افشاگری بیژن طاهری در مورد راز ناکامی شفر

افشاگری بیژن طاهری در مورد راز ناکامی شفر
بیژن طاهری مربی فعلی سایپا و سابق استقلال در گفتگو با خبرورزشی در مورد مسائل مختلفی صحبت کرد که برخی از این موارد به اتفاقات عجیب در زمان شفر و راز ناکامی او در استقلال باز می گردد. در ادامه توجه شما را به افشاگری بیژن طاهری در مورد راز ناکامی شفر جلب می نماییم.
 

افشاگری بیژن طاهری در مورد راز ناکامی شفر

 
افشاگری بیژن طاهری در مورد راز ناکامی شفر
 
*در مورد شرایط این روزهای استقلال و نقایسه با شرایط پارسال صحبت کنید.
قطعاً شرایط استقلال امروز از پارسال خیلی خیلی بهتر است. این تیم اغلب نفرات موردنظرش را دارد و با ترکیبی نسبتاً کامل راهی اردوی ترکیه شد، ولی ما پارسال این شرایط را تحت هیچ شرایطی نداشتیم. در حالی به اردو رفتیم که جپاروف و تیام نبودند. داستان سوپرجام هم بود و… یک کلام بگویم؛ استقلال تابستان سال گذشته از هم پاشیده بود.
 
*ولی خیلی‌ها از شفر انتقاد می‌کنند که ۱۰ روز دیرتر تمرینات را شروع کرد و همین مسئله لطمه بزرگی به تیم وارد کرد. شما این انتقاد را قبول دارید؟
… (مکث می‌کند) نه به نظر من شفر اشتباه نکرد. این مربی که الان دیگر ایران نیست، ولی واقعیت امر این است که شفر قبل از رفتن فهرست موردنظرش را به باشگاه داد و گفت این نفرات را برایم بگیرید، ولی نه تنها آن بازیکنان را نخریدند بلکه کلی مهره هم از دست دادیم. در روز‌هایی که وینفرد شفر ایران نبود، سرور جپاروف، مامه تیام، امید ابراهیمی و مجید حسینی را از دست دادیم و آن بنده‌خدا هم مقصر نبود. وقتی این بازیکنان کلیدی را از استقلال بگیرند. بودن یا نبودن سرمربی به چه دردی می‌خورد؟ شما فرض کنید شفر هم می‌آمد و تمرینات ۱۰ روز زودتر شروع می‌شد، ولی ۴ مهره کلیدی است رفته باشند خب دیگر بودن یا نبودن سرمربی به چه دردی می‌خورد؟
 
* استقلال در این فصل آرش رضاوند و علی دشتی را از سایپا گرفته، به نظر شما این نفرات در لیست شفر برای فصل آتی (در صورت ماندن در استقلال) هم بودند؟
اگر شفر لیستی هم برای فصل بعدی داشت، من ندیدم. به طور کلی وینفرد شفر خودش فصل قبل هم می‌دانست رفتنی است. بعد از ناکامی مقابل پرسپولیس در شهرآورد خودش می‌دانست رفتنی شده و فصل بعد در استقلال نیست به همین خاطر ماجرای لیست بازیکنان استقلال برای فصل آینده اصلاً جدی نشد.
 
* آرمین سهرابیان از استقلال جدا شد و سایپا پیوست تا همکاری شما تداوم پیدا کند.
آرمین را استقلالی‌ها نخواستند و خودشان او را از فهرست کنار گذاشتند. ما هیچ بازیکنی را از استقلال غر نزدیم. البته فوتبال حرفه‌ای است و بازیکنان حق انتخاب دارند، ولی وقتی استقلال خودش این بازیکن را نمی‌خواست، بدیهی بود که می‌توانست با سایر تیم‌ها مذاکره کند و سایپا حتماً گزینه خوبی است؛ تیمی بی‌حاشیه و تهرانی. این را هم بگویم که آرمین انتخاب خود آقای ابراهیم صادقی بود. مدافعی بی‌حاشیه که قطعاً در این فصل کمک حال‌مان می‌شود.
منبع : تماشاچی

نظرات