راهنمای کامل تصویری آموزش پاسکاری در فیفا 19 (فارسی)

راهنمای کامل تصویری آموزش پاسکاری در فیفا 19 (فارسی)

با عرضه بازی مهیج فیفا 19 بسیاری از علاقه مندان به بازیهای فیفا به سختی پاس دادن در fifa 19 پی بردند؛ در ادامه این مطلب راهنمای کامل تصویری آموزش پاسکاری در فیفا 19 را برای شما عزیزان آماده کرده ایم. امیدواریم با استفاده از ترفندهای فیفا 19 که در بخش زیر فرا میگیرید، بر هر حریفی غلبه کنید.    


 


آموزش تنظیمات تاکتیک فیفا 19


 


آموزش چیدن ترکیب بارسلونا در فیفا 19


   


راهنمای کامل تصویری آموزش پاسکاری در فیفا 19


  راهنمای کامل تصویری آموزش پاسکاری در فیفا 19   از مهم ترین تغییرات فیفا 19 نسبت به نسخه‌ قبلی سری می‌توان به اضافه شدن مکانیزم جدید شوت زنی با نام Timed Finishing، سیستم تاکتیک‌های پویا و سیستم اکتیو تاچ اشاره کرد که به نوبه خود تاثیر قابل توجهی در گیم پلی بازی داشته‌اند.   جدا از این موارد، پاس کاری در فیفا 19 نسبت به گذشته بسیار سخت تر شده است و احتمال اینکه توپ شما در میانه راه توسط بازیکنان تیم حریف قطع شود، بسیار زیاد است. بنابراین بهتر است قبل از اینکه وارد رقابت‌های آلتیمیت تیم شوید، با دستور العمل انواع مختلف پاس و کاربردشان آشنا شوید تا بیشترین استفاده را از مالکیت توپ ببرید.    


پاس زمینی (Ground Pass)


اگر به تماشای یک مسابقه فوتبال بپردازید، بدون شک در همان لحظات ابتدایی یک پاس زمینی مشاهده خواهید کرد، زیرا معمول ترین روش برای انتقال توپ است. برای ارسال پاس زمینی در فیفا 19 تنها کافی است دکمه X (پلی استیشن 4) یا A (ایکس باکس وان) را فشار دهید. از این نوع پاس برای انتقال توپ به بازیکن در فاصله نزدیک استفاده کنید تا حریف شما فرصتی برای قطع توپ نداشته باشد.  


پاس تک ضرب (One Touch Pass)


روش ارسال‌ پاس‌های تک ضرب هیچ تفاوتی با پاس‌های زمینی ندارد و دقیقاً همان دکمه‎‌ها، یعنی X و A مورد استفاده قرار می‌گیرند. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که دکمه مورد نظر را قبل از رسیدن توپ به بازیکن خودی فشار دهید، در غیر این صورت خبری از پاس تک ضرب نخواهد بود. اگر 3 یا 4 نفر از بازیکنان تیم شما در میانه زمین یا یک سوم تیم حریف حضور داشته و فاصله کمی نسبت بهم دارند، می‌توانید از این نوع پاس استفاده کنید. سرعت بالای جابجایی توپ در این نوع پاس نه تنها باعث بهم ریختن نظم دفاعی تیم حریف می‌شود، بلکه حریف شما را نیز گیج می‌کند.    


یک-دو کردن (One Two Ground Pass)


در شرایطی که بازیکن تیم حریف مسیر را بسته و فضای کافی نیز برای دریبل زدن وجود ندارد، بهترین راه حل یک-دو کردن است. بدین صورت که توپ را به نزیک ترین هم تیمی می‌دهید و او نیز با ارسال یک پاس زمینی توپ را پشت سر بازیکن حریف و در مسیر مورد نظر به حرکت می‌اندازد. این حرکت معمولاً در یک سوم تیم حریف مورد استفاده قرار می‌گیرد، به خصوص اینکه استراتژی شما برای دستیابی به گل، سانتر از جناحین باشد. برای استفاده از این نوع پاس در فیفا 19 کافی است تا L1 یا LB را نگه داشته و دکمه X یا A را فشار دهید.  


پاس محکم (Driven Pass)


معمولاً توصیه می‌شود در صورتی که فاصله بین بازیکن صاحب توپ و بازیکن هدف زیاد است، از سانتر برای ارسال توپ استفاده شود، زیرا قطع چنین توپ‌هایی عملاً غیر ممکن است. در شرایط مشابه که هیچ بازیکنی از تیم حریف در مسیر توپ قرار ندارد، می‌توانید از پاس‌های محکم استفاده کنید. در این نوع پاس، توپ مقداری از سطح زمین فاصله می‌گیرد اما در حدی نیست که بتوان آن را سانتر نامید. برای ارسال چنین پاسی باید دکمه R1 یا RB را نگه داشته و دکمه X یا A را فشار دهید. به یاد داشته باشید که کنترل این نوع پاس برای دریافت کننده‌ها مقداری سخت خواهد بود و احتمال لو رفتن توپ وجود دارد. بنابراین، قبل از هر چیز مطمئن شوید که بازیکن دریافت کننده توانایی کنترل چنین پاسی را داشته باشد و صد البته توسط بازیکنان حریف محاصره نشده باشد.    


پاس نمایشی (Flair Pass)


برخی‌ از کاربران تنها به نتیجه اهمیت می‌دهند، بنابراین تمرکز خود را روی استفاده از قابل اطمینان ترین روش‌ها برای پاس دادن می‌گذارند. آن سوی ماجرا اما کاربرانی قرار می‌گیرند که ترجیح می‌دهند هر از گاهی در جریان بازی از حرکات نمایشی استفاده کنند. اگه شما در دسته دوم قرار می‌گیرد، بد نیست بدانید که برای ارسال پاس‌های نمایشی باید L2 یا LT را نگه داشته و دکمه X یا A را فشار دهید.  


سانتر (Lobbed Pass)


  برای ارسال سانتر، باید دکمه مربع یا X را به قدری نگه دارید که حداقل 3 درجه از نوار قدرت پر شود. به طور معمول از سانترها برای تغییر منطقه بازی استفاده می‌کنند. یک نکته بسیار مهم در مورد ارسال سانتر وجود دارد که شاید حتی کاربران قدیمی سری بازی‌های فیفا نیز به آن توجه نکنند. جدا از اینکه جوی استیک سمت چپ باید در جهت درستی قرار گرفته باشد، فراموش نکنید که بازیکن اقدام کننده برای ارسال سانتر باید تعادل لازم را داشته باشد، در غیر این صورت نتیجه آن چیزی نخواهد بود که انتظارش را دارید.    


سانتر محکم (Driven Lob Pass)


تفاوت سانتر و سانتر محکم در سرعت آن‌هاست. سانترهای محکم به دلیل قدرت‌ بیشتری که برای ارسالشان به کار گرفته می‌شود، در مدت زمان کمتری به بازیکن هدف می‌رسند. اگر از آن دسته کاربرانی هستید که توجه ویژه‌ای به ضد حملات دارند، حتما از این نوع سانتر استفاده کنید، زیرا با استفاده از آن می‌توانید توپ را با سرعت بیشتری به وینگرهای خود رسانده و به دروازه حریف نزدیک شوید. برای ارسال این نوع سانتر باید R1 یا RB را نگه داشته و دکمه مربع یا X را بزنید.  


سانتر مرتفع (High Lob Pass)


سانترهای مرتفع سرعت پایینی دارند، بنابراین برای تغییر منطقه بازی در هنگام حمله مناسب نیستند، زیرا بازیکنان حریف فرصت لازم را پر کردن فضاهای خالی خواهند داشت. بهترین زمان برای استفاده از سانترهای مرتفع به منظور تغییر منطقه بازی، یک سوم دفاعی است که سرعت عمل مد نظر قرار ندارد. برای ارسال این نوع سانتر باید دکمه L1 یا LB را نگه داشته و دکمه مربع یا X را بزنید.    


سانتر زاویه دار (Scooped Lob Pass)


برای ارسال سانتر زاویه دار در فیفا 19 کافی است دکمه L2 یا LT را نگه داشته و دکمه مربع یا X را بزنید تا حداقل یک نوار قدرت پر شود. استفاده از این نوع سانتر در 2 صورت بسیار کاربردی است: نخست اینکه بازیکن حریف در مقابل شما ایستاده و زاویه را برای ارسال سانتر مستقیم بسته باشد. در این صورت می‌توانید با استفاده از سانتر زاویه دار توپ را از کنار او عبور دهید؛ همچنین در صورتی که فاصله بین بازیکن صاحب توپ و بازیکن هدف زیاد نیست، می‌توانید از این نوع سانتر استفاده کنید.  


پاس در عمق (Through Ball Pass)


  اگر فوتبال تماشا می‌کنید، احتمالاً دیده‌اید که با ارسال درست پاس‌های در عمق به راحتی می‌توان مهاجم را در فرصت تک به تک قرار دارد. البته این مورد، تنها یکی از کاربردهای پاس در عمق است. برای ارسال چنین پاسی باید دکمه مثلث یا Y را فشار دهید. فراموش نکنید که ارسال صحیح چنین پاسی نیازمند پر شدن 2 درجه از نوار قدرت است.    


پاس در عمق محکم (Threaded Through Ball Pass)


  اگر می‌خواهید پاس در عمق شما سرعت بیشتری داشته باشد یا فاصله بین بازیکن صاحب توپ و فضای خالی مورد نظر بیش از حد معمول است، توصیه می‌کنیم از پاس در عمق محکم استفاده کنید. برای فرستادن چنین پاسی باید دکمه R1 یا RB را نگه داشته و دکمه مثلث یا Y را فشار دهید تا نوار قدرت به اندازه سه درجه و نصف پر شود.  


پاس در عمق هوایی (Lobbed Through Ball Pass)


  اگر در شرایطی هستید که احتمال می‌دهید پاس در عمق زمینی توسط بازیکنان تیم حریف قطع خواهد شد، توصیه می‌کنیم از پاس در عمق هوایی استفاده کنید. برای ارسال چنین پاسی دکمه L1 یا LB را نگه داشته و دکمه مثلث یا Y را فشار دهید. پاس در عمق هوایی همانند پاس در عمق محکم بوده و برای ارسال آن نوار قدرت حداقل باید به اندازه سه درجه و نصف پر شود.    


سر توپ (Fake Pass)


  حرکت سرتوپ شاید یک نوع پاس نباشد اما به واسطه نام آن در زبان انگلیسی تصمیم گرفتیم تا آموزش آن را در این مقاله قرار دهیم. برای انجام این حرکت کافی است تا در هنگام دویدن دکمه‌های مربع و ایکس (دکمه‌های X و A در ایکس باکس وان) را به ترتیب فشار داده و جوی استیک چپ را نیز به جهت دلخواه حرکت دهید تا بازیکن تغییر جهت دهد. بهترین زمان برای استفاده از این حرکت قدیمی اما کاربردی، در هنگام نفوذ است. وقتی یک بازیکن حریف پا به پای شما می‌دود، می‌توانید با انجام این حرکت او را جا گذاشته و فضای مورد نیاز را برای ارسال پاس یا سانتر ایجاد کنید.  


عبور توپ از بین دو پا (Dummy a Pass)


  عبور توپ از بین دو پا نیز شرایطی همانند سرتوپ داشته و تنها به خاطر نام آن در زبان انگلیسی در مقاله قرار گرفته است. با انجام این حرکت، بازیکنی که در مسیر توپ قرار گرفته، اجازه می‌دهد تا توپ حرکت خود را از میان دو پای او ادامه داده و به بازیکنی که در پشت سرش قرار گرفته برسد. برای انجام این حرکت باید R1 یا RB را فشار داده و نگه دارید. زمان بندی برای انجام این حرکت بسیار مهم است. اگر در زمان مناسب دکمه مورد نظر را فشار ندهید، خبری از این حرکت نمایشی نخواهد بود. حفظ کردن دستور العمل تمامی انواع پاس در فیفا 19 مقداری سخت است. بنابراین توصیه می‌کنیم درجه سختی را روی Legendary قرار داده و در رقابت‌های آفلاین بازی از جمله Career Mode شرکت کنید. پس از مدتی که تمامی دستور العمل‌ها را از بر شده و در استفاده از آن‌ها نیز مهارت مافی کسب کردید، می‌توانید وارد رقابت‌های فیفا آلتیمیت تیم شوید.

منبع : تماشاچی

نظرات

user

سپاس از آموزش های خوبتون

پاسخ دادن