کلک جدید سفته بازان در سایت دیوار و شیپور | فیلترشان کنید

کلک جدید سفته بازان در سایت دیوار و شیپور | فیلترشان کنید
در حالی که فضای اقتصادی کشور هر روز ملتهب تر از دیروز  به پیش می رود اما راهکار عملیاتی برای مقابله با جو روانی ایجاد شده و گرانی بی سابقه در اقلام مختلف دیده نمی شود و به نوعی مسئولین امر نیز در برخورد با عاملان سفته بازی در بازارهای مختلف عاجز مانده اند اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید یکی از بسترهای ساده ای که امکان سوداگری و ایجاد جو روانی کاذب در خصوص محصولات و کالاهای مختلف را در اختیار سو اتفاده کنندگان قرار داده، فضای مجازی و به طور خاص سایتهایی همچون شیپور و دیوار است که به محلی برای جولان سفته بازان تبدیل شده اند. در ادامه توجه شما را به کلک جدید سفته بازان در سایت دیوار و شیپور جلب می نماییم.
 

لیست سایتهای ایرانی  که از تحریم سود می کنند

 
 

کلک جدید سفته بازان در سایت دیوار و شیپور | فیلترشان کنید

 
کلک جدید سفته بازان در سایت دیوار و شیپور | فیلترشان کنید
 
در حال حاضر سوال بسیاری از مردم این است که با توجه به گرانی های سرسام آور در حوزه خودرو، مسکن، لوازم خانگی و ... چطور می شود که با اعلام پیش فروش محصولات ایران خودرو و سایپا با قیمتهای نجومی، صف های خرید برای این محصولات، طویل تر از دورانی که این محصولات ارزان تر عرضه می شدند شکل میگیرد؟
 
پاسخ این سوال ساده است چرا که سفته بازان به واسطه رایگان بودن و آزاد بودن تبلیغات در سایتهایی که بستر فروش محصولات دست دوم و یا نو خود را فراهم کرده اند به صورت تیمی و گروهی، حضور فعالی در ایجاد جو روانی کاذب در بازارهای مختلف دارند به طوری که مثلاً به یکباره شاهد این هستیم قیمت مسکن در یک منطقه تهران که مثلاً به ازای هر متر، 4 میلیون تومان بوده، با آگهی های خرید کاذب با قیمتهای 5 میلیون تومانی در سایتهای مذکور مواجه می شوند و از طرف دیگر، فروش های کاذب با قیمت های نزدیک به 5 میلیون تومان نیز در سایتهای مذکور درج می شود و یک کاربر عادی که مثلا برای گرفتن مظنه قیمت در آن منطقه وارد سایت دیوار یا شیپور شده است به یکباره با صحنه ای مواجه می شود که از دیروز تا امروز، به یکباره 1 میلیون تومان بر روی قیمت مسکن در منطقه مذکور رفته و او نیز شتابان و هراسان از بالا رفتن بیشتر قیمت، سعی میکند مثلا در قیمتهای 4 میلیون و ششصد یک واحد مسکونی را در آن منطقه برای خود خریداری کند و به خیال خود، قبل از اینکه قیمت مسکن در آن منطقه گران تر شود، واحد خوش قیمتی را خریداری کرده است و غافل از اینکه او در دام یک صحنه سازی افتاده که گردانندگان آن، سفته سازانی هستند که تنها با هدف ایجاد جو روانی کاذب در سایتهای مذکور فعالیت میکنند و هیچ نظارتی نیز بر روی عملکرد این افراد و آگهی های جعلی آنها نیست.
 
برخی کاربران که با شک به موضوع یاد شده می نگرند، با تطبیق قیمت پیشنهادی فروشندگان و خریداران در آن منطقه در این مورد سعی میکنند به صحت و سقم مظنه واقعی مسکن در آن منطقه دسترسی پیدا کنند اما آنها نیز غافل از اینکه فروشندگان و خریداران با آگهی های جعلی با قیمت های بالا در سایت فعالیت میکنند، به قیمت های درج شده در سایت اعتماد می کنند و مظنه فوق را مظنه اصلی قیمت مسکن در آن منطقه به حساب می آورند و اگر قصد فروش واحد مسکونی خود که در آن منطقه قرار دارد را داشته باشند، سعی می کنند قیمت پیشنهادی خود را به قیمتهای جعلی ثبت شده در سایتهای مذکور و مشابه آنها نزدیک کنند و اینگونه است که بسیاری از نیازهای اساسی مردم دستخوش صحنه سازی سودجویانی می شود که در فضای مجازی فعالیت گسترده ای در ایجاد جو روانی کاذب دارند.
 
 
در حال حاضر به نظر می رسد لزوم برخورد قاطغ دادستانی با سایتهای اینچنینی و اصلاح ساز و کار قرار دادن آگهی در آنها یکی از نیازهای جدی برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور است چرا که بسیاری از کالاها و محصولات با همان سناریویی که در بالا تشریح شد، با قیمتهای کاذب سفته بازان و سودجویان، قیمت های حبابی و کاذب دارند و فروشندگان و احتکار کنندگان کالا و محصولات طبیعتاً دوست دارند محصولات خود را به بالاترین قیمت ممکن به خریدار بفروشند و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند.
 
در نهایت اینکه در حال حاضر فقدان اراده جدی برای برخورد با چنین استارتاپ هایی که بعضاً پشتوانه ای قوی از سمت خصولتی ها نیز دارند، یکی از دلایل اصلی جو روانی کاذب ایجاد شده در قیمت انواع اقلام به حساب می آید و تحریم به نوعی بهانه ای برای توجیه بالا رفتن قیمتها است.
منبع : تماشاچی

نظرات

user

چی بگم والا !!!! از ماست ، که بر ماست !!!! مدیر جان اگه میشه یه مطلب یا یه مقاله هم در مورد سایت های اینترنتی که چگونه باید مردم بهشون اعتماد کنن هم کار کنین ، خواهشاً ? نزدیک عیده ... همه هم میخوان از سایت های اینترنتی خرید کنن !!!! راستش من خودم قراره خرید اینترنتی داشته باشم ، ولی نمیدونم تو این شرایط که دیجی کالا که سرآمد همشون بود و توزرد از آب درومد ... از سایت ، خرید اینترنتی انجام بدم یا نه ؟!؟! از سایت موبیلیکس هم اگه میشه یه مطلب کار کنید !!!! قیمتاش خیلی خیلی ارزونه ، آدمو به شک میندازه !!!! نماد اعتماد و دو ستاره هم داره ... یعنی این به نظر شما کفایت میکنه برای اطمینان از خرید اینترنتی ؟!؟!

پاسخ دادن
user

خدا لعنت کنه این مشت بی نانوسو و مردم طمع کارو تا کی میخاین گول بخوریم

پاسخ دادن