ترفند سازمان لیگ برای تحمیل قانون 50-50 به سپاهان نگرفت

ترفند سازمان لیگ برای تحمیل قانون 50-50 به سپاهان نگرفت
در حالی که تنها 3 روز به موعد برگزاری بازی حساس پرسپولیس و سپاهان باقی مانده است؛ انفعال سازمان لیگ و مسئولین برگزاری این بازی و به طور ویژه شخص سعید فتاحی باعث شده تا بار دیگر اتفاقات سوپرجام سال گذشته در حال تکرار باشد و یک بی مسئولیتی در پذیرش یک اشتباه، باعث شود تا بار دیگر پرسپولیس بدون برگزاری بازی به کاپی دیگر دست یابد(تا لحظه نگارش این مطلب داماش گیلان انصراف شفاهی خود را از حضور در فینال اعلام کرده بود).
 

 

ترفند سازمان لیگ برای تحمیل قانون 50-50 به سپاهان نگرفت

 
افشای راز سکوت سازمان لیگ در خصوص مناقشه 50-50 نقش جهان
 
حتماً به یاد دارید که سال گذشته نیز در کشمکشی تقریباً مشابه بین مسئولین استقلال و سازمان لیگ در مورد زمان برگزاری سوپرجام، سعید فتاحی و دوستانش سکوت پیشه کردند و در نهایت بدون برگزاری بازی، پرسپولیس را برنده اعلام کرده و کاپ قهرمانی سوپرجام را به سرخ پوشان اهدا کردند که این مورد با اعتراض رسمی مدیران استقلال به مراجع قضائی خارج از کشور همراه شد و به زودی دادگاه CAS رای خود در این خصوص را اعلام خواهد کرد که در صورت شکست سعید فتاحی و دوستانشف تبعات سنگینی برای فوتبال ایران خواهد داشت.
 
به فاصله تقریباً یکسال از آن اتفاق، بار دیگر شاهد اقدام عجیب سازمان لیگ در اجرای ناگهانی قانون 50-50 در جام حذفی هستیم که این موضوع با مخالفت شدید باشگاه سپاهان همراه شده و آنها نیز مثل استقلال اعلام کرده اند در صورت تحمیل چنین موردی، از بازی مقابل پرسپولیس انصراف می دهند و این موضوع به محل اختلاف طرفین تبدیل شده است.
 
سازمان لیگ که مدعی شده ابلاغیه این قانون از دو سال قبل به باشگاه ها رسیده، خواهان اجرای این قانون در این بازی خاص در ورزشگاه نقش جهان شده و سپاهانی ها و بسیاری از تیمهای دیگر لیگ برتر از ابلاغ چنین ابلاغیه ای به صورت مکتوب ابراز بی اطلاعی کرده اند و حاضر نیستند تن به تحمیل اجباری دوستان دهند و برای اعلام اعتراض خود نسبت به حمایت سازمان لیگ از تیمی خاص، قصد انصراف از بازی در صورت اجرای این قانون را دارند.
 
با شرایط فعلی در فاصله 3 روز مانده به این بازی، هنوز تکلیف برگزاری یا عدم برگزاری ان مشخص نیست و به نظر می رسد سعید فتاحی و دوستانش از ماجرای سوپرجام درس گرفته اند و قصد عقب نشینی از مواضع خود را ندارند و اشتباه گذشته را تکرار نخواهند کرد چرا که آنها قصد دارند تا توپ را به زمین سپاهان انداخته و بازی را برگزار کنند و تیم پرسپولیس نیز طبیعتاً در روز مسابقه در نقش جهان حضور پیدا خواهد کرد و داوران و تماشاگران نیز حاضر خواهند بود و در صورتی که تیم سپاهان در زمین مسابقه حاضر نشود، آنگاه به طور رسمی، این بازی 3 بر 0 به سود پرسپولیس اعلام خواهد شد و در واقع علت سکوت فعلی آقایان اهرم فشاری است که در دست دارند و با این اهرم قصد دارند تا سپاهان را مجبور به تبعیت از قانون ناگهانی خود کنند چرا که در غیر اینصورت، سپاهان نمی تواند مثل استقلال به مراجع قضایی خارج از کشور بابت این اتفاق شکایت کند.
 
حال باید منتظر ماند و دید آیا سازمان لیگ در آخرین روزهای وزیر ورزش که در وزارت ورزش حضور دارد، بار دیگر یک کاپ به پرسپولیس اهدا می کند؟ سازمان لیگی که به اجرای این قانون اصرار دارد، کاش به افشای اسناد قرارداد بازیکنان و مربیان همه تیمها اصرار کند تا مشخص شود چه تیمی بیشترین هزینه را در هر فصل انجام داده است. با تمام این تفاسیر به نظر میرسد معادلات آقایان برای برگزاری این بازی با قانون 50-50 بر هم خورده است چرا که شورای تامین استان اصفهان نیز در مطلبی اعلام کرد، در دو سال گذشته هیچ ابلاغ یا رونوشتی بابت این مورد، به آنها ابلاغ نشده و تنها در صورت رعایت قانون 90 به 10 این بازی را برگزار می کنند.
 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

واقعا دلم برای شما اس دق لالیا می سوزه. تاریخ سوپر جام از ماه ها قبل اعلام شده بود و شما با علم به تاریخ به ترکیه فرار کردید. فرار شما چه ربطی به فتاحی و سازمان لیگ داره.

ابن فوتبال

همون بلایی که سر استقلال تو سوپرجام اوردن رو اینبار حرفه ای تر میخوان سر سپاهان بیارن . الان سه روز مونده به بازی اصلا معلوم نیست وضعیت چی میشه . سپاهان گفته بازی نمیکنیم و سازمان لیگم گفته باید 50-50 باشه . اما ایندفعه زرنگ شدن و صبر میکنن تیم پرسپولیس و داورا بیان تو زمین و اگه سپاهان نیومد 3-0 کنن