مزدک حق داشت از صدا و سیما فرار کند

مزدک حق داشت از صدا و سیما فرار کند
هنوز شوک مهاجرت همیشگی مزدک میرزایی به انگلیس و پناه بردنش به شبکه ایران اینترنشنال در بین اهالی رسانه وجود داشت که بار دیگر رسانه ملی در کانون توجهات قرار گرفت تا ثابت شود چرا مزدک میرزایی حق داشت از این رسانه سخیف فرار کند چرا که با وجود مشغول به کار شدن افراد لاابالی همچون علی ضیا و کلهر و ... در صدا و سیما، رسانه ملی نیازی به مجریانی همچون عادل فردوسی پور و مزدک میرزایی و ... ندارد.
 

ابراز ارادت محمدحسین میثاقی به تیم مورد علاقه ش در پخش زنده

 

مزدک حق داشت از صدا و سیما فرار کند

 
مزدک حق داشت از صدا و سیما فرار کند | وقتی پالان ها عوض شد!
 
هواداران فوتبال در چند ماه اخیر بارها توسط صدا و سیما شوک شده اند و به جرات می توان گفت، با حذف برنامه های پرمخاطبی همچون برنامه نود و مسابقه بزرگ برنده باش  به طور چشمگیری از مخاطبین تلویزیون ایران کاسته شده و هیچ مجری یا برنامه جایگزینی نیز نتوانسته جای خالی امثال عادل فردوسی پور و مزدک میرزایی را در گزارش های فوتبال پر کند.
 
وقتی فردی مثل استاد سیانکی  و عباس فانع در کسوت گزارشگری حضور دارد، قطعاً شان و شخصیت امثال مزدک میرزایی و عادل فردوسی پور به آنها اجازه نمی دهد که هم ردیف با این بزرگان عرصه گزارشگری(!) به گزارش فوتبال بپردازند. برای صدا و سیما همان بهتر که گزارشگری همچون عباس قانع با عربده های بنفش و جملات هجو و بی ربط خود مخاطبین را به تغییر کانال تلویزیونی ترغیب کند؛ هرگز فراموش نمیکنیم که مجریان و گزارشگرانی همچون عادل فردوسی پور و مزدک میرزایی علی رغم تمایل به پرسپولیس، هرگز دست به توهین به تیم رقیب نزدند و احترام خود و به طور کلی جایگاه رسانه را محفوظ نگه داشتند. شاید وقت آن رسیده به جای تغییر مجریان و گزارشگران توانمند و مجبور کردنشان به ترک صحنه، با دستوری سراسری از بالا تا پائین مدیران بی کفایت صدا و سیما غربال شوند تا نفرات شایسته و افرادی که علم رسانه را دارند، در مسند قدرت قرار بگیرند تا شاید در گزینش های بعدی، مجریان با شعور جذب شوند و نه مجریان سفارشی و کوچه بازاری و البته بله قربان گو!
 

تمرین میثاقی جلوی آینه برای تبدیل شدن به فردوسی پور + عکس

 
وقتی لوده بازیهای علی ضیا و کلهر با تشویق مسئولین رسانه ملی به جای تنبیه جدی همراه می شود، باید هم هر روز منتظر یک توهین و دلقک بازی جدید در این رسانه عریض و طویل بود. کاش بخشی از درآمدهای سنگین صدا و سیما بابت تبلیغات روزانه به آموزش و تربیت مجریان توانمند و با شعور تخصیص پیدا می کرد تا از سر استیصال مجبور نشوند راه و عرصه را به هر بی سر و پایی باز کنند و پیشکوستان این حوزه مثل مزدک میرزایی و عادل فردوسی پور مجبور به ترک صحنه شوند.
 
توهین مجری شبکه سه به لوگوی استقلال، اولین توهین رسانه ملی به باشگاه تاج سابق نبود و در فصل گذشته بارها و بارها شاهد تلاش عامدانه عده ای در تلویزیون برای تخریب وجهه استقلال بودیم.
 
از تصمیم برای پخش بازی استقلال از شبکه شما و کم کردن امبیانس تماشاگران در بازیهای این تیم گرفته تا پخش بازیهای این تیم با کیفیت نازل و زیرنویس های عجیب در درج نام استقلال همگی شاهدی بر این مدعاست که وحدت رویه ای برای تخریب باشگاه تاج سابق در صدا و سیما شکل گرفته و به نظر می رسد یکی از شرایط استخدام مجریان جدید به رسانه میلی، توهین به باشگاه استقلال به هر نحو ممکن است!
 
البته موضع استیصال و منفعل باشگاه استقلال تا این لحظه نیز در گستاخی های پی در پی رسانه ملی به هویت باشگاه بی تاثیر نبوده و امید است مسئولین باشگاه استقلال با ممنوع کردن مصاحبه بازیکنان و مربیان تیم خود با هر برنامه تلویزیونی زمینه تنبیه هر چه بیشتر عوامل پشت صحنه تخریب هدفمند استقلال را فراهم آورند چرا که اگر پخش زنده بازیهای استقلال و پرسپولیس نباشد؛ به جرات می توان گفت صدا و سیما، مخاطبین فعلی و درآمد رسانه ملی نصف خواهد شد و بهتر است دوستان به جای گربه رقصانی برای تامین رضایت اربابان خود، به فکر پرداخت حق پخش تلویزیونی به باشگاه های مذکور باشند.
 
به قول عزیزی خر همان خر است و فقط پالان او عوض شده و توهین مجری شبکه سه در واقع در ادامه توهین های سریالی به استقلال در رسانه ملی محسوب می شود و وقتی با علی ضیا در توهین به استقلال و پرویز مظلومی برخورد جدی نشد، اکنون باید منتظر اهانت های بیشتر و گستاخانه تر به استقلال و به طور کلی فوتبال باشیم.
 
پی نوشت: نکته جالب ماجرا اینجاست که مجریان کوچه بازارای شبکه سه در برنامه های تخصصی لیگ برتر با ژستی حق به جانب از مربیان و بازیکنان تیمهای استقلال و پرسپولیس اینگونه انتقاد می کنند که چرا در پایان بازی حاضر به مصاحبه با تلویزیون نیستند! آنها باید به یاد داشته باشند تا وقتی تغییری در رویه خود در برخورد با تیمهای بزرگ فوتبال ایران نداشته باشند، این تحریم همچنان ادامه خواهد داشت چه با آرم شاهنشاهی باشگاه تاج سابق مشکل داشته باشند و چه با نشان ویژه اهورا مزدای پرسپولیس! هویت این تیمها با توهین چند تازه به دوران رسیده هرگز از بین نخواهد رفت.
 

بررسی سیر تکاملی لوگوهای استقلال و پرسپولیس

 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

امین

اصلا هم معلوم نیست که شما استقلالی نیستین و از اسامی مزدک و عادل به نفع خودتون سوء استفاده نمیکنین..وقتی شخصیتت بزرگ نباشه دنبال نفر میگردی که چی گفت چی بود چی کرد..اگه تیم باشگاه و اشخاص شخصیت داشته باشند اینگونه افرادو به حسابم نمیارن نه اینکه بلد کنن و بشینن زانوی غم بغل کنن و به زمان و زمان گله کنن که فلانی اینجوری بهمون گفته..شما که میگی این همه بزرگی و طرفدار دارین و...حرف یه نفر باید اینطوری مستحسلتون کنه که به این فکر کنی که کمبودا و ناکامیاتون رو بندازین گردن اینا..یه کم خو د دار و با شخصیت باشین

چه کوبنده آفرین

بهرام

خیلی رک بگم ریدم سر در گدا سیمای میلی

حمید

خیلی سنجیده ،صریح و محکم . خسته نباشید!