آشنایی با بیوگرافی میروسلاو دوکیچ گزینه مربیگری استقلال

آشنایی با بیوگرافی میروسلاو دوکیچ گزینه مربیگری استقلال
از باشگاه استقلال خبر می رسد رایزنی با سه گزینه نهایی برای هدایت استقلال در فصل 98/99 در حال انجام است و به توجه به شرایط به نظر می رسد شانس میروسلاو دوکیچ بیشتر از سایر گزینه ها برای پذیرش مربیگری استقلال است. به همین منظور توجه شما را به کارنام و سوابق و بیوگرافی میروسلاو دوکیچ سرمربی احتمالی فصل بعد استقلال جلب می نماییم.
 

آشنایی با بیوگرافی میروسلاو دوکیچ گزینه مربیگری استقلال

 
آشنایی با بیوگرافی میروسلاو دوکیچ گزینه مربیگری استقلال

عکس دوکیچ مربی احتمالی استقلال

 
آنجلو آلسیو، آندره آ استراماچونی و میروسلاو دوکیچ به عنوان گزینه های جدی سرمربیگری در استقلال نام برده شده و باید دید روند مذاکرات استقلالی ها با این مربیان چگونه پیش خواهد رفت. اتفاقا مدیرعامل استقلال امروز به هواداران تاکید کرده بود انتخاب سرمربی خارجی یک روزه صورت نمی گیرد و یک پروسه زمانبر است.
 
آلسیو گزینه مربیگری استقلال
 
آلیسیو در تیم‌های چلسی و یوونتوس و تیم ملی ایتالیا سابقه دستیاری آنتونیو کونته را دارد و با ۲ تیم باشگاهی موفق به قهرمانی در سری آ و لیگ برتر انگلیس شده است. از او به عنوان دستیار و کمک مربی در فوتبال جهان یاد می شود و هرگز یک سرمربی موفق نبوده است. آلسیو به عنوان کمک مربی آنتونیو کونته توانسته به دو عنوان قهرمانی در سری آ و لیگ برتر انگلیس همراه با یوونتوس و چلسی دست یابد.
 
دوکیچ در تیم‌های والنسیا، رئال وایادولید و کوردوبا در لالیگا مربیگری کرده است. دوکیچ در سال ٢٠١٧ در تیم الشباب امارات سرمربی بوده و در سال ٢٠١٨ هدایت پارتیزان بلگراد را برعهده گرفت.
در کارنامه میروسلاو دوکیچ یک عنوان قهرمانی در لیگ صربستان همراه با پارتیزان بلگراد ثبت شده است.
 
این مربی 53 ساله که در سال 2007 و 2008 هدایت تیم ملی صربستان را بر عهده داشت، به سیستم مدرن 2-4-4 که به 0-6-4 تبدیل می شود علاقه دارد (سیستمی که بارسلونا نیز در برخی بازیهای خود از آن استفاده می کند) او که در سال 2017 هدایت الشباب عربستان را بر عهده داشت، به واسطه نتایج ضعیف از کار برکنار شد و به تیم سابق خود یعنی پارتیزان بلگراد پیوست ولی اکنون در سال 2019 بدون تیم است.
 
او در آخرین فصل حضور خود در پارتیزان در 63 بازی که هدایت این تیم را بر عهده داشت، توانست عملکرد خوبی از خود بر جای بگذارد و میانگین امتیاز 1.95 امتیاز برای هر بازی، او را به عنوان یک مربی هجومی معرفی کرده است.
 
 
با توجه به موفقیت مربیان بلوک شرق اروپا در ایران و عملکرد موفقتر دوکیچ به عنوان سرمربی نسبت به سایر گزینه ها، به نظر می رسد شانس این مربی نسبت به سایرین برای حضور روی نیمکت استقلال بیشتر ارزیابی می شود اما هر چه که هست، او در زمره مربیان مطرح محسوب نمی شود و شاید بتوان او را یک مربی میان رده و متوسط در فوتبال اروپا نامید.
  شاید اگر قرار بر حضور مربیان متوسط و یا کمک مربیان بی نام و نشان خارجی در استقلال باشد، حضور میشائیل هنکه با سابقه درخسان در فوتبال اروپا و تیم استقلال اصلح ترین گزینه ممکن روی میز مدیران استقلال باشد.  
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

فرشاد

چه گزینه هایی این استراماچونی میگن خیلی ب اکادمی بها میده و نقطه قوتش همینه ولی در عوض سبکش دفاعیه دوکیچ بنظر خیلی خوب میاد و میشاییل هنکه فک نکنم اصلا جز گزینه ها باشه و شایدم اصلا ایران بیا نباشه کاش یکیشون میومد استقلال یکیشون تیم ملی واقعا نا امید کنندس بطلیموس بشه سرمربی اونم با اون مبلغ سرسام اور