شباهت برنامه عصر جدید به سیرک | تجمع بی استعدادها

شباهت برنامه عصر جدید به سیرک | تجمع بی استعدادها
برنامه عصر جدید که چند صباحی است با اجرای احسان علیخانی با هدف شکوفایی و معرفی استعدادهای کشور به روی آنتن می رود؛ این روزها از هدف خود فاصله گرفته و به نظر می رسد به محلی برای تجمع بی استعدادها و هنرنمایی افرادی که علاقه زیادی به دیده شدن دارند، تبدیل شده است.
 

 

شباهت برنامه عصر جدید به سیرک | تجمع بی استعدادها

 
شباهت برنامه عصر جدید به سیرک | تجمع بی استعدادها
 
عصر جدید که کپی معیوبی از برنامه american got talent محسوب می شود، با چهار داور عجیب و نامتناجس خود از همان ابتدا صدای منتقدین را به هوا بلند کرد؛ نقدهای عجیب و صحبتهای خارج از عرف یکی از داوران این برنامه آنقدر عجیب بود که مخاطبین به امید شنیدن سوژه طنز جدید، هر هفته چشم به دهان این داور کم سن و سال دارند!
 
اما عمق فاجعه در برنامه عصر جدید وقتی مشخص می شود که این برنامه با هدف معرفی استعدادها مطرح شد اما عملاً همان افرادی که در سیرک مشغول کار هستند، بخش عمده ای از شرکت کنندگان آن را تشکیل می دهند. از دلقک و شعبده باز گرفته تا خواننده و افرادی با هنرهای رزمی و مهارت های آکروباتیک که همگی در یک سیرک قابل مشاهده هستند و حیرت انگیز اینکه داوران این برنامه نیز به جای رای دادن به استعداد افراد، تنها به لذت بردن از نمایش وی اکتفا کرده و اگر از نمایش آن فرد لذت ببرند، به او رای مثبت داده و در غیر اینصورت رای منفی نصیب شرکت کننده نگون بخت خواهد شد! گویی داوران این برنامه در هر سکانس از آن به یک سیرک مجانی دعوت شده اند و تنها با لذت بردن از برنامه شرکت کننده، نظرشان مثبت خواهد شد و کمترین توجهی به استعداد نهفته او ندارند.
 
نکته دیگری که در این برنامه مشاهده شده، مجوز حضور کودکان خردسال در آن است که بارها دیده شده بدون داشتن استعداد خاصی، و تنها به لطف جیب پر پول والدین و عشق دیده شدن، به روی صحنه آمده و شگفت انگیز آنکه بارها به واسطه استفاده از احساسات حضار و داوران توانسته اند در کمال بی استعدادی به مرحله بعد بروند.
 
قشر دیگری که در این برنامه از تریبون آزاد و مجانی برنامه عصر جدید استفاده می کنند، کاسبانی هستند که به تبلیغ خود و کسب و کار خود می پردازند و کوچکترین استعدادی برای ارائه نداشته و ندارند اما از فرصت پیش امده نهایت استفاده را کرده و جلوی چشم میلیون ها مخاطب تلویزیونی به تبلیغ خود و کسب و کار خود می پردازند و اندک شهرتی در فضای مجازی برای خود دست و پا می کنند.
 
در نهایت اینکه با براندازی برنامه هایی همچون نود، برنده باش و ... احتمالاً باید منتظر سقوط آزاد برنامه عصر جدید که در نازلترین کیفیت ممکن در حال پخش است نیز باشیم.
 

برنامه برنده باش مصداق قمار اعلام شد

منبع : تماشاچی

نظرات

user

خیلی برنامه کسشری بود

پاسخ دادن