از کجا بفهمیم مشمول سهام عدالت هستیم یا خیر؟ | تماشاچی

از کجا بفهمیم مشمول سهام عدالت هستیم یا خیر؟

از کجا بفهمیم مشمول سهام عدالت هستیم یا خیر؟
سهام عدالت که بسیاری با ثبت نام درآن حالا منتظر واریز سودش هستند هنوز هم بسیاری از هموطنان را با سوال های بی پاسخ درگیر کرده است.

 

یکی از این سوالات این است که افراد نمی دانند مشمول سهام عدالت هستند یا خیر؟ در ادامه به پاسخ برخی از سوالات متداول در این زمینه می پردازیم. هر ایرانی می تواند با مراجعه به سامانه www.samanese.ir از وضعیت سهام عدالت خود مطلع شود. پرسش و پاسخ در خصوص عضویت مشمولین سهام عدالت و شرایط آن: سوال: چگونه افراد می توانند مطمئن شوند که مشمول سهام عدالت هستند؟ از طریق سامانه الکترونیکی سهام عدالت به نشانی: www.samanese.ir کلیه متقاضیان و آحاد ملت می توانند از طریق سامانه از عضویت خود مطلع شده و آخرین وضعیت سهامداری شان را پیگیری و صورتحساب خود را مشاهده نمایند. سوال:کدام اقشار جمعیت جزو واجدین شرایط دریافت سهام عدالت بوده اند؟ فهرست اقشار جمعیتی که در ۱۰ سال گذشته واجد شرایط دریافت سهام عدالت شده اند به همراه تعداد ثبت نام شدگان هر یک از این اقشار، در بخش سهام عدالت همین پایگاه اطلاع رسانی قابل مشاهده است. آیا امکان ثبت نام برای اشخاصی که تاکنون برای سهام عدالت ثبت نام نکردند وجود دارد؟ دوره مجاز ثبت نام بازه زمانی ده ساله ۱۳۸۵ الی ۱۳۹۴ بوده و پس از آن ثبت نام جدید صورت نمی گیرد. در صورت صدور مجوزهای جدید، متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد. افراد جامانده و کسانی که قبلاً ثبت نام نکرده اند چگونه می توانند مشمول دریافت سهام عدالت شوند؟ دوره مجاز سهام عدالت به پایان رسیده است. در حال حاضر به دلیل عدم وجود مجوز و ظرفیت های قانون، ثبت و توزیع سهام عدالت به افراد جدید میسر نمی باشد.درصورت صدور مجوزهای جدید، متعاقباًاطلاع رسانی خواهد شد. افرادی که با وجود ثبت نام اولیه در زمان مقرر در تعاونی های سهام عدالت شهرستان ها، ثبت نام نهایی نداشتند، مشمول سهام عدالت محسوب می شوند؟ فقط کسانی که در شرکت های تعاونی شهرستانی ثبت نام نهایی داشته اند و نامشان از طریق آن شرکت تعاونی به سازمان خصوصی سازی ارسال و در بانک اطلاعاتی مشمولین درج شده است مشمول سهام عدالت هستند و صرفاً ثبت نام اولیه دلیل عضویت مشمولین نیست. آیا ثبت نام شدگان فوت شده کماکان مشمول سهام عدالت هستند؟ بلی ثبت نام شدگان قطعی فوت شده جزو مشولین سهام عدالت هستند و وراث قانونی شان می توانند متعاقباً از طریق همین آدرس اینترنتی اطلاعات لازم جهت اقدامات بعدی را کسب نمایند. فعلاً ضرورتی به هیچ گونه پی گیری یا مراجعه حضوری نمی باشد. در صورت مفقودی برگه عضویت سهام عدالت باید چه اقدامی کرد؟ هیچ لزومی به در اختیار داشتن برگه عضویت سهام عدالت نیست و این برگه دارای کاربرد و ارزش نمی باشد. مشمولین سهام عدالت با مراجعه به همین آدرس اینترنتی می توانند اطلاعات لازم برای عضویت و سهامداری خود را پی گیری کنند. سامانه سهام عدالت نشان می دهد که ثبت نام سهام عدالت برای چه کسی قطعی شده و چه کسانی مشمول این سهام هستند.
 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

شماره حساب به۰۳۴۸۲۳۰۳۹۶۰۰۸بهزاد میرزایی بانک ملی جزاکم عندالله

بهزاد میرزائی

باسلام من ده سال پیش پرونده سهام عدالت وبرگه۳نفررابه من تحویل داده اند ولی متاسفانه تا الان وچند سال گذشته هیچ اقدامی برا واریز کردن حق سهام به بنده تغلق نگرفته من هم مستاجرهستم بخدا۱۶ساله وهم بیکارخداوکیل خدا شاهده نه معیشتی شامل بنده شده تورا بخدا عاجزانه درخواست کمک دارم شماره ملی۳۲۲۰۱۳۰۲۵۹ شماره همراه۰۹۱۸۷۲۸۷۴۰۹بهزاد میرزایئ تکلیف من چیه لطف کنید پیگیر وجوابم رو برام بفرستید جزاکم عند الله

فاطمه شولی چهارلنگ

آیا من سهام عدالت دارم

سیده هایده رضائی

آیه من سهام عدالت دارم یا نه

رضا جهانارا

ارزش سهم عدالت

سریه معماریان

چگونه بفهمم سهام عدالت به من تعلق میگیرد ؟