حاشیه سازی عجیب خبرورزشی برای مرتضی تبریزی

حاشیه سازی عجیب خبرورزشی برای مرتضی تبریزی
پس از اینکه انتشار عکس خوابیدن وزیر ورزش در بازی اخیر تیم ملی جنجال به پا کرد و خبرنگار مذکور بابت ثبت عکس فوق توضیحاتی ارائه کرد که آن عکس در شرایطی ثبت شده که چندین عکس پشت سر هم گرفته شده و یکی از عکسها نیز در حال پلک زدن چشم وزیر ثبت شده و از آن به اشتباه به عنوان سندی برای خواب بودن وزیر استفاده شد، اما اقدام اخیر خبرورزشی در خصوص تیم استقلال به نوعی یک حرکت شیطنت آمیز محسوب می شود.
 

تحلیل بازی استقلال و صنعت نفت آبادان (3-0)

 

حاشیه سازی عجیب خبرورزشی برای مرتضی تبریزی

 
پس از اینکه اولین برد همراه با بازی درخشان استقلالی ها در فصل جاری مقابل صنعت نفت ثبت شد، در اتفاقی عجیب سایت خبرورزشی اقدام به انتشار عکسهایی از مرتضی تبریزی بازیکن نیمکت نشین استقلال کرد و در توضیح عکس نیز از ناراحتی تبریزی از نیمکت نشینی صحبت کرد!
 

 
عکسهای اختصاصی (!) خبر ورزشی در واقع به خوبی نشاندهنده این است که یک عکاس تنها با سوژه مرتضی تبریزی منتظر شکار لحظه ها و واکنش های این بازیکن نیمکت نشین در طول بازی بوده است و موضوع با داستان چشمان بسته وزیر ورزش به کلی متفاوت است چرا که همانطور که از عکسها مشخص است، عکاس مورد نظر که لحظات مختلفی از تبریزی را شکار کرده، در تمام طول بازی منتظر واکنش خاص یا ری اکشن های تبریزی بوده؛ علی القاعده هیچ عکاس ورزشی این مقدار زمان برای ثبت لحظات سوژه ای روی نیمکت صرف نمی کند و به نظر می رسد زوم شدن روی ستاره نیمکت نشین استقلال به نوعی با هدف شکار یک ری اکشن حاشیه ای از او صورت گرفته که در نهایت نیز این اتفاق رخ نداده و عکاس مذکور مجبور به استفاده از شات های مرتب کردن موهای تبریزی به عنوان سوژه خبری اش استفاده کرده است. البته این اولین بار نیست که برخی به دنبال پیدا کردن حاشیه روی نیمکت استقلال می گردند و بارها با مهدی قائدی، سید حسین حسینی و حتی مهدی رحمتی و فرشید اسماعیلی نیز چنین رفتاری شده است.
 
اینکه در چند شات پیاپی که تبریزی در حال مرتب کردن موهای خود بوده به عنوان ناراحتی او ثبت می شود در نوع خود جالب به نظر می رسد؛ از این گذشته کدام بازیکن در جهان فوتبال است که از نیمکت نشینی خوشحال باشد که تبریزی دومین آنها باشد که اینگونه حال و هوای تبریزی روی نیمکت ذخیره ها بزرگنمایی شده است؟ ناگفته نماند در هفته گذشته نیز که تبریزی به دلیل مصدومیت، همراه تیم به اهواز نرفت، عده ای شایعه قهر او و بازگشتش به ذوب آهن را مطرح کردند.
 

با تجربه مثل رحمتی

 

 
احتمالاً سید مهدی رحمتی نیز از اهداف واقعی چنین رسانه هایی با خبر بوده که در بازی استقلال و سایپا که نیمکت نشین بود، با لبخند به استقبال عکاسان رفت تا از هرگونه سو استفاده و حاشیه سازی در این زمینه جلوگیری کرده باشد.
 
امیدواریم هر چه که هست این رسانه ورزشی دست از حاشیه سازی اینچنینی برای فوتبالیست های جوان بردارد چرا که به اینگونه اقدامات،  فعالیتهای ژورنالیستی اطلاق نمی شود و هر چه این قبیل اقدامات بیشتر شود، آن رسانه با سرعت بیشتری به سمت زرد شدن حرکت می کند و طبیعتاً به واسطه از دست دادن اعتماد عمومی، با ریزش مخاطبین مواجه خواهد شد.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

سائوسائو

تیم برده همه خوشحالن این رفته دنبال قاتل بروس لی ببینه کی ناراحته اونو سوژه کنه . الحق که خبرورزشی هم دیگه هرزنامه شده

مهدیس

تبریزی چ خوب چ بد رفتنیه از تیم ولی کاش در پست درست ازش استفاده میکرد اگه همونقدر ک ب گرو بازی دادن ب تبریزی تو پست خوش بازی میرسید الان از ارکان تیم بود