ماجرای مخالفت مرحوم هاشمی رفسنجانی با لژیونر شدن علی پروین

ماجرای مخالفت مرحوم هاشمی رفسنجانی با لژیونر شدن علی پروین
حسن غفوری‌فرد دربخشی از برنامه این هفته «دست خط» از ماجرای لژیونر شدن علی پروین در دهه هفتاد در جایگاه سرمربی و مخالفت مرحوم هاشمی رفسنجانی صحبت هایی کرد.
 

 

تغییر سیستم پرسپولیس با ماریو بودیمیر

 

ماجرای مخالفت مرحوم هاشمی رفسنجانی با لژیونر شدن علی پروین

 
ماجرای مخالفت مرحوم هاشمی رفسنجانی با لژیونر شدن علی پروین
 
شما سرمربی تیم ملی فوتبال را آقای پروین گذاشتید؟
بله. این را هم بگویم که ایشان هم مربی تیم پرسپولیس و هم مربی تیم ملی بودند؛ یک ریال هم حقوق نمی‌گرفتند. آن زمان عربستان…
 
واقعاً حقوق نمی‌گرفتند؟
یک ریال حقوق نگرفتند؛ از خودش هم خرج می‌کردند. آن زمان صحبت این بود که عربستان به ایشان ۵۰ میلیون تومان پیشنهاد کرده بود. آن زمان حقوق من به عنوان معاون رئیس‌جمهور ۱۸ هزار تومان بود. ۵۰ میلیون تومان حقوق ۳ هزار ماه من می‌شد. خدا آیت‌الله هاشمی را رحمت کند، یک بار من را دید و گفت آقای پروین می‌خواهد به عربستان برود؟ گفتم بله. علت را پرسیدند . گفتم ۵۰ میلیون به ایشان می‌دهند. گفت شما چقدر می‌دهید؟ گفتم ما هیچی نمی‌دهیم.
ایشان گفت بهآاقای پروین بگویید نرود. به آقای پروین این صحبت را بیان کردم و گفتند نمی‌روم. به همین راحتی از ۵۰ میلیون تومان گذشتند.
 
قرار بود مربی تیم ملی عربستان شوند؟
یک مسابقه با تیم نیسان ژاپن داشتند. اینها پول بلیط رفت و برگشت را هم نداشتند. آقای پروین نزد من آمد و چون حقوق نمی‌گرفت گفت چکار کنیم. گفتم دو میلیون تومان به شما وام می‌دهم اگر برنده شدم به شما می‌بخشم و اگر بازنده شدید باید دو میلیون تومان را برگردانید. قبول کردند. یک چک دو میلیون تومانی از ایشان گرفتم و دو میلیون پول به آنها دادم که رفتند.
آنجا رفتند و بازی را مساوی کردند. در برنامه ما باخت و برد بود. مشخص نبود باید با این پول چکار کنیم. در همان زمان من از تربیت بدنی بیرون آمدم. آن وقت چک ایشان را بعد از من اجرا گذاشتند. به من گفت و من هم به آقای هاشمی رفسنجانی گفتم و ایشان بخشیدند و چک را برگرداندند.
منبع : تماشاچی

نظرات

user

یالعجب حالا راست و دروغش ب حساب خود پروین قبلا هم سابقه داشته دروغ سر هم کنه مث ماجرایی ک تو ویژه برنامه جام جهانی گفت ک فک کنم تو همین سایت ثابت شد دروغ میگفته علی پروین الهه دروغگویی و خایه مالی برا نظامه نمیشه رو حرفاش خیلی حساب کرد چ بسا اینکه واقعیت 180 درجه با اینی ک میگه هم فرق داشته باشه

پاسخ دادن