چرا قرارداد بازیکنان و مربیان پرسپولیس محرمانه است ؟

چرا قرارداد بازیکنان و مربیان پرسپولیس محرمانه است ؟
انتشار اسناد محرمانه باشگاه استقلال که یک ارگان دولتی محسوب می شود، موجی از اعتراض را در بین هواداران این تیم مبنی بر عدم انتشار قراردادهای سنگین بازیکنان و مربیان پرسپولیس در پی داشته است؛ به راستی چرا در طول چند سال گذشته قرارداد بازیکنان و مربیان پرسپولیس محرمانه مانده است و به طور شفاف رقم آن اعلام نمی شود؟
 

حذف رقم قرارداد بازیکنان از سایت سازمان لیگ

 

چرا قرارداد بازیکنان و مربیان پرسپولیس محرمانه است ؟

 
چرا قرارداد بازیکنان و مربیان پرسپولیس محرمانه است ؟
 
فردی که امروز اسناد قرارداد بازیکنان خارجی استقلال را در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار داد، ظاهراً در محاسبات خود اشتباه کرده چرا که او با افشای قراردادهای قوی بازیکنان خارجی استقلال به نوعی، عملکرد قوی مدیریت استقلال در بستن قراردادهای جاندار و با مبلغ پائین را افشا کرده به طوری که تا پیش از این گفته می شد، قرارداد پاتوسی رقمی نزدیک به 600 هزار دلار برای یک نیم فصل است اما با افشای مفاد قرارداد او برای یک نیم فصل، مشخص شد او تنها 50 هزار دلار برای یک نیم فصل دریافت کرده است!
 
یا در موردی دیگر صحبت از ارقام نجومی برای الحاجی گرو و مارکوس نیومایر به میان آمد اما مجموع قرارداد این دو بازیکن برای یک نیم فصل به 400 هزار دلار نیز نمی رسید!
این حقایق در حالی افشا شد که از زمان حضور برانکو بر روی نیمکت پرسپولیس، رقم قرارداد بازیکنان و مربیان این تیم محرمانه باقی مانده و مدیران این تیم هیچ تمایلی به شفاف سازی در خصوص میزان پرداختی به بازیکنان و مربیان خود ندارند.
 
شاید یکی از مواردی که نمایندگان مجلس در استیضاح وزیر ورزش می بایست به آن بپردازند، شفاف سازی قراردادهای هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با بازیکنان و مربیان داخلی و خارجی خود باشد تا مشخص شود کدام یک از این تیم ها خارج از عرف هزینه کرده است.
در هر صورت آنچه مشخص است، به گفته سایتهای کرواسی، رقم قرارداد ماریو بودمیر برای یک فصل بالغ بر 700 هزار یورو است که این رقم سنگین به همراه مبلغ دقیق قرارداد برانکو در سالهای اخیر به دلایل نامعلوم محرکانه باقی مانده است و از سوی مدیران پرسپولیس رسماً اعلام نشده است.
 

افشای ریز قرارداد بازیکنان و مربیان با باشگاه ها در فوتبال جهان امری نامرسوم محسوب می شود اما اعلام رقم انتقال بازیکنان و مربیان به تیمهای مختلف امری مرسوم به حساب می آید و مشخص نیست چرا در فوتبال به ظاهر حرفه ای ایران، عزمی برای اعلام رسمی رقم قراردادها وجود ندارد و اگر هم وجود دارد، این قانون برای برخی تیم ها اجرا نمی شود.
 
پی نوشت : مدیرانی که از عزم جدی برای قهرمان نشدن پرسپولیس در لیگ برتر و جام حذفی سخن می گفتند، آیا اکنون حاضر به اعتراف به این موضوع هستند که عزمی جدی بر عدم افشای مبلغ قرارداد بازیکنان و مربیان پرسپولیس وجود دارد، هستند؟
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه