اندر احوالات ادعای طنز کرمانشاهی | چون حقوق کم میگیرید اشتباه سوت می زنید؟

اندر احوالات ادعای طنز کرمانشاهی | چون حقوق کم میگیرید اشتباه سوت می زنید؟
در پایان بازی پرسپولیس و پارس جم، کرمانشاهی داور این دیدار به یکباره در میان خبرنگاران ظاهر شد و ادعاهای عجیبی علیه هجمه این روزها در خصوص اشتباهات داوری مطرح کرد.
 

پایان نیم فصل و بهانه هایش | از دیر بسته شدن استقلال تا دستان خالی برانکو


اندر احوالات ادعای طنز کرمانشاهی | چون حقوق کم میگیرید اشتباه سوت می زنید؟

 
اندر احوالات ادعای طنز کرمانشاهی | چون حقوق کم میگیرید اشتباه سوت می زنید؟
 
کرمانشاهی که دل پر دردی از انتقادات علیه اشتباهات داوری داشت طی صحبتهایی عجیب مدعی شد، مگر داوران چقدر بابت هر بازی دستمزد میگیرند که از آنها انتظار است که داوری های با کیفیتی داشته باشند؟ داوران تنها 1 دقیقه در 90 دقیقه تاثیرگذار هستند و رسانه ها به اشتباهات مربیان و بازیکنان نمی پردازند اما به محض اشتباه داوری، آن را بزرگ می کنند و ...
 
 
این ادعای عجیب و قابل تامل از زوایای مختلفی قابل بررسی است؛ اول اینکه آقای کرمانشاهی و سایر داوران عزیز، مگر کسی با اجبار شما را داور فوتبال کرده و یا شرایط داوری در فوتبال ایران را نمی دانسته اید که اکنون اینگونه دم از افزایش دستمزد داوری می زنید؟ آیا 700 هزارتومان به ازای هر بازی کم است؟  اگر این رقم را به نسبت کار کردن ساعتی کارمند یا کارگ یا حتی برخی فوتبالیستها در نظر بگیریم، معادل دستمزد ساعتی 460 هزار تومان است! در کدام قشر سراغ داریم که فردی به ازای هر ساعت کار 460 هزار تومان دستمزد بگیرد؟  وانگهی، آیا داوران فوتبال در ایران به جز فوتبال، شغل دیگری ندارند؟ از این گذشته آیا اصولاً دستمزد پائین به زعم شما، دلیل خوبی برای قضاوتهای ضعیف داوران در هفته های اخیر است؟ استاد کرمانشاهی عزیز! حتی اگر داوران یک ثانیه هم در بازی فوتبال تاثیرگذار باشند و قضاوتشان بر نتیجه بازی اثرگذار باشد، باز هم سمت و سوی سوتهایشان مهم است!
 
شاید بهتر باشد کرمانشاهی و هر داور دیگری که به شرایط فعلی اعتراض دارد، داوری را رها کرده و به دنبال شغل پر درآمد دیگری برود چرا که اشتباه داوری با این استدلال که دستمزدهای داوران کم است، یکی از خطرناک ترین توجیه هایی است که می تواند در فوتبال ایران مطرح باشد چرا که با این رویه باید منتظر اشتباهات وحشتناک تری از داوران در نیم فصل دوم مسابقات باشیم.
 
در هر صورت، اشتباهات داوری در نیم فصل اول مسابقات انقدر بولد و برجسته بوده که در هیچ دوره ای از لیگ برتر به یاد نداریم، داوری ها اینقدر در نتایج بازیها و جدول رده بندی تاثیرگذار بوده باشند.
 
آیا اشتباهات داوری که این روزها در بازیهای لیگ برتر شاهد آن هستیم، اعتراض زیرپوستی این قشر به دستمزد کم انها نسبت به فوتبالیستها است ؟  در این صورت باید فاتحه فوتبال در کشور را خواند که داوران بخواهند با این روش، اعتراض خود را به گوش رسانه ها برسانند.
 
آقای کرمانشاهی! سلاخی تیمها توسط داوران تنها به دلیل اینکه این قشر نسبت به دستمزدهای دریافتی معترض است، نه از لحاظ اخلاقی و نه شرعی درست به نظر نمی رسد با این طرز فکر عجیبی که شما از آن صحبت کردید، باید خدا را شکر کرد شما جراح یا دکتر نشدید چرا که شاید در آن زمان نیز به واسطه کم بودن برخی مزایا، با جان انسانها بازی می شد کما اینکه این روزها در حال بازی با نتایج بازیهای لیگ برتر هستید! اگر در این مورد نیز کمیته داوران صلاح بداند شاید بهتر باشد، داوران کم هزینه و بی طرف را از چین وارد کنیم تا حداقل بی طرف بودن انها و کم توقع بودنشان، آسیبی به عدالت در جریان بازیها وارد نکند.
منبع : تماشاچی

نظرات