بررسی قدرت کاشیما آنتلرز و سوون سامسونگ حریفان احتمالی پرسپولیس

بررسی قدرت کاشیما آنتلرز و سوون سامسونگ حریفان احتمالی پرسپولیس
با فینالیست شدن پرسپولیس از منطقه غرب آسیا، امروز نیز در دیداری حساس دو تیم کاشیما آنتلرز ژاپن و سوون سامسونگ بلووینگز کره جنوبی از ساعت 13:30 به وقت تهران به مصاف هم می روند تا فینالیست منطقه شرق آسیا در فصل 2017/2018 لیگ قهرمانان آسیا مشخص شود؛ در ادامه به بررسی قدرت کاشیما آنتلرز و سوون سامسونگ حریفان احتمالی پرسپولیس پرداخته ایم با ما همراه باشید.
 

لیست تیمهای فینالیست لیگ قهرمانان آسیا از ابتدا تاکنون

 

تحلیل بازی پرسپولیس و السد (1-1) 

 

بررسی قدرت کاشیما آنتلرز و سوون سامسونگ حریفان احتمالی پرسپولیس

 
بررسی قدرت کاشیما آنتلرز و سوون سامسونگ حریفان احتمالی پرسپولیس
 
در ابتدا باید گفت که هر دو تیم هم اکنون در جدول رده بندی لیگ های خود، وضعیت خوبی  ندارند و هر دو در جایگاه چهارم قرار گرفته اند اما به نظر می رسد خط حمله قدرتمند تیم کره ای نقطه قوت این تیم در جدال با حریفان است و کاشیما انتلرز در بازی امروز کار سختی برای مهار دژان دامیانویچ دارد.
 

کامبک رویایی کاشیما مقابل سوون سامسونگ

 
بازی رفت دو تیم از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا با حساب 3 بر 2 به سود کاشیما به پایان رسید؛ در آن بازی دراماتیک ابتدا تا دقیقه 6، این سوون سامسونگ بود که با 2 گل از کاشیما جلو افتاد اما کامبک رویایی تیم ژاپنی در نهایت در دقیقه 93 به ثمر نشست و آنها با گل دقایق پایانی اوشیدا به برتری 3 بر 2 دست یافتند تا از یک شکست خانگی فرار کنند. بر روی کاغذ، دو گلی که سوون سامسونگ وارد دروازه کاشیما آنتلرز در خانه حریف کرده است، کمک زیادی به آنها در بازی برگشت خواهد کرد اما عملکرد بهتر کاشیما در بازی رفت، معادلات بازی برگشت را بر هم زده است.
 

 

سیستم و ترکیب سوون سامسونگ و کاشیما آنتلرز

 
همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، تیم سوون سامسونگ با سیستم 3-4-3 بازی می کند و کاشیما با سیستم 2-4-4 و مهمترین بازیکن خارجی تیم سوون سامسونگ گلزن قهار و البته 37 ساله این تیم یعنی دامیانویچ محسوب می شود ودر طرف مقابل نیز امید کاشیما به سرعت و تکنیک سرجینیو برزیلی است.
 

کاشیما بی تجربه و سوون با تجربه در فینال

 
تاریخ تاسیس تیم سوون سامسونگ 1995 است و تیم کاشیما آنتلرز از سال 1945 تاسیس شده است اما علی رغم سابقه طولانی که دارد هرگز نتوانسته به مقام قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا یا جام باشگاههای آسیا دست یابد از طرف دیگر، تیم سوون سامسونگ با دو قهرمانی در جام باشگاههای آسیا، تیم با تجربه ای در این زمینه محسوب می شود.
 

بازیکنان کلیدی سوون سامسونگ و کاشیما آنتلرز

 
در دو تیم از چند بازیکن خارجی در ترکیب خود استفاده می کنند که به نظر می رسد کیفیت بازیکنان خارجی سوون سامسونگ نسبت به برزیلی های کاشیما آنتلرز بهتر باشد؛ البته سرجینیو در خط حمله کاشیما با سرعت و تکنیکی فوق العاده ای که دارد، هر خط دفاعی را اذیت می کند ولی پاسور قهاری به نام ساریچ و مهاجم کهنه کاری به نام دژان دامیانویچ در تیم سوون سامسونگ نیز حملات زهرداری بر روی دروازه حریفان تدارک می بینند به طوری که سرمربی سوون سامسونگ نیز به واسطه داشتن ابزار هجومی مناسب در ترکیب بازیکنانش از سیستم 3-4-3 استفاده می کند و جالب اینکه در زمین حریف نیز از همین سیستم استفاده کرد.
 
با توجه به شرایط جدولی هر دو تیم به نظر می رسد، این دو تیم از قدرت به مراتب کمتری از تیم السد قطر برخوردار باشند و شاید تنها نقطه قوت آنها نسبت به السد خط دفاع و دروازه با کیفیت تر است وگرنه در خط میانی و خط حمله، به جرات می توان گفت ضعیفتر از السد قطر هستند که این خبر خوبی برای پرسپولیس خواهد بود.
 

رتبه تیم کاشیما آنتلرز در لیگ ژاپن

 

رتبه تیم کاشیما آنتلرز در لیگ ژاپن

 

 
با توجه به جمیع جهات به نظر می رسد قرعه شانس باز هم به پرسپولیس لبخند زده و در مسابقه فینال نیز خبری از غولهای مشهور شرق آسیا یعنی اوراوا ردز، گوانگ ژو چین، چونبوک موتورز نیست و کاشیما انتلرزی به فینال آمده که تاکنون در هیچ دوره ای طعم فینال لیگ قهرمانان را نچشیده و سوون سامسونگی که آخرین بار در دو دوره آخر جام باشگاههای آسیا به فینال رسیده بود و 12 سال از آن تاریخ می گذرد.
 
 
تکمیلی: دیدار برگشت کاشیما آنتلرز و سوون سامسونگ برگزار شد و کاشیما آنتلرز با تساوی 3-3 در خانه سوون سامسونگ در نهایت با حساب 6-5 به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه یافت و حریف پرسپولیس در این بازی شد. نکته بارز در این دیدار، مشهود بودن ضعف دفاعی هر دو تیم بود که اکنون ضعف دفاعی آشکار کاشیما، کار را برای پرسپولیسی ها آسانتر خواهد کرد.
منبع : تماشاچی

نظرات

user

زارت چی چی اینا از السد ضعیف ترن تیمای شرقی خیلی قوین لا مصبا

پاسخ دادن