بی ادب و کم ظرفیت مثل سردار آزمون | تو هرگز علی دایی نمی شوی پسر!

بی ادب و کم ظرفیت مثل سردار آزمون | تو هرگز علی دایی نمی شوی پسر!
در حالی که پس از جام جهانی 2018 انتقادات زیادی نسبت به عملکرد سردار آزمون در آن تورنمنت وجود داشت، این بازیکن با نهایت بی ادبی پاسخ منتقدینش را داد و سپس در عین بی خیالی به سادگی چند ماهی را از تیم ملی خداحافظی کرد و یا به عبارتی مرخصی گرفت(!) و علی رغم اینکه کیروش او را به اردوها دعوت میکرد، اما به جای شرکت در اردوی تیم ملی سر از اکران فیلم ها و یا کنسرت ها به جای حضور در تمرین تیم ملی در می آورد.
 

سردار آزمون دلش هوای هالیدی کرد

 

بی ادب و کم ظرفیت مثل سردار آزمون | تو هرگز علی دایی نمی شوی پسر!

 

 
این ماجرا ادامه پیدا کرد و کیروش پا بر روی تمامی خطوط قرمز خود گذاشت و بار دیگر سردار آزمون را برای جام ملتهای آسیا دعوت کرد و آزمون که ویترین جام ملتها را سکویی برای جهش به تیمهای بهتر اروپایی می دیدید، اینبار سواحل مدیترانه و تفریح با خانواده را رها کرد و قدم رنجه نمود و در معیت تیم ملی در امارات حاضر شد.
 
 
سردار آزمون هرگز به خاطر الفاظ زشت و رفتار ناپسندی که پس از جام جهانی بروز داد، از ملت ایران عذرخواهی نکرد و اکنون با توجه به تنها چند گل در جام ملتهای آسیا چنان از خود بیخود شده که با حرکت زشت دست بار دیگر، جنجال ساز شد و منتقدین خود را به سکوت فراخواند.
 
حتی اگر انتقاد از بعد فنی آزمون را کنار بگذاریم، حرکت زشت او  مقابل دوربین های اماراتی و به سکوت فراخواندن برخی مقابل دوربین ها هرگز پذیرفتنی نبوده و در ادامه رفتارهای بچه گانه این بازیکن به حساب می آید که به نظر می رسد هنوز به بلوغ فکری برای تبدیل شدن به بازیکن بزرگی همچون علی دایی، نرسیده است که چه بسا اگر کمی تامل و تفکر در رفتار خود می کرد و حرفه ای با مسائل کنار می آمد، بسیار زودتر از امثال علی دایی در هرتابرلین و بایرن مونیخ و ... بازی می کرد و مجبور نبود سرمای روسیه را از سر نخواستنش توسط تیمهای مطرح اروپا تحمل کند!
 

 
او که در 4-5 سال گذشته همواره شایعه پیوستنش به لاتزیو، لیورپول و ... در رسانه ها مطرح شده اما به واسطه همین رفتارهای غیرحرفه ای که به دقت از سوی نمایندگان باشگاه های مطرح اروپایی رصد می شود، کنار گذاشته شده و شاید زمان آن رسیده تا سردار آزمون کمی پخته تر عمل کند تا زمینه پیشرفت بیشترش در فوتبال اروپا فراهم شود چرا که تا مادامی که چنین رفتارهای بچه گانه ای از او سر بزند، سقف آرزوهای او حضور در تیمهای مختلف روسی و اوکراینی خواهد بود.
 
او در حالی اعلام کرده که هرگز از مردم ایران به واسطه رفتار بعد از جام جهانی اش عذرخواهی نمی کند که امر بر او مشتبه شده که با چند گل در جام ملتهای آسیا، اکنون در کنار بزرگانی همچون پله و مارادونا قرار گرفته و این مردم ایران هستند که می بایست به او تعظیم کنند! غافل از اینکه تیم کیروش طوری آماده مسابقات شده که غیبت هر یک از بازیکنان فعلی در آن، تاثیری در هارمونی و روند حرکتی آن ندارد و حتی در همان بازی با چین نیز شاهد بودیم، کریم انصاری فرد در مدت اندک حضورش در زمین که اتفاقاً به جای آزمون نیز وارد زمین شد، موفق به گلزنی شد.
 
پس آقای آزمون فراموش نکن که بود یا نبود شما و امثال شما در تیم ملی، هیچ تاثیری در موفقیت تیم ملی به هدایت کیروش نداشته و ندارد و بزرگتر از شما هم توسط کیروش کنار گذاشته شدند(رحمتی، خلعتبری، عقیلی، جباری، مازیار زارع و ...) اما تیم ملی به روند رو به رشد خود ادامه داد و اگر حضور کیروش یک تاثیر مثبت در فوتبال ایران داشته، آن هم مبارزه با بازیکن سالاری و خروج از ستاره محوری و تمرکز بر تیم محوری بوده است.
 
پی نوشت: سردار آزمون احتمالاً آنقدر خردسال بوده که به یاد نمی آورد در سالهای پایانی حضور علی دایی در تیم ملی چه انتقادات بی رحمانه ای از حضورش در تیم ملی می شد، اما هرگز خبری از هیس نشان دادن به مردم و منتقدین نبود و همین عوامل بود که باعث ماندگاری دایی در فوتبال ایران شده است. در نمونه های خارجی نیز آزمون باید به یاد داشته باشد از بزرگانی همچون دیوید ژینولا، اریک کانتونا، دیوید بکهام رود فان نیستل روی و .... بزرگتر نیست که به محض خروج از دایره اخلاق و ادب در تیم، علی رغم محبوبیت و کیفیت فنی بالا، توسط سر الکس فرگوسن از منچستریونایتد کنار گذاشته شدند؛ پس اگر او اکنون سردار آزمون است، از صدقه سر همین تیم ملی و مردم است که به این جایگاه رسیده و نه تنها او بلکه هیچ ملی پوش دیگری نمی تواند بابت بازی و یا گلزنی در تیم ملی برای مردم منت بگذارد!   آقای آزمون هنوز فراموش نکرده ایم که در کوران جام جهانی، با منت نطق کردید که به جای اینکه کنار سواحل مدیترانه تفریح کنید، اسیر جام جهانی شده اید و برای تیم ملی بازی می کند!
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

اسرا

هیچکی حق نداره به سردار من حرف بزنه سردار از رونالدو بهتره

ava

بهتر شما هیتر ها دهنتون رو ببندید ....گل های مقدماتی جام جهانی یا گل های جام ملت ها رو کی زد؟ تو زدی ؟؟ اگه خیلی ادعات میشه بفرما بجای این چرت و پرت نوشتن ها برو تو زمین و یه خودی نشون بده

دورتموندی

میان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا اسمان است

فرشاد

صد در صد درسته ازمون چیز علی دایی هم نیست تقصیر کیروشه عین دایه مهربان تر از مادر با این بچه رفتار میکنه کاش دکمه اینم میزد همین کریمصصد بار از سربار بهتره هم فنی هم اخلاقی حیف گوچی ک بخاطر این اوبی از تیم ملی کنار گذاشته شد