چرا سقف فوتبالی سردار آزمون به روسیه خلاصه می شود؟

چرا سقف فوتبالی سردار آزمون به روسیه خلاصه می شود؟
حتماً خبر انتقال پر سر و صدای سردار آزمون ملی پوش فوتبال کشورمان به تیم زنیت سن پترزبورگ را با مبلغ 12 میلیون یورو برای سه فصل و نیم شنیده اید؛ شاید شما نیز در زمره همان هواداران فوتبالی باشید که این سوال برایستان پیش آمده که چرا در هر فصل، صحبت از پیشنهادات رنگارنگ لیورپول،لاتزیو، دورتمند، ولورهمپتون و ... برای آزمون می شود اما او در نهایت در همان لیگ روسیه به کار خود ادامه می دهد؟
 

چرا سقف فوتبالی سردار آزمون به روسیه خلاصه می شود؟

 
چرا سقف فوتبالی سردار آزمون به روسیه خلاصه می شود؟
 
سردار آزمون که نمایش نسبتاً خوبی در جام ملتهای آسیا از خود ارائه کرد بار دیگر در کانون توجه ایجنت های باشگاههای مطرح اروپایی قرار گرفت اما پس از کش و قوس های فراوان او بار دیگر در تیمی در لیگ نه چندان قدرتمند روسیه به کار خود ادامه خواهد داد که البته اینبار در یکی از معروفترین و معتبرترین تیمهای این کشور یعنی زنیت که معمولاً در لیگ قهرمانان اروپا نیز حضور دارد.
با توجه به رقمی که آزمون از زنیت دریافت می کند، او به طور متوسط در هر فصل، نزدیک به 3 میلیون یورو دریافتی خواهد داشت که او را در رده دوم گران قیمت ترین لژیونر ایرانی فوتبال اروپا پس از علیرضا جهانبخش قرار خواهد داد اما این سوال همیشگی از آزمون همچنان مطرح است که چرا با وجود پیشنهادات بهتر از لیگ های معتبرتر فوتبال اروپا همچنان ترجیح می دهد در فوتبال روسیه به کار خود ادامه دهد ؟
شاید این آخرین شانس آزمون برای حضور در یک تیم در لیگ هایی همچون انگلیس، اسپانیا، ایتالیا و آلمان بود چرا که پس از اتمام قراردادش با زنیت او 29 ساله خواهد بود و در آن سن و سال، کمتر تیمی در فوتبال سطح 1 اروپا حاضر به جذب این بازیکن خواهد شد مگر اینکه او بتواند در زنیت درخشش خیره کننده ای داشته باشد و در فصل اول خود، با پیشنهاد وسوه انگیز تیمهای مطرح اورپا راه خود را از زنیت جدا کند اما با توجه به نمایش نه چندان مثبت آزمون در تیم قبلی اش در روسیه، به نظر نمی رسد او بتواند در این تیم نیز درخشش سابق خود را تکرار کند و احتمالاً به سرنوشتی همچون کاوه رضایی در فوتبال اروپا دچار خواهد شد.
 
به نظر می رسد راز ماندگاری سردار آزمون در لیگ روسیه تسلط او به زبان روسی و عدم نیازش برای برقراری ارتباط با سایرین به زبان انگلیسی باشد که او همچنان ترجیح می دهد علی رغم داشتن پیشنهادات مناسب، در لیگ روسیه به کار خود ادامه دهد.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

بهرام

در جریان داف های روسی هستین که...