سوال روز از سعید فتاحی | حکم خرید بلیط با کارت ملی اقوام چیست؟ | تماشاچی

سوال روز از سعید فتاحی | حکم خرید بلیط با کارت ملی اقوام چیست؟

سوال روز از سعید فتاحی | حکم خرید بلیط با کارت ملی اقوام چیست؟
در حالی که روز به روز به برگزاری دربی نودم نزدیک می شویم، هنوز روال و ساز و کار دقیقی بابت نحوه اجرای قانون 90 به 10 در استادیوم آزادی اعلام نشده و زیرساخت های اجرای این موضوع نیز در استادیوم آزادی وجود ندارد اما با انی حال سعید فتاحی در آخرین صحبتهای خود اعلام کرده این قانون در دربی اجرا خواهد شد.
 

 

سوال روز از سعید فتاحی | حکم خرید بلیط با کارت ملی اقوام!

 
سوال روز از سعید فتاحی | حکم خرید بلیط با کارت ملی اقوام!
 
فتاحی با اعلام اینکه اگر هوادار پرسپولیس با کارت ملی خود، بلیط سمت استقلال را خریداری کند اما قصد نشستن در جایگاه پرسپولیسی ها را داشته باشد، سیستم او را به عنوان هوادار استقلال شناسایی کرده و در دربی برگشت نمی تواند بلیط سمت هواداران پرسپولیس را خریداری کند!
استدلال عجیب سعید فتاحی از این حیث قابل بحث است که اگر هواداری با کارت ملی یکی از اقوام خود مبادرت به خرید بلیط بازی نماید و آنگاه در سمت هواداران تیم رقیب بنشیند، آنگاه تکلیف چیست؟ چرا که او با کارت ملی خودش می تواند در دربی برگشت، بلیط مربوط به تیم محبوب خود را خریداری نماید.
با توجه به عدم وجود زیرساخت مناسب برای احراز هویت واقعی افراد در گیت های استادیوم آزادی، به نظر می رسد روالی که در ذهن برگزار کنندگان مسابقات شکل گرفته از اساس غلط باشد و منجر به بروز تنش و درگیری در روز مسابقه خواهد شد چرا که سابقه رخ دادن چنین اتفاقی در یکی از دربی های سالهای اخیر وجود دارد و در حالی که استقلالی ها میزبان بودند، هواداران پرسپولیس با خرید بلیط سمت استقلالی ها، شرایط را طوری رقم زدند که گویی کلیه بلیطها به فروش رفته ولی در روز مسابقه شاهد این بودیم که بسیاری از سکوهای سمت جایگاه های استقلالی خالی بودند ولی در سمت مقابل، فشردگی شدیدی بین سکوهای سمت پرسپولیس دیده می شد.
در هر صورت به نظر اجرا نشدن قانون بهتر از اجرای دست و پا شکسته و ناقض آن است چرا که در صورت اجرای ناقص این قانون، بدون تردید صدای اعتراض باشگاه استقلال و هواداران این تیم بابت تضییع حق آنها در استفاده حداکثری از حق میزبانی در دربی بلند خواهد شد و مسئولینی که تصمیم به اجرای ناقص این قانون با علم به نبود زیرساختهای اجرایی آن گرفته اند باید پاسخگو باشند.
 
پی نوشت: هوادارانی که از گیت های ورزشگاه آزادی عبور کرده اند به خوبی می دانند که نه تنها بازرسی جدی بابت حمل اشیا ممنوعه به داخل استادیوم صورت نمی گیرد بلکه مسئول تطبیق چهره هواداران با عکس روی کارت ملی نیز در بیشتر مواقع به واسطه هجوم جمعیت، دقت زیادی روی چهره فرد نکرده و مصداق بارز این موضوع نیز ورود هواداران دختر به استادیوم ها با وجود گیت های احراز هویت در استادیوم آزادی است.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه