لیست بهانه های عدم نتیجه گیری استقلال با استراماچونی

لیست بهانه های عدم نتیجه گیری استقلال با استراماچونی
با استناد به اخبار  رسانه های ایتالیایی  به نظر می رسد انتخاب آندرا استراماچونی به عنوان سرمربی استقلالی ها قطعی شده و به زودی این موضوع رسانه ای خواهد شد؛ اما با بررسی جوانب مختلف این انتخاب به نظر می رسد مدیران استقلال و به طور خاص کمیته فنی این تیم که یقیناً در این انتخاب دخیل بوده، تنها با رفع مسئولیت از خود یک مربی خارجی را برای ساکت کردن هواداران استقلال انتخاب کرده اند و با تصمیمی عجولانه و غیرکارشناسی برای مدتی کوتاه فشار را از روی خود برداشته و به نوعی زمان خریده اند.
 

لیست بهانه های عدم نتیجه گیری استقلال با استراماچونی

 
لیست بهانه های عدم نتیجه گیری استقلال با استراماچونی
 
استراماچونی که کارنامه درخشانی در رزومه مربیگری خود ندارد در حالی قرار است هدایت یک تیم بزرگ ایران را بر عهده بگیرد که از همین حالا لیست بلندبالایی از بهانه ها و توجیهات غیرفنی برای عدم نتیجه گیری او در نیم فصل اول، وجود دارد! بهانه هایی همچون آشنا نبودن او به زبان فارسی و نبود ارتباط کلامی موثر با بازیکنان، عدم آشنایی او با فرهنگ فوتبال ایران، نداشتن زمان کافی برای ایجاد هماهنگی درون تیمی که احتمالاً تا هفته نهم دهم نیم فصل اول و با از دست دادن امتیازات زیاد همراه باشد،  عدم شناخت نسبت به بازیکنان ایرانی و لیست خریدی که توسط او تنظیم نشده است و ....
 
 
در هر صورت مدیریت مدعی فعلی استقلال می بایست در پایان کار استراماچونی به هر نحوی که هست(چه اخراج و چه ابقا تا پایان فصل آتی) از عملکرد فنی این مربی و نتایج کسب شده توسط او با استقلال دفاع کند و تنها فسخ قرارداد با بهای ناچیز با او، هواداران استقلال را راضی نمی کند چرا که هواداران استقلال این روزها هرگز بهانهو توجیهی را برای عدم نتیجه گیری تیمشان نمی پذیرند و حداقل انتظار آنها در کمیته فنی و مدیریت استقلال این بود که با کار کارشناسی دست بر روی یک گزینه معتبر خارجی برای هدایت استقلال بگذارند و نه مربی که هیچ نقطه روشنی در کارنامه او دیده نمی شود. هر چه که هست، مسئولیت این انتخاب با فتحی و دوستانش در کادر مدیریت استقلال است و با برکناری احتمالی او به دلیل کسب نتایج ضعیف، احتمالاً اینبار خود فتحی نیز باید به واسطه انتخاب اشتباهش استعفا دهد.
 
اینکه به هر قیمتی هر مربی خارجی با هر رزومه ای وارد فوتبال ایران شود، اتفاق مثبتی محسوب نمی شود و ای کاش همانطور که برای حضور بازیکنان خارجی در لیگ برتر قوانین ویژه وضع شده، برای حضور مربیان خارجی در فوتبال ایران نیز قوانینی با توجه به سابقه آنها در 5 سال گذشته وضع می شد تا مربیان با کیفیت فرصت حضور در فوتبال عجیب ایران را داشته باشند.
 

تیم بزرگ، مربی بزرگ

 
استقلال و پرسپولیس دو تیم معتبر و بزرگ فوتبال ایران محسوب می شوند و سرمربی این دو تیم نیز می بایست در شان و بزرگی دو باشگاه انتخاب شود؛ اینکه مدیران استقلال برای خرید زمان یک انتخاب اشتباه داشته باشند، به هیچ عنوان از سوی هواداران استقلال پذیرفتنی نیست. همانطور که سولاری و سولشر نتوانستند مربیان بزرگی برای منچستریونایتد و رئال مادرید شوند و تنها برای مقطعی کوتاه توانستند یک شوک مثبت به این تیمها وارد کنند، به نظر نمی رسد حضور استراماچونی در استقلال نیز تاثیر مثبت مستمری داشته باشد چرا که او سابقه هدایت تیمهای بزرگی همچون اینترمیلان و آ.اس رم را داشته و سابقه او نشان داده که نتوانسته در تیمهای بزرگ و پر هوادار موفق باشد؛ شاید بهتر باشد در این مقطع، کمیته فنی استقلال که مسئولیت مستقیم این انتخاب را بر عهده دارد نسبت به دلایل انتخاب استراماچونی با سابقه اخراج از تمام تیمهای سابقش، شفاف سازی کند.
 
پی نوشت: در کشوری که مارک ویلموتس به یکباره سکان هدایت تیم ملی ایران را بر عهده می گیرد، انتخاب فردی همچون استراماچونی چندان عجیب به نظر نمی رسد و بوی پشت پرده های معروف دلالی در فوتبال ایران در این جا به جایی ها به مشام می رسد.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه