اتفاق نادر در فوتبال اروپا | دو فینال انگلیسی

اتفاق نادر در فوتبال اروپا | دو فینال انگلیسی
دو باشگاه لیورپول و تاتنهام هاتسپر راهی فینال لیگ قهرمانان اروپا شدند و سپس دو باشگاه آرسنال و چلسی راهی فینال لیگ اروپا شدند.
 

 

خلاصه بازی برگشت بارسلونا و لیورپول

 

اتفاق نادر در فوتبال اروپا | دو فینال انگلیسی

 
اتفاق نادر در فوتبال اروپا | دو فینال انگلیسی
 
بدین ترتیب برای اولین بار در تاریخ برگزاری جام باشگاه های اروپا/لیگ قهرمانان اروپا و همچنین جام یوفا/لیگ اروپا، هر چهار فینالیست مسابقات از یک کشور خواهند بود.
البته در فصل 1961/62 چهار باشگاه اسپانیایی راهی فینال سه رقابت اروپایی شدند. رئال مادرید در فینال جام باشگاه های اروپا مغلوب بنفیکا شد و اتلتیکو مادرید در فینال جام در جام اروپا از سد فیورنتینا عبور کرد. دو باشگاه والنسیا و بارسلونا نیز برگزار کننده دیدار فینال اینتر سیتیز فیرز کاپ بودند که در پایان والنسیا قهرمان شد. البته جام اخیر از نظر یوفا جامی رسمی به شمار نمی رود.
همچنین در فصل 1989/90 چهار باشگاه ایتالیایی راهی فینال سه رقابت معتبر اروپایی شدند. آث میلان در فینال جام باشگاه های اروپا از سد بنفیکا عبور کرد. یوونتوس در فینال تمام ایتالیایی جام یوفا از سد فیورنتینا گذشت و سمپدوریا نیز با غلبه بر اندرلخت قهرمان جام در جام اروپا شد، تا برای اولین و آخرین بار در تاریخ برگزاری رقابت های باشگاهی اروپایی سه باشگاه از یک کشور عنوان قهرمانی مسابقات را از آن خود نمایند.
همچنین برای اولین بار در تاریخ برگزاری رقابت های باشگاهی اروپایی سه باشگاه از یک شهر راهی فینال مسابقات شدند. شهر لندن سه نماینده در دو فینال لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپای فصل 2018/19 خواهد داشت.
 
 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

رسول

ای عو عوی سگان(تیمای انگلیسی) نیز بگذرد حیف آژاکس اقای مدیر بخش کاربرانی ک قولشو دادین چیشد