امیرحسین فتحی نیز با تاکید ویژه در مصاحبه خود اعلام کرد چشمی در برنامه های فصل آتی قرار ندارد و پرونده تمدید قرارداد چشمی با استقلال از طرف باشگاه استقلال بسته شد و نه چشمی ؛ چرا که اصلا مذاکره ای برای تمدید با او صورت نگرفته بود و دوستان به سراغ گزینه آلترناتیو یعنی مسعود ریگی رفته بودند و همین بی مهری نیز باعث شد تا چشمی به سراغ پیشنهاداتی که روی میز دارد برود. این مورد در خصوص پژمان منتظری نیز اتفاق افتاد؛ وقتی علامه دهر معروف استقلال (!) به جای حفظ بهترین خط دفاعی لیگ، یکی یکی در خروج را به آنها نشان می داد و مثلاً به جای تمدید قرارداد منتظری به سراغ جذب سیاوش یزدانی می رفت، نباید به هواداران استقلال این خط را می داد که آنها رفته اند دورهایشان را زده اند و ... چرا که این باشگاه استقلال بود که ابتدا دورهایش را زد و پس از اینکه نتوانست مدافع با کیفیتی به خدمت بگیرد بار دیگر به سراغ منتظری رفت که طبیعتاً نوع برخورد زشت با کاپیتان محجوب آبی ها به وی اجازه بازگشت نمی داد. نکته جالب اینکه بازیکنانی که از استقلال فراری داده شدند، در همین ابتدای فصل نوزدهم در تیمهای جدید خود حسابی خوش درخشیده اند و این موضوع حاکی از آن است که کج سلیقگی محض در نقل و انتقالات استقلال صورت گرفته است.
 
اما گذشت زمان دروغ بودن ادعای برخی از ارکان مدیریتی سابق استقلال را ثابت کرد چرا که آنها مدعی این بودند که هیئت مدیره و استراماچونی قلم قرمز بر روی چشمی کشیده اند و آنها در این جدایی بی تقصیرند اما حالا در عین ناباوری شاهد این هستیم که هم آن هیئت مدیره حضور دارد و هم استراماچونی شخصاً خواهان حضور چشمی در تیم شده است تا بار دیگر مشخص شود چه خیانت بزرگی در حق استقلال در نقل و انتقالات شد و چطور 16 بازیکن این تیم بدون دلیل خاصی از تیم جدا شوند تا بی ثباتی و ناهماهنگی ابتدای فصل، 5 امتیاز حساس را از تیم بگیرد.
 
واقعیت این است که روزبه چشمی با پشت کردن به پیشنهادات نجومی تراکتورسازی و سپاهان تنها با هدف کمک به تیم محبوب خود که به واسطه بی تدبیری آن فرد پرادعا که دیگر در استقلال نیست(!) خالی از مدافع مستحکم شده به این تیم بازگشته و نظر مثبت شخص استراماچونی نیز بر روی عقد قرارداد با این بازیکن وجود دارد که این موضوع نشان می دهد آن فرد پر مدعای مستعفی چطور بدون مشورت با کمیته فنی تیم و حتی سرمربی تیم، با سلیقه خود بازیکنانی که همسو با خود نبودند را از استقلال جدا کرد تا بار دیگر شاهد بی ثباتی در این تیم باشیم که مسلماً این موضوع نه ارتباطی به وزیر دارد و نه دولت چرا که هواداران استقلال با حمایت از فعالیت های آن فرد پر ادعا(!) به نوعی مجوز ویرانه کردن تیمشان را به او دادند و او اکنون با یک استعفای ساده به فکر خروج از کشور به مقصد سوئیس است و هرگز پاسخگوی فعالیتهای مخرب خود در این تیم (ولو سهوی) نبوده و نیست.
 
پی نوشت: شاید اگر دخالت کامران منزوی نبود، اکنون وریا غفوری و سید حسین حسینی نیز در این تیم نداشتند و به واسطه درخواست شخص استراماچونی، اکنون علی کریمی در این تیم حضور دارد وگرنه وضعیت استقلال در فصل نوزدهم از شرایط فعلی هم بغرنج تر بود. شاید وقت آن رسیده تا هواداران استقلال به جای اتلاف وقت برای متهم کردن دیگران برای ناکامی این تیم کمی به حمایت های کورکورانه خود از افراد نالایقی که در چند سال اخیر پا به این تیم گذاشتند فکر کنند چرا که ریشه استقلال را همان تصمیمات احساسی و لحظه ای خشکانده و لاغیر. آنها برکناری مظلومی را خواستند، سوبله چوبله برکنار شد... آنها علیرضا منصوریان را خواستند، برایشان آوردند ... آنها تغییر مدیریت را خواستار شدند، افتخاری و پندار را عوض کردند .... آنها از تصمیم هیجانی خطیر برای برکناری شفر حمایت کردند، خروجی اش مشخص شد .... انها از اقدامات خطیر در نقل و انتقالات حمایت کردند، خروجی اش را حالا می بینند ...    شاید بهتر باشد فرهنگ هواداری در این تیم کمی تغییر کند چرا که هر چه بر سر این تیم آمده، با درخواست خود آنها بوده و لاغیر!
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

علی

طنز زیبایی بود یه جوری چشمی رو بردین بالا انگار فرانچسکو توتی هست