اولتیماتوم رسمی باشگاه پرسپولیس به الاهلی : شکایت یا شفاف سازی؟ | تماشاچی

اولتیماتوم رسمی باشگاه پرسپولیس به الاهلی : شکایت یا شفاف سازی؟

اولتیماتوم رسمی باشگاه پرسپولیس به الاهلی : شکایت یا شفاف سازی؟
در حالی که تقریباً انتخاب برانکو ایوانکویچ به عنوان سرمربی جدید الاهلی عربستان قطعی شده و رسانه های عربستانی حتی رقم قرارداد این مربی با الاهلی را نیز منتشر کرده اند(1.5 میلیون یورو) اما باشگاه پرسپولیس که هنوز از شوک اتفاق رخ داده در نیامده در اولین واکنش خود نسبت به جدایی ناگهانی برانکو، اولتیماتوم جدی را به همتای عربستانی خود داد.
 

برانکو فرار کرد یا فراری اش دادند؟

 

اولتیماتوم رسمی باشگاه پرسپولیس به الاهلی : شکایت یا شفاف سازی؟

 
اولتیماتوم رسمی باشگاه پرسپولیس به الاهلی : شکایت یا شفاف سازی؟
 
گفته می‌شود صبح امروز باشگاه پرسپولیس طی یک ایمیل رسمی به باشگاه الاهلی از آن‌ها خواست تا درباره شایعاتی که در رسانه‌های عربی مبنی بر توافق الاهلی و برانکو مطرح می‌شود، شفاف‌سازی کنند.
در این ایمیل همچنین ذکر شده برانکو با باشگاه پرسپولیس قرارداد دارد و از این رو به باشگاه الاهلی هشدار داده شده که به اغوای مربی پرسپولیس نپردازد چرا که در این صورت بر اساس ماده ۴۱ قانون نقل و انتقالات فیفا پرسپولیس از الاهلی شکایت خواهد کرد. بر این اساس باشگاه عربستانی ۲۴ ساعت فرصت دارد که رسماً موضع خود را نسبت به شایعات موجود اعلام کند.
 
این در حالیست که باشگاه الاهلی امروز به طور رسمی ورود برانکو به این تیم را خوشامد گفت و پوستر رسمی بابت این انتقال منتشر کرد.
 
باشگاه پرسپولیس که استنادش به نامه وکیل برانکو مبنی بر مهلت پرداخت معوقات تا تاریخ 18 ژوئن 2019 است؛ همچنان قرارداد فی مابین با برانکو را معتبر می داند و طبق توافق قصد داشته تا مابقی مبلغ مطالبات برانکو را به او تا تاریخ فوق الذکر بپردازد و برانکو ایوانکویچ زودتر از موعد مقرر، نامه فسخ قراردادش را برای پرسپولیس ارسال کرده و به زعم مدیران پرسپولیس تخلف کرده چرا که هنوز در عقد قرارداد با باشگاه پرسپولیس قرار داشته و اصولاً نمی توانسته با باشگاه دیگری مذاکره ای داشته باشد و به نوعی قرارداد او با الاهلی از نظر ایرج عرب و دوستانش، غیرقانونی محسوب می شود؛ایرج عرب، مدیرعامل پرسپولیس صبح امروز (دوشنبه) بیان کرد، نامه‌ای روز گذشته از سوی برانکو به باشگاه آمد که در آن عنوان شده بود من کارم را در پرسپولیس انجام دادم و می‌خواهم در فضای دیگری کار کنم و اگر می‌شود رضایت ۲ طرفه برای فسخ قرارداد بدهیم، اما ما با او قرارداد داریم و همه کارشناسان حقوقی هم که به باشگاه آمدند، مورد مشورت قرار گرفتند و اعلام کردند که این قرارداد به طور کامل پابرجاست و با توجه به نامه‌ای که به او دادیم این قرارداد باید ادامه پیدا کند. با توجه به خدماتی که برانکو به باشگاه داشت و رضایتی که ما از او داشتیم از وی خواستیم که کارش را با پرسپولیس ادامه دهد و به توافقاتی که انجام شده پایبند باشد. به هر حال همه تلاش خود را کردیم تا مطالبات او پرداخت شود.
در همین زمینه مهدی ذاکر مدیر حقوقی پرسپولیس به ابهامات قرارداد و جدایی برانکو واکنش نشان داد که در ادامه اهم آن را می خوانید.
 
?پیش از این به برانکو نامه زدیم و گفتیم که مطالبات‌شان آماده پرداخت است و می‌توانند با حضور در باشگاه مطالبات‌شان را نقدا بگیرند. اما دیروز وکیل برانکو در نامه‌ای رسمی به باشگاه پرسپولیس عنوان کرده او می‌خواهد به صورت دوستانه از باشگاه جدا شوند. ?قرارداد برانکو فسخ نشده است چرا که سرمربی پرسپولیس از ما تقاضای اقاله و یا جدایی به صورت دوستانه داشت که ما هم با این درخواست مخالفت کردیم. ?اینکه برانکو بتواند یک طرفه فسخ کند در قراردادش وجود ندارد. ?برانکو در نامه آخرش به ما تا ۲۸ خرداد مهلت داده بود که ما هم طی این مدت مطالباتش را فراهم کردیم به همین خاطر است که او تقاضای جدایی به صورت دوستانه کرده است.
 
طبق ادعای مهدی ذاکر، خبری از نامه فسخ قرارداد برانکو نیست و او با ارسال نامه ای دوستانه مبنی بر جدایی مسالمت آمیز به نوعی درخواست رضایتنامه از پرسپولیس کرده است که این موضوع به سود پرسپولیس است و در صورت مخالفت این تیم، برانکو امکان قرارداد رسمی با الاهلی را ندارد و تنها با موافقت رسمی باشگاه پرسپولیس که احتمالاً با دریافت مبلغی به عنوان خسارت صورت می گیرد، این اتفاق رخ می دهد.
 
تامل در ادعای مهدی ذاکر دو نکته را روشن می کند:
 
اول اینکه هواداران پرسپولیس به اشتباه در حال تخریب مدیریت این تیم و مقصر جلوه دادن ایرج عرب و هیئت مدیره در رفتن برانکو هستند چرا که با ادعای ذاکر، تئوری رفتن برانکو به واسطه پول بیشتر به الاهلی باطل می شود؛ با توجه به شرایط موجود، کل مبلغ مطالبات برانکو و کادرش و همچنین پیش پرداخت فصل آتی اماده شده بود اما او با علم به این موضوع، خودش حاضر نشد این مبلغ را بپذیرد و احتمالاً این مبلغ به عنوان مبلغ رضایتنامه او برای فسخ قراردادش با پرسپولیس مصادره شود. نتیجه اینکه جدایی برانکو به واسطه دیرکرد مطالبات تنها یک بهانه برای برانکو بود و او پس از اینکه متوجه شد جایی در معادلات فدراسیون فوتبال ایران برای هدایت تیم ملی پس از کیروش ندارد، تصمیم خود برای رفتن از ایران و پرسپولیس را به عنوان یک فاتخ و برنده گرفته بود.
 
دوم اینکه برخی پیشکسوتان این تیم از جمله مهرداد میناوند که دچار تئوری توطئه شده اند و جدایی گرشاسبی از پرسپولیس و روی کار آمدن ایرج عرب را برای فراری دادن برانکو از این تیم دانسته اند نیز دچار اشتباه شده اند و کد غلط به هواداران پرسپولیس می دهند چرا که ایرج عرب، کل مبلغ مطالبات برانکو را فراهم کرده بود و برانکو خودش بدون توجه به این مورد، زودتر از موعدی که تعیین شده بود، اقدام به فسخ قراردادش کرد که بار دیگر نشان می دهد عزمی پشت پرده برای دور کردن برانکو از پرسپولیس وجود نداشته و با توجه به قول و قرارهای برانکو با مسئولین پرسپولیس، بلیط برگشت او هم رزرو شده بود و وزیر ورزش نیز با قاطعیت از بازگشت برانکو به ایران خبر داد؛ نتیجه اینکه توهم توطئه برخی پیشکسوتان پرسپولیس تنها به بیشتر عصبانی شدن هواداران این تیم دامن می زند چرا که واقعیت تلخ چیز دیگری بوده و هست : برانکو با دریافت کل مطالباتش هم بنا  به دلایلی که برای خودش محترم است، نمی خواست در پرسپولیس بماند و سکوت او در این زمینه نیز گواه این ادعاست چرا که اگر غیر از این بود او اکنون با افشاگری در خصوص دلایل جدایی اش که به زعم برخی، مدیر عامل و هیئت مدیره بوده اند، آنها را به هواداران معرفی می کرد اما او که از روی شرم نمی خواهد با هواداران پرسپولیس رو به رو شود، فعلاً ترجیح داده سکوت کند تا داستان جدایی اش از پرسپولیس در آرامش صورت بگیرد.
 
 
در پایان نیز وکیل برانکو به مسئولین پرسپولیس اعلام کرده که موکلش تمایلی به ادامه کارش در ایران ندارد و دیگر به ایران باز نمی گردد و این موضوع نشان می دهد که علی رغم محق بودن پرسپولیسی ها در استناد به قرارداد، اما دل برانکو با پرسپولیس نیست و او خودش نمی خواهد به پرسپولیس باز گردد و مدیرعامل یا هیئت مدیره این تیم در این ماجرا مقصر نیستند.
 
گفته می شود شاهزاده منصور بن میشال دلیل اصلی عقد قرارداد باشگاه فوتبال الاهلی عربستان با برانکو ایووانکویچ، سرمربی اهل کرواسی می‌باشد.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه