نگاه متفاوت روحانی و عراقچی به تیام و طارمی !

نگاه متفاوت روحانی و عراقچی به تیام و طارمی !
با اینکه اتفاقات ابتدای فصل برای استقلالی ها به پایان رسیده اما بسیاری از هواداران این تیم هنوز از مدیریت ضعیف در این تیم در نگه داشتن ستاره ها استقلال ناراحت هستند و عمده دلیل ناهماهنگی فصل جاری را فراری دادن ستاره ها و عدم اراده برای نگه داشتن آنها عنوان می کنند. آنها معتقدند دولت محترم در نگاه به استقلال و پرسپولیس با تبعیض رفتار کرده و وقتی مهدی طارمی آقای گل دو فصل لیگ برتر سودای رفتن از پرسپولیس را در سر داشت و از ریزه اسپور ترکیه سر در آورد، تمامی امکانات دولت بسیج شدند تا به هر شکل ممکن او به پرسپولیس بازگردد و مشکلش با ریزه اسپور حل شود اما در قضیه تیام هرگز چنین برخوردی دیده نشد و به سادگی به مهاجمی که در 12 بازی، 13 گل به ثمر رسانده بود مجوز خروج دادند و هیچ تلاشی برای نگه داشتن او جبارف صورت نگرفت.
 

 

نگاه متفاوت روحانی و عراقچی به تیام و طارمی !

 
نگاه متفاوت روحانی و عراقچی به تیام و طارمی !
 
به واقع هواداران استقلال معتقدند آن روز که آقای عراقچی و برخی دیگر از دولتمردان از لزوم ماندگاری طارمی در پرسپولیس صحبت کردند، می توانستند به هر شکل ممکن برای دیگر نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا نیز چنین شرایطی را ایجاد کنند تا تیام نیز مانند طارمی در استقلال بماند اما به نظر می رسد برخورد دو تیم استقلال و پرسپولیس در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، دوستان را به این نتیجه رساند که تقویت هر دو تیم در واقع دو سر باخت برای آنها خواهد بود چرh که در نیمه نهایی ACL، یکی از این تیم ها از لیگ قهرمانان آسیا حذف می شدند و سرمایه گذاری بر روی هر دو تیم منطقی به نظر نمی رسید و در مقام انتخاب طبیعتاً تیم محبوب خود را برای حمایت و تقویت انتخاب کردند و رای به تضعیف آبی پوشان پایتخت دادند تا به نوعی 30-40 میلیون هوادار پرسپولیسی را خوشحال کنند و به زعم دوستان نشاط را به جامعه تزریق کنند اما دوستان به این فکر نکردند که با تضعیف تیم دیگر پایتخت،  30-40 میلیون دیگر از همین جامعه را با ناراحتی رو به رو کرده اند.
 

ثبات در پرسپولیس و بی ثباتی در استقلال

 
نکته جالب در تمام طول دوران ریاست جمهوری حسن روحانی در این بوده که پروسه ثبات در پرسپولیس دنبال شده و هر سال بی ثباتی و ناهماهنگی حرف اول را در طول 5 سال گذشته در استقلال زده است به طوری که این تیم در هر 5 فصل گذشته نیم فصل اول را به دلایل عجیب از دست داده و از نیم فصل دوم دوستان به یکباره به این فکر می کنند که تیم دیگری نیز موجب شادی بخشی از جامعه می شود و در نیم فصل نوبت تقویت استقلال شده است که در هر فصل، این اتفاق رخ داده ولی این کار در نهایت نتیجه ای نداشته چرا که هر چند استقلالی ها در نیم فصل دوم اوج گرفته اند اما به واسطه امتیازات زیاد از دست رفته در نیم فصل اول، نتوانسته اند به اهداف خود برسند. به عنوان نمونه می توان به پروسه ماندگاری حمیدرضا گرشاسبی در پرسپولیس با عنوان مدیرعامل اشاره کرد که با توجه به قانون منع به کارگیری بازنشستگان علی القاعده او می بایست این باشگاه را ترک می کرد ولی مسلماً تغییرات مدیریتی ضربه بزرگی به پرسپولیس وارد می کرد و با استثنا قائل شدن در این زمینه، او به عنوان مدیرعامل رسمی باشگاه پرسپولیس به کار خود ادامه داد ولی افتخاری با شرایطی مشابه با مهدی تاج و در حالی که با توجه به کارت ایثارگری اش می توانست در استقلال ماندگار شود، مجبور به استعفا شد!
 

فوتبال دولتی بهتر از این نمی شود

 
در پایان باید گفت تا وقتی وزارت ورزش متولی دو تیم پرطرفدار پایتخت است، با توجه به گرایش رنگی وزیر ورزش یا اطرافیان او، توجه به یکی از این دو تیم بیشتر خواهد بود و تیم رقیب نالان و معترض! درست مشابه همین شرایط را در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد شاهد بودیم که شاهد ثبات در استقلال و بی ثباتی در تیم پرسپولیس بودیم و نتیجه نیز جز دور ماندن این تیم از قهرمانی در آن دوران نبود. اکنون نیز به نظر می رسد تا زمان اتمام دوران ریاست جمهوری حسن روحانی، استقلالی ها رنگ قهرمانی در لیگ برتر را نخواهند دید و تا سال 1400 به نوعی همین آش است و همین کاسه !
 

تا 1400 وضعیت ورزشگاه ها امنیتی می شود

 
با توجه به استمرار این رویه به نظر نمی رسد اتفاقات خوشایندی از نظر اجتماعی در بین هواداران دو تیم رخ دهد و هر روز که هواداران استقلال شاهد حمایت های بی قید و شرط از تیم پرسپولیس به انحای مختلف باشند، بر شدت نفرت آنها از برخی هموطنان خود که به تیم رقیب علاقه دارند، افزوده خواهد شد که نمونه این اتفاق را هرگز در سالهای قبل شاهد نبوده ایم و این رفتار دولتی ها تنها باعث ایجاد شکاف و اختلاف بین آحاد مردم خواهد شد و لاغیر. سند این ادعا نتایج یک تحقیق روانشناسانه در خصوص رفتار تماشاگران فوتبال در ده سال گذشته نسبت به دوره مشابه قبلی است که آمارهای وحشتناکی از افزایش تنش و ناهنجاری روی سکوها و فحاشی هواداران تیم ها دیده می شود که عواملی نظیر بی عدالتی، ناداوری، تبعیض و ... در صدر علل شکل گرفتن این اتفاقات قرار دارند که با استمرار این رویه احتمال امنیتی شدن فضای فوتبال کشور نیز وجود دارد. در شرایطی که فارغ از هر رنگ و طیفی، بسیاری از مردم با مشاهده فساد اداری و رانت خواری و تبعیض در برخی بخش های کشور دل آزده هستند، اگر تبعیض و نگاه متفاوت به ورزش نیز سرایت کند، اتفاقات ناخوشایندی در آینده برای کشور رخ خواهد داد که مسئولیت این اتفاق، مستقیماً با سوء تدبیر دولت خواهد بود.
 
پی نوشت: روز گذشته امیر قلعه نویی در مصاحبه ای مفصل پرده از خیانتی که مدیران سابق استقلال در تضعیف این تیم در زمان حضورش در استقلال کرده اند، برداشت و مشخص شد که فوتبال در ایران تنها یک ورزش نیست و عوامل سیاسی و دست های پشت پرده و دستورات از بالا تعیین کننده نتایج نهایی تیم ها هستند و خروجی این اقدامات مسلماً در انتهای فصل مشخص می شود و با یک برد یا باخت نمی توان در مورد آن نظر داد و عوام فریبی برخی دوستان در اینکه ما به اندازه تیم پرسپولیس نیز به استقلال کمک مالی کرده ایم دیگر جایگاهی نزد هواداران استقلال ندارد چرا که زمانی که باید پول به این تیم تزریق میشد تا فوق ستاره های خود را حفظ کنند، این اتفاق نیفتاد و پس از خروج قطعی تیام و جبارف، به یکباره نزدیک به دو برابر از مبلغ درخواستی آنها به باشگاه استقلال تزریق شد تا 4 بازیکن جدید درست زمانی که لیگ شروع شده و هیچ یک نیز به کار استقلال هم نیامدند خریداری شوند؛ اگر پول کافی در زمان مدیریت سابق استقلال وجود داشت، نیازی به جذب این 4 بازیکن نبود و همان تیام و جبارف ماندگار می شدند اما اراده ای برای رفتن این دو بازیکن از استقلال وجود داشت و هرگز مثل موضوع  بازگرداندن مهدی طارمی با این دو بازیکن رفتار نشد. استقلالی ها هنوز ماجراهای دستور وزارت ورزش بر توقف ناگهانی نقل و انتقالات استقلال و شروع نقل و انتقالات پرسپولیس در 2 فصل پیش را فراموش نکرده اند؛ اتفاقی که حسین هدایتی به آن اعتراف کرد و در حالی که کار انتقال وحید امیری و بیرانوند به استقلال تمام شده بود، با دستوری عجیب این دو بازیکن با مساعدت فدراسیون فوتبال از اردوی تیم ملی به پرسپولیس منتقل شدند!
منبع : تماشاچی

نظرات

user

اخیش بد جوری سوختید دوستان آبی! عمه تون بمیره و این روزها رو براتون نبینه،آسمون و ریسمون رو به هم می بافید تا دستاویزی،برای توجیه داشته باشید گلکم،نازنین... ۵ مهره کلیدی پرسپولیس در این فصل از تیم جدا شدند،عزیزکم،۲ پنجره نقل و انتقالی رو محروم شدیم رنگینم،ارزش پولیبازیکنان ما نه اونوقت که ستاره داشتیم و نه حالا ، به اندازه تبم پر ستاره ولی کم فروغ استقلال نیست. خوشگلم اون وقتی که منصوریان رو فقط به دلیل اینکه موفق شد جام رو از چنگ پرسپولیس در بیاره،گذاشتید سر مربی و پا به پاش ،سوختید و سوختن تیمتون رو تماشا می کردید،این حرفای قلمبه سلمبه،تیم دولتی رو بلد نبودید و نمی گفتید.. ناز گلم،برانکو از خاکستر طلا در میاره و از هیچ ستاره میسازه،میدونم درکش براتون با اون همه تعصب سخته،ولی یه کم تلاش کنید تا بفهمید...سیامک نعمتی و سید جلال و ادام همتی ستاره نبودند،تیم پرسپولیس اونا رو ستاره کرد ستاره ها رو برانکو با نظم و اطمینان مثال زدنی از تیم دور کرد و خودش ستاره ساز شد. طارمی و رضاییان تازه فهمیدن چه اشتبای رو مرتکب شدند،همونایی که با التماس هم به تیم شما نیومدن!! امیری بدون هیچ مخالفتی از تیم جدا شد ،نه فحشی و نه افسوسی خواهشا ،خواهشا،اراجیف نگید و توجیه نکنید و سفسفطه نبافید...هر تیمی روزهای بد و خوب داره پرسپولیس در اوجه ،بدون هیچ شک...به جای بدگویی،خودتون رو اصلاح کنید و منت کش ستاره ی نیم بندی مثل تیام نباشید امیدوارم چشم عقل شما،عینک بدبینی و کج فهمی و تعصب رو کنار بزنه و خورشید تابان همانند تیم با شکوه پرسپولیس بر شما جلوه گر بشه موفق باشید عزیزم

پاسخ دادن
user

دوست عزیز بحث محرومیت نقل و انتقالاتی پرسپولیس یه فرافکنی ه . پرسپولیس محروم شد ولی پشت صحنه چنان ازش حمایت شده که همه تیما آرزوشون چنین حمایتی بوده و هست . مگه داریم تیمی محروم باشه و براش 4 تا بازیکن بگیرن که نیم فصل بهش اضافه بشن ؟ خخخخ مگه داریم وحشی بازیای تیمی رو نادیده بگیرن و محرومشون نکنن به خاطر اینکه این تیم با کمبود بازیکن مواجهه؟ مگه داریم برا دوستان قانون رو عوض کنن و به جای محرومیت بازیکنا با 3 کارت زرد، با 4 کارت زرد بشه این فصل که مبادا بازیکنای تیم محبوبشون محروم بشن! به داورا اولتیماتوم دادن حتی فکر اخراج بازیکن پرسپولیسم نکنن و همینه که اون خلیل زاده هار شده چون خیالش راحته ... تند تند بازیای پرسپولیس ور لغو میکنن اما برا سوپر جام میگفتن اصلا جایی برای برگزاری بازی دیگه تو تقویم نداریم!!! ماسمالی قرارداد جعل قرارداد مهدی طارمی که خنده دارترین بخش داستانه حمایتی از پرسپولیس بوده ... تا حالا از خودت پرسیدی چطور تیام و جپارف از استقلال رفتن ولی با دو برابر مبلغ درخواستی اینا رفتن 4 تا بزایکن آوردن ؟ چون اراده وزیر و رفقاش بر این بوده که نقاط قوت استقلال یعنی تیام و جبارف برن از تیم و بهانه درخواست مالی کشک بود چون خیلی بیشترشو به 4 تا بازیکن جدید دادن و خیلی موارد دیگه که در این مقال نمی گنجد .... شما خوشحال باشید از این بی عدالتی و تبعیض ها ولی ما هوادارای استقلال تا آخرین نفس برای استیضاح و عزل این وزیر بی لیاقت می جنگیم و ممنون از این سایت خوب بابت انعکاس بی طرفانه حقایق. شما برو اخبار کانالای پرسپولیسی و هرزنامه هایی مثه خبرورزشی و برنامه نود و ورزش 3 رو دنبال کن که همه بخشی از مافیا هستن. علی برکت الله آقای روحانی ... قشنگ ریدی تو فوتبال مملکت با اینکارات

پاسخ دادن
user

آقای عزیز! این حرف هوادار استقلال نیست برو بشین پای صحبت پیشکسوتای استقلال که توی کار هستن ببین وزیر چه بلایی سر این تیم آورده . ما با اف سی سئول و بوریرام بازی داشتیم یه دونه بازیمون لغو نشد . با السد تو پلی آف بازی داشتیم 3 روز قبلش دربی بازی کردیم ولی کلاً بازیای تیم محبوب اقایون رو لغو کردن تا مبادا اوخ بشه! چرا فرافکنی میکنین؟ محرومیت نقل و انتقالات کدومه ؟ خوبه خود علی پروینم گفت که پرسپولیس فقط نیمکت نداره و 11 تا بازیکن اصلیش همه عالی هستن . الان براتون علوان زاده و طاهرخانی و ... بازی میکنن مگه حرف از محرومیت میزنین؟ ماشالا اونقد براتون ستاره خریدن سالای پیش که حتی برانکو مسلمانی که میخواست بمونه هم رد کرد بره چون تیمش به اندازه کافی ستاره داشت. امیری مسلمان احمدزاده رفتن جاشون بشار رسن عالیشاه و سیامک نعمتی هستن که کم از اونا ندارن . این ننه من غریبم بازیا چیه در میارین ؟ کدوم محرومیت بابا ؟ همه جانبه دارید حمایت میشید و محرومیت انضباطی و اخراج تو کار تیمتون نیست اصلاً ینی دستور از بالاس که بازیکن لنگ نباید اخراج بشه. اینایی هم که گفتی برا دوران قبل بوده ولی امسال به طور خاص دیگه وزارت ورزش شورشو در اورده سر این قضیه. کلا ورزشای دیگه رو ول کرده تا تیم محبوبش رو قهرمان کنه

پاسخ دادن