اتفاق شگفت انگیز در نقل و انتقالات استقلال و پرسپولیس

اتفاق شگفت انگیز در نقل و انتقالات استقلال و پرسپولیس
در حالی که دو تیم استقلال و پرسپولیس با شرایط مشابه تغییر کادر فنی پا به نقل و انتقالات 98 گذاشتند و شرایط آبی پوشان به سبب انتخاب زودتر سرمربی خود، بهتر از رقیب دیرینه که با چالش رفتن برانکو مواجه بود، ارزیابی می شد اما پس از انتخاب کالدرون به عنوان سرمربی سرخ پوشان، شرایط به طور کلی به نفع تیم قرمز پایتخت عوض شد.
 

اتفاق شگفت انگیز در نقل و انتقالات استقلال و پرسپولیس

 
اتفاق شگفت انگیز در نقل و انتقالات استقلال و پرسپولیس
ثبات کلید واژه ای است که استقلالی ها معتقدند در سه فصل اخیر لیگ برتر آن را ندیده اند و بی ثباتی در سطح مدیریت، کادر فنی و بازیکنان این تیم، عاملی بوده که این تیم در نیم فصل اول رقابتها ضعیف ظاهر شود ولی با شروع طوفانی دیرهنگام در نیم فصل دوم، در بهترین حالت به سهمیه آسیایی دست پیدا کند و در طرف مقابل نیز همین کلید واژه ثبات، عاملی برای موفقیت تیم برانکو ایوانکویچ در سه فصل اخیر ارزیابی شده است به طوری که سرخ پوشان با حداقل تغییرات در سالهای اخیر پای به لیگ برتر گذاشته اند که این عامل به وحدت تاکتیکی و ایجاد هماهنگی بازیکنان این تیم منجر شده که خود کلید موفقیت این تیم در سه فصل اخیر بوده است.
نکته جالب اینکه جدای از ثبات مدیریت و کادر فنی در سالهای اخیر اگر هم تغییری در بازیکنان پرسپولیس رخ داده ، جایگزین بازیکن فوق بهتر یا در حد بازیکنی بوده که تیم را ترک کرده به طوری که با رفتن مهدی طارمی، علی علیپور آقای گل جدید قرمزها شد؛ با رفتن محسن مسلمان، سروش رفیعی به این تیم امد و رفتن وحید امیری نیز با آمدن مهدی ترابی آنقدر وحشتناک نبود و شوک رفتن صادق محرمی نیز با حضور مهدی شیری که پدیده لیگ برتر محسوب می شد به سادگی پر شد.
 
اتفاقی که اکنون در نقل و انتقالات رخ داده نیز بار دیگر موید استمرار این روال است به طوری که مدیریت باشگاه پرسپولیس علی رغم مواجهه با بحران جایگزینی برانکو، به سادگی توانستند تمامی نفرات و بازیکنان خود را در تیم نگه دارند به طوری که با درخواست جدایی مهدی ترابی، علی علیپور، علیرضا بیرانوند، احمد نوراللهی، محمد انصاری، امید عالیشاه مخالفت شد و مدیران این تیم توانستند بازیکنی همچون محمد نادری و شجاع خلیل زاده را که قراردادشان به پایان رسیده بود در این تیم نگه دارند تا بار دیگر کلید واژه ثبات در بازیکنان در تیم قرمز پایتخت وجود داشته باشد. در حال حاضر تنها خروجی پرسپولیس ماریو بودیمیر است که با توجه به عملکرد ضعیفش، جدایی اش قابل پیش بینی به نظر می رسید و حتی اگر بشار رسن نیز در پرسپولیس نماند، جایگزین او یعنی فرشاد احمدزاده مدتهاست که جذب این تیم شده و مشکلی از این بابت احساس نمی کنند.
 
در طرف مقابل مدیریت ضعیف استقلال باز هم اشتباهات فصل گذشته را تکرار کرد تا مشخص شود، علت ناکامی های این تیم چیست. حتماً به خاطر دارید که در فصذ گذشته امیر حسین فتحی به سادگی قلم قرمز بر روی نام مامه تیام و سرور جپارف دو ستون اصلی استقلال کشید و به جای جذب این دو ستاره، با مبلغی بالاتر از پیشنهاد مالی تیام و جپارف، به سراغ جذب 4 بازیکن بی کیفیت رفت که خروجی آنها نیز مشخص شد. جدای از اخراج ناگهانی وینفرد شفر که ثمره اقدام شتابزده مدیران استقلال در اواخر فصل قبل بود، اینبار نیز شاهد این موضوع هستیم که یکی از معاونین فتحی که خود را همه کاره باشگاه می داند و عامل اختلافات درون تیمی استقلال در زمان شفر نیز بود، در حالی که تیم استقلال هنوز سرمربی خود را انتخاب نکرده بود به سراغ جذب نفراتی همچون ریگی، بلبلی، دشتی، ... رفت و تمدید قرارداد با ارکان موفقیت استقلال در فصل گذشته را به اولویت آخر باشگاه تبدیل کرد تا اکنون نه خبری از پژمان منتظری باشد و نه نورافکن و علی کریمی در کار باشد و نه پاتوسی و چشمی و همام طارق !
 

نقطه قوت استقلال را نابود کردند

 
اگر مهدی رحمتی را از ساختار دفاعی استقلال فاکتور بگیریم، باید به این نکته اشاره کنیم که استقلال با نفراتی همچون وریا غفوری پژمان منتظری، روزبه چشمی، امید نورافکن و علی کریمی(وضعیت فرشید باقری در هاله ای از ابهام قرار دارد) توانست عنوان بهترین خط دفاعی لیگ را کسب کند و اکنون از جمع این نفرات، تنها وریا غفوری آن هم با فشار هواداران این تیم، در استقلال ماندگار شده است و مدیریت استقلال عملاً نقطه قوت این تیم را در فصل گذشته با دگرگونی اساسی مواجه کرده و طبیعتاً ایجاد هماهنگی بین نفرات جدید در فصل آتی به زمان نیاز خواهد داشت و در طی این آزمون و خطا، مسلماً امتیازات زیادی برای این تیم از دست رفته است.
در واقع مدیریت ضعیف استقلال در سالهای اخیر، این تیم را به ترمینالی تبدیل کرده که در هر فصل، انبوهی از بازیکنان از آن خارج می شوند و تعدادی زیادی بازیکن جدید به تیم وارد می وشند که خروجی این اتفاق تکراری در سالهای اخیر، از دست دادن امتیازات زیاد به واسطه ناهماهنگی و اوج گرفتن این تیم در نیم فصل دوم بوده که به نظر می رسد در فصل 98/99 لیگ برتر نیز بار دیگر شاهد رخ دادن این اتفاق باشیم.
 
نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که چطور مدیریت پرسپولیس بدون هیاهو و سر و صدا توانست 100 درصد تیم فصل گذشته خود را در اوج بحران حفظ کند اما مدیران پر مدعای استقلال در حفظ بازیکنان کلیدی فصل قبل عاجز بودند و باز هم به سراغ خرید گزینه های جدید رفتند؟
مدیرانی که هر کاستی را به مشکلات مالی به جای مانده از مدیران قبلی استقلال ربط می دهند و حاضر نیستند در خصوص هزینه ها و درآمد استقلال در طی یکساله گذشته سخنی به میان آورند که هواداران این تیم بدانند، درآمدهای ارزی و غیرارزی استقلال در فصل گذشته به چه صورت هزینه شده که چاه هزینه ها در باشگاه استقلال هنوز پر نشده است و همچنان نیاز به تزریق منابع مالی برای رفع و رجوع مشکلات هستند.
منبع : تماشاچی

نظرات

user

لنگ و کیسه منحل بشن نصف مشکلات فوتبالمون حل میشه

پاسخ دادن
user

بر بدخواه پرسپولیس لعنت

پاسخ دادن