رئیس سابق صدا و سیما : دفتر رهبری دستور حذف برنامه نود را داد | تماشاچی

رئیس سابق صدا و سیما : دفتر رهبری دستور حذف برنامه نود را داد

رئیس سابق صدا و سیما : دفتر رهبری دستور حذف برنامه نود را داد
محمد سرافراز رئیس پیشین سازمان صداوسیما که رادیو تلویزیون رسمی جمهوری اسلامی ایران است گفته است که درخواست تعطیلی برنامه ۹۰ در زمان مدیریت او و از طرف دفتر آیت الله علی خامنه ای مطرح شده بود.
 

 

زرنگی میثاقی برای فراموش شدن فردوسی پور چه بود؟


رئیس سابق صدا و سیما : دفتر رهبری دستور حذف برنامه نود را داد

 
رئیس سابق صدا و سیما : دفتر رهبری دستور حذف برنامه نود را داد
 
آقای سرافراز با انتشار کتابی با عنوان "روایت یک استعفا" خاطرات ۲۴ سال حضورش در صداوسیما را شرح داده است. در بخشی از این کتاب او به موضوع گفت و گوی عادل فردوسی پور مجری برنامه ۹۰ با محمدجواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرده که اجازه پخش از تلویزیون نگرفت.
رئیس وقت صداوسیما گفته خود او جلوی پخش این مصاحبه را گرفت به دلیل اینکه در این مصاحبه به موضوعات غیرورزشی از جمله توافق هسته‌ای برجام اشاره شده بود و او می خواسته جلوی پخش محتوی غیرمرتبط با برنامه های موضوعی را بگیرد.
آقای سرافراز گفته "در ماجرای همان برنامه آقای فردوسی پور با من تماس گرفت و با زبانی درددلانه گفت عدم پخش این برنامه هزینه زیادی برای سازمان تولید می کند و حرفش هم بیراه نبود چون فردا تیتر روزنامه ها شد".
رئیس وقت صداوسیما گفته که او تصمیم داشته این مصاحبه را در برنامه دیگری به جز برنامه ۹۰ پخش کند.
"همان موقع برخی از رسانه ها تحلیل کردند که چون آقای ظریف احتمال دارد کاندیدای ریاست جمهوری شود با پخش این مصاحبه مخالفت شده است. این تحلیل اشتباه بود و به آقای ظریف وقت مصاحبه در برنامه های مختلف داده شده بود. حتی من فکر کردم این مصاحبه کوتاه درزمان دیگر و جای دیگری پخش شود. بعد ازاین اتفاقات درخواست تعطیلی برنامه ۹۰ از طرف دفتر رهبری مطرح شد اما من زیر بار آن نرفتم".
محمد سرافراز پس از ۱۸ ماه فعالیت ب از سمت خود استعفا کرد و عبدالعلی علی عسگری جایگزین او شد. آقای سرافراز انتقادات زیادی به دخالت های پیرامونی در حوزه مدیریت صدا و سیما داشت و به همین دلیل از سمتش استعفا داد.
برنامه ۹۰ که پرمخاطب ترین برنامه از تولیدات صدوسیما خوانده می شود، در دوره ریاست آقای علی عسگری تعطیل شد. این برنامه در سال ۱۳۷۸ با اجرای عادل فردوسی‌پور آغاز به کار کرد و عمدتا به فوتبال ایران و حاشیه‌های آن می‌پرداخت.
حذف برنامه ۹۰ به موجی از اعتراضات به سیاست های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و نحوه رفتار صداوسیما با چهره های محبوب این رسانه منجر شد.
حشمت الله فلاحت پیشه، نماینده مجلس که ریاست کمیسیون امنیت ملی را بر عهده داشته به تازگی روایت کرد که از نهادهای امنیتی پرسیده بود مشکل آقای فردوسی پور چیست و آنها "خیلی راحت جواب دادند فقط محبوبیت".
آقای فلاحت پیشه گفته به مدیر آقای فردوسی پور در صداوسیما زنگ زده و او در پاسخ گفته "دخالت نکن هشت ماه برنامه‌ریزی کردیم تا کنار بگذاریمش". او عادل فردوسی پور را مجری فعال و خوشنام صداوسیما توصیف کرد بود.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

شهروند

اسکول خودتی

یه شهروند ساده

لطفا همه بی عرضگی هاتون در همه عرصه ها رو نندازین گردن رهبر و خودتون با خیال راحت فاتحه مملکتو بخونین.مردم رو گوش دراز فرض نکنین لطفا

ابن فوتبال

احتمالاً به علما میگفتن برنامه نود ( Nude ) دوشنبه شبها پخش میشه و اونام گفتن سریع جلوی پخششو بگیرید چه معنی داره برنامه مستهجن تو رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران پخش بشه؟