کد خبر:33098
پ
لغو نکردن بازی استقلال و پدیده مصداق آشکار تبعیض سازمان لیگ

لغو نکردن بازی استقلال و پدیده مصداق آشکار تبعیض سازمان لیگ

در حالی که اختلافات در خصوص برگزاری بازی استقلال و پدیده در روز جمعه در ورزشگاه آزادی بین مسئولین سازمان لیگ و تیمهای استقلال و پدیده بالا گرفته، سعید فتاحی مثل همیشه در نطقی عجیب اعلام کرد این بازی در ورزشگاه تختی برگزار می شود و امکان برگزاری این بازی در ورزشگاه آزادی با توجه […]

در حالی که اختلافات در خصوص برگزاری بازی استقلال و پدیده در روز جمعه در ورزشگاه آزادی بین مسئولین سازمان لیگ و تیمهای استقلال و پدیده بالا گرفته، سعید فتاحی مثل همیشه در نطقی عجیب اعلام کرد این بازی در ورزشگاه تختی برگزار می شود و امکان برگزاری این بازی در ورزشگاه آزادی با توجه به بازی روز شنبه پرسپولیس و کاشیما وجود ندارد!

 

لغو نکردن بازی استقلال و پدیده مصداق آشکار تبعیض سازمان لیگ

 

لغو نکردن بازی استقلال و پدیده مصداق آشکار تبعیض سازمان لیگ

 

این اطلاعرسانی عجیب ما را به یاد اعلام تاریخی رای سوپرجام توسط سعید فتاحی می اندازد که اکنون توسط کارشناسان حقوقی فوتبال احتمال بازگشتش در دادگاه CAS بسیار زیاد شده است؛ اینکه بازی پرسپولیس و کاشیما بازی ملی محسوب می شود بحثی در آن وجود ندارد اما اینکه سعید فتاحی بدون در نظر گرفتن منافع تیم میزبان یعنی استقلال به سادگی برای ورزشگاه میزبان دیدار استقلال و پدیده تصمیم گیری می کند در نوع خود قابل تامل است چرا که استفاده از شرایط میزبانی در ورزشگاه آزادی مقابل پدیده، حق طبیعی استقلال است و اگر امکان برگزاری این بازی در ورزشگاه آزادی در این تاریخ وجود ندارد، سازمان لیگ می تاوند به همان سادگی که بازیهای پرسپولیس را در لیگ یکی یکی لغو کردند، این بازی را نیز لغو کنند و در تاریخ دیگری در همان ورزشگاه آزادی برگزار کنند.

 

به طور کلی برنامه ریزی این فصل از فوتبال داخلی ایران که با هنر استاد سعید فتاحی و دوستانش به بدترین شکل ممکن رقم خورده باعث به وجود آمدن بی نظمی خاصی در جدول لیگ برتر شده به طوری که تیمهایی با ۹ بازی، ۱۰ بازی و ۱۱ بازی در جدول دیده می شود که این رویه را در چند سال گذشته ندیده بودیم.

 

حال نیز به جای اینکه فتاحی و دوستانش به فکر زورگویی به تیمها برای منافع تیم دیگری باشند بهتر است به فکر تعیین تاریخ جایگزین برای دیدار استقلال و پدیده باشند چرا که این بازی بدون شک می بایست در ورزشگاه آزادی برگزار شود وگرنه این اتفاق بار دیگر مصداق بارز تبعیض بین تیمهای لیگ برتری خواهد بود و هواداران استقلال، عوامل آن را نمی بخشند.

 

در ادامه به نمونه مشابهی که سازمان لیگ رفتار متفاوتی را در شرایط مشابه از خود نشان داد جلب می نماییم.

 

 

‌بهمن ماه ۲ سال پیش و ۴۸ ‌ساعت قبل از بازی استقلال — السد، برخلاف مقررات Afc بازی تیم حکومتی با تراکتور را در ورزشگاه آزادی برگزار کردند! تخلفی که از سوی سازمان لیگ انجام شد اما جریمه‌اش را استقلال پرداخت کرد!!

 

این رفتار متناقض پیشتر در مورد رای سوپرجام و لغو نشدن بازیهای استقلال قبل از بازیهای حساس آسیایی نیز دیده شده بود و سازمان لیگ با چنین رفتارهایی تنها بر تنش و التهاب فضای موجود بین هواداران سرخابی می افزاید.

تماشاچی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری