آموزش حذف عکس از نتایج جستجوی گوگل در اینترنت

آموزش حذف عکس از نتایج جستجوی گوگل در اینترنت
ترفند حذف کردن عکس از نتایج گوگل یکی از سوالاتی است که بسیاری به دنبال جواب ان برای حفظ حریم خصوصی خود هستند؛ در ادامه آموزش روش حذف عکس از نتایج جستجوی گوگل در اینترنت را شرح می دهیم.
 

 

ترفند برنده شدن در مسابقه برنده باش

 

ترفند برنده شدن در اسنپ کیو

 

آموزش حذف عکس از نتایج جستجوی گوگل در اینترنت

 
آموزش حذف عکس از نتایج جستجوی گوگل در اینترنت
 
در ابتدا باید به خاطر داشته باشید که هر عکس که در نتایج جستجوی گوگل ظاهر می شود بدون شک بر روی سروری قرار دارد و دسترسی شما به هاست یا سرور مورد نظر نکته کلیدی در این زمینه محسوب می شود.
 
 
اما در بسیاری از موارد دیده می شود که پس از پاک کردن عکس مورد نظر از مطلب یا به طور کلی از سروری که بر روی آن بارگذاری شده ، باز هم عکس مذکور در نتایج جستجوی گوگل رویت می شود؛ در این وضعیت چاره کار چیست؟ در ادامه شما را با ابزار remove outdated content گوگل که برای این منظور استفاده می شود آشنا می کنیم.
 
در واقع در این حالت عکس مورد نظر کش Cache شده است و علی رغم اینکه از سرور حذف گردیده اما به صورت بندانگشتی در صفحات جستجوی گوگل به نمایش در می آید.
بعضاً دیده شده برخی آتلیه های عکاسی به صورت غیرمجاز برخی عکس های خصوصی افراد را به عنوان نمونه کار در اینترنت منتشر میکنند و با شکایت آنها رو به رو می شوند؛ پس از این مورد آنها مبادرت به حذف عکس ها از سایت خود می کنند اما نمی توانند آنها را از نتایج گوگل پاک کنند و با مشکل حقوقی بزرگی در این زمینه مواجه می شوند اما نگران نباشید در ادامه راهکار پاک کردن عکس از نتایج گوگل را با استفاده از ابزاری که گوگل برای اینکار تعریف کرده آموزش می دهیم.
 
در ابتدا می بایست آدرس URL عکسی که از سرور پاک شده و دیگر در اینترنت وجود خارجی ندارد را پیدا کنید که روش پیدا کردن آن بسیار ساده است؛ ابتدا در قسمت تصاویر گوگل، عبارت مورد نظر خود را سرچ کنید و وقتی تصویر بندانگشتی که قصد حذف آن از نتایج گوگل را دارید مشاهده نمودید، بر روی آن راست کلیک نمایید و از منوی ظاهر شده گزینه copy image address را انتخاب نمایید.
 
آموزش حذف عکس از نتایج جستجوی گوگل در اینترنت
 
 
سپس به لینک https://www.google.com/webmasters/tools/removals مقابل رفته و آدرسی که کپی کرده اید را در کادر مربوط paste کنید.
 
آموزش حذف عکس از نتایج جستجوی گوگل در اینترنت
کار تمام است! گوگل پس از بررسی درخواست شما مبنی بر اینکه تصویر فوق از اینترنت پاک شده، نسبت به حذف دائمی تصویر بندانگشتی که در کش نتایج گوگل باقی مانده است اقدام می نماید.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

ABOLFAZL

آقا من ریمو کردم عکس از طریق همون سایته اما با دوباره اومد!!!!!!!!!!!!!!! چیکار کنم دقیقن؟!! لطفا جواب بدید

چرا نمیتونم Link adress و پیدا کنم من الان باید چیکار کنم؟

Am

دوستان شما باید Link adress روی از روی گزینه ی عکس انتخاب کنید نه Image adress و اینکه یه گزینه ی دیگه هم داره Share adress و کپی Image Link یکی از این دو رو باید توی اون قسمت رمووال paste کنید و اگر لینک درستی رو قرار بدید و گزینه ی Remove هم بعد از دو سه روز میاد و پاک میشه ، بعدها گزینه ی Expired هم میاد که یعنی دیگه کامل منسوخ شده

چرا همش میگه ادرس اشتباه هست؟

Fati

من همین کارو کردم ولی اررور میده تروخدا من چی کار کنمjk

Mahdiazimi

سلام خوب هستين ببخشين عكس هاي ما از طريق برنامه تيم توك وارگوگل شده از تيم توك دلت زديم ولي عمس ها مونده توگوگل بااين كارميشه حذف مكرد؟