طعم شیرین فینال آسیا زیر زبان پرسپولیس | از جان مایه گذاشتند

طعم شیرین فینال آسیا زیر زبان پرسپولیس | از جان مایه گذاشتند
تیم فوتبال پرسپولیس، لحظاتی پیش توانست در یک بازی نفسگیر و در حضور بیش از 80 هزار تماشاگر با تساوی 1-1 مقابل السد و با توجه به برد در زمین حریف در مجموع با حساب 2-1 از سد السد بگذرد و برای اولین بار در تاریخ حیات این باشگاه، به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کند. پرسپولیسی ها در این بازی با ارائه یک نمایش بی نقص و دوندگی بالا، توانستند تیم السد را تحت فشار قرار دهند که در ادامه به گزیده ای از اتفاقات این بازی می پردازیم.
 

 
 

کلیپ سوپرسیو بیرانوند مقابل السد با گزارش عربی

 

طعم شیرین فینال آسیا زیر زبان پرسپولیس | از جان مایه گذاشتند

 
طعم شیرین فینال آسیا زیر زبان پرسپولیس | از جان مایه گذاشتند
 
طبق انتظار، پرسپولیس بازی را با دو هافبک دفاعی شروع کرد و با سیستم 2-4-4 خطی در زمین حاضر شد. گادوین منشا و علی علیپور با دوندگی بی امان خود در یک سوم دفاعی السد، بارها مدافعین این تیم را اذیت کردند و چندین نوبت توپ گیری های خوبی داشتند ولی در نیمه اول، سیامک نعمتی که وینگر چپ بازی می کرد و بشار رسن که وینگر راست بود نمایش خوبی نداشتند و پرس منشا و علیپور از جلو، کامل نمیشد .
 
در نیمه اول، جناح چپ السد با توجه به نفوذ های دفاع راست آنها زهردار بود و آنها با علم به اینکه تمرکز بازیکنان پرسپولیس روی اکرم عفیف است، بلافاصله جناح بازی را عوض می کردند که بر روی یکی از این تعویض جناح بازی ها توانستند بر روی تیزهوشی بغداد بونجاح به گل اول بازی دست یابند و پرسپولیسی ها کمی با استرس بازی را دنبال کنند؛ آنها که به طور احساسی در دقیاق پایانی نیمه اول جلو کشیده بودند،  در ضد حملات السد جا می ماندند و نزدیک بود گل دوم السد توسط الهیدوث در دقیقه 44 به ثمر برسد که بیرانوند توانست تک به تک مهمی را از او بگیرد تا پرسپولیس همچنان در بازی بماند.
 
در نیمه دوم، برانکو به خوبی نقطه قوت السد را شناسایی کرد و با تعویض پست سیامک نعمتی و بشار رسن، نفوذ های عبدالکریم را متوقف کرد و اتفاقاً او با جاگیری به موقع خود در باکس محوطه جریمه السد، توانست در همان دقایق اولیه نیمه دوم، پاس ارسالی از گادوین منشا را که در فضا ارسال شده بود، به زیبایی به گل تبدیل کند و استادیوم آزادی را منفجر کند.
 
طعم شیرین فینال آسیا زیر زبان پرسپولیس | از جان مایه گذاشتند
 
پس از این گل، انگیزه پرسپولیسی ها برای ادامه بازی بیشتر شد و تا دقیقه 75 با دوندگی بالایی که در زمین از خود به نمایش گذاشتند، در بیشتر دقایق بازی السدی ها را متوقف کردند ولی پس از تحلیل قوای جسمانی بازیکنان پرسپولیس، السدی ها با نفرات زیاد و پر دامنه حمله کردند و سانترهای خطرناک آنها در چندین نوبت، دفاع و دروازه پرسپولیس را با خطر مواجه کرد و شاید اگر اشتباه شیرین داور در اعلام نکردن پنالتی به سود السد در این دقایق نبود، اکنون شرایط دیگری حکمفرما بود اما به قول عادل فردوسی پور، اشتباه به موقع داور در این صحنه که بازیکن پرسپولیس به جای توپ، سر بازیکن حریف را شوت کرد، باعث شد پرسپولیس در بازی بماند اما فشار السدی ها زیاد و زیادتر شد و مهمترین اتفاق بازی در دقیقه 87 رخ داد که ضربه سر ژاوی هرناندز از درون محوطه 6 قدم، توسط بیرانوند دفع شد تا بیرانوند مهمترین سیو زندگی ورزشی خود در فوتبال را انجام داده باشد.
 
پس از این سیو، بازیکنان پرسپولیس با تیزهوشی بازی را خواباندند و در نهایت، پرسپولیس برای اولین بار توانست به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کند؛ بازی رفت فینال در تاریخ 12 آبان و بازی برگشت در تاریخ 19 آبان در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد. فینالیست دیگری که از سمت شرق آسیا در دیدار فینال حاضر می شود ازبین تیم های سسون بولینگرز و کاشیما آنتلرز انتخاب خواهد شد.
منبع : تماشاچی

نظرات

user

یه چیزی اونورتر از شانس آورن

پاسخ دادن