تماشاچی | وزارت ورزش به جای تهدید جوابگو باشد | آقای داورزنی کجائید؟

وزارت ورزش به جای تهدید جوابگو باشد | آقای داورزنی کجائید؟

وزارت ورزش به جای تهدید جوابگو باشد | آقای داورزنی کجائید؟
روز گذشته خبری مبنی بر تهدید رسانه هایی که وزارت ورزش را مسئول شرایط فعلی استقلال می دانند منتشر کردیم که در آن بیانیه به جای پرداختن به انتقادات و جواب دادن به مطالبه هواداران استقلال، از موضع تهدید تنها به پاک کردن صورت مسئله و عدم پاسخگویی به سوالات و ابهامات پرداخته شده بود که چه بسا اگر در طول این مدت به جای موضع انفعالی و عدم پاسخگویی به سوالات هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس، پاسخ روشن از سوی وزارت ورزش به آنها داده می شد، هرگز شاهد به وجود آمدن جو تبعیض وزارت ورزش بین دو باشگاه محبوب و مردمی نبودیم.    

علت تعلل در جذب نفرات مورد نظر شفر در نقل و انتقالات چیست؟

 

وزارت ورزش به جای تهدید جوابگو باشد | آقای داورزنی کجائید؟

  وزارت ورزش به جای تهدید جوابگو باشد | آقای داورزنی کجائید؟   در روزگاری که مازیار ناظمی به عنوان روابط عمومی وزارت ورزش به هر مسئله ریز و درشتی که به تیم پرسپولیس ربط داشته باشد ورود می کند، چطور می شود او صدای اعتراض هواداران استقلال و سوالات و ابهامات بی شمار آنها در خصوص شرایط فعلی را نشنیده باشد؟ آیا برای سوالات هواداران استقلال پاسخی وجود ندارد که شاهد سکوت روابط عمومی وزارت ورزش هستیم ؟   سیاست وزارت ورزش  در چنین شرایطی معمولاً رفع مسئولیت از خود و انداختن توپ به زمین مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و هیئت مدیره آن است که اگر هم چنین باشد سوالی که مطرح می شود این است که اگر مدیریت استقلال در به وجود آمدن این شرایط اسفناک مقصر است، اولاً چرا وزارت ورزش این مدیر ضعیف را به سرپرستی این باشگاه بزرگ و مردمی منصوب کرده است دوماً اگر عملکرد مدیر فعلی ضعیف است، چرا او عوض نمی شود؟   هواداران استقلال حق دارند نسبت به برخی شرایط معترض باشند چرا که در ابتدای فصل، جناب داورزنی به قضیه خرید مامه تیام و صرف مبلغ 7 میلیارد تومان برای جذب وی ورود کرد و دست افتخاری مدیر وقت استقلال بابت جذب او بسته شد ام ااکنون بدون هیچ موضعی از سوی وزارت نشینان، تیم رقیب یعنی پرسپولیس به سراغ بازیکنی رفته که در طول 10 سال گذشته مجموعاً 46 گل به ثمر رسانده و این در حالی بود که ماماه تیام در 14 بازی برای استقلال، 13 گل به ثمر رساند!   اکنون این سوال مطرح است که اگر جذب مامه تیام با 7 میلیارد تومان آن زمان از نظر وزارت ورزش نشینان ایراد داشت و جلوی آن گرفته شد، چطور است که اکنون این مورد در خصوص پرسپولیس اشکالی ندارد؟     سوال دیگری که هواداران استقلال از مدیریت استقلال و سپس وزارت ورزش به عنوان متولی اصلی این تیم دارند این است که چرا هم در ابتدای فصل و هم در نیم فصل، شرایط مشابهی برای استقلال رخ داده و تیم رقیب در کمال آسودگی خیال هم اردوی خارج از کشور خود را برگزار کرده، و هم بازیکنان مد نظر خود را جذب کرده ؟ نکته اینکه آنها در ابتدای فصل، 4 بازیکن را برای نیم فصل دوم جذب کردند و حتما  تلاطم ابتدای فصل استقلال در نقل و انتقالات را به یاد دارید! اکنون نیز شرایط مشابهی رخ داده ومشخص نیست علت تعلل در جذب بازیکنان مد نظر شفر چیست ؟ آیا باز هم سناریوی  ابتدای فصل و دیر اضافه شدن بازیکنان خارجی به ترکیب این تیم رخ خواهد داد؟    سوال مشخص از وزارت ورزش این است که اگر مدیریت استقلال در این زمینه ضعیف عمل کرده، چرا آنها را برکنار نمی کند؟ اگر هم مورد دیگری در میان است چرا مسئولین استقلال در این زمینه به هواداران خود پاسخگو نیستند؟  

به جای تهدید، پاسخگو باشید

  در هر صورت به نظر می رسد به جای پاک کردن صورت مسئله و استفاده از ادبیات تهدید، پاسخ دادن به ابهامات و شفاف سازی در این زمینه بهترین راه حل ممکن برای بسته شدن پرونده اعتراض هواداران استقلال به تبعیض بین دو تیم استقلال و پرسپولیس از سوی بالانشینان است چرا که تا مادامی که آنها پاسخ مشخصی بابت این سوالات و ابهامات دریافت نکنند، به نظر نمی رسد این جو و فضا از بین برود و شخص آقای داورزنی که مدعی بودند وقتی سقف بودجه باشگاه ها 30-40 میلیارد در سال است، چگونه ممکن است برای بازیکنی 7 میلیارد تومان پرداختی صورت بگیرد، اکنون در خصوص جذب بازیکن 10 میلیارد تومانی پرسپولیس از مسئولین این تیم سوال کند، که چگونه اینکار را انجام دادند؟   مصاحبه داورزنی در خصوص ممکن نبودن جذب بازیکن 7 میلیارد تومانی   اگر متر و معیار دوستان در وزارت ورزش این است که مثلا تیم پرسپولیس با صعود به فینال آسیا، توانسته به درآمد ارزی دست پیدا کند و از این طریق رقم پرداختی به ماریو بودیمر تامین شده، باید گفت استقلالی ها نیز به واسطه حضور پر تعداد بازیکنانشان در جام جهانی 2018، مبلغی نیزدیک به 1 میلیون دلار از فیفا به عنوان پاداش دریافت می کنند که طبق ادعای مسئولین استقلال، این پول در حساب فدراسیون فوتبال است و هنوز به حساب باشگاه استقلال وصول نشده است و شاید بهتر باشد، در این زمینه نیز شفاف سازی صورت گیرد.   چرا پول استقلال در فدراسیون بلوکه شد؟   پی نوشت : هواداران استقلال هنوز از یاد نبرده اند که امیرحسین فتحی که توسط وزارت ورزش به عنوان سرپرست موقت استقلال در این تیم مشغول به کار شده، از مناظره با هادی طباطبایی در خصوص اتفاقات ابتدای فصل به نوعی فرار کرد و باز هم از پاسخگویی به ابهامات هواداران در مورد حواشی اول فصل طفره رفت؛ اکنون نیز مشخص نیست در باشگاه استقلال چه می گذرد که علی خطیر بدون مجوز از سرمربی این تیم، اقدام به مذاکره با بازیکنی می کند که اصلا در لیست شفر حضور نداشته است!!!  بهتر نیست مدیران استقلال به جای وزارت ورزش هر چه زودتر به سوالات هواداران خود پاسخ دهند تا فضای به وجود آمده در این زمینه نسبت به وزارت ورزش از بین برود ؟

ارسال دیدگاه

حمید رضا

تا ۱۴۰۰ وضع همینه تا این جماعت آل جاکش باشن همینه فعلاً که ۹۰%رسانه ها و مطبوعات و رادیو تلویزیون لنگین و ایضا" کابینه دولت

علی

برن جهنم همشون فوتبال ایران شده پرسپولیس بس

علی

وقتی منافع باشگاه محبوبشون رو به منافع تیم ملی ترجیح میدن دیگه چه انتظاری باید ازشون داشته باشید با این جماعت باید با زبانی که براشون مفهومه صحبت کرد اینها زبان زور رو میفهمن