سایت ثبت نام سایپا باز شد | تماشاچی

سایت ثبت نام سایپا باز شد

سایت ثبت نام سایپا باز شد
پس از وعده و وعیدهای مسئولین دو کمپانی بزرگ خودروسازی سرانجام روز موعود فرا رسید و سایت ثبت نام سایپا برای مشتریانی که خواهان خرید محصولات این شرکت خودروسازی هستند، باز شد اما ثبت نام ماشین در سایت سایپا تقریباً برای هیچکس جز افراد خاص، امکان پذیر نبود و کاربران به تصور اینکه سایت را اشتباهاً باز کرده اند، به سراغ گزینه های دیگر و سایتهایی که هیچ ربطی به گروه خودروسازی سایپا نداشت رفتند. سایپا اعلام کرده بود به دلیل هجوم شدید متقاضیان برای خرید محصولات به صورت پیش فروش، سامانه را هر 15 دقیقه یکبار باز می کند اما عملاً این اتفاق رخ نداد.
 
 

مناظره تکان دهنده در مورد کلاه برداری ایران خودرو و سایپا

 

سایت ثبت نام سایپا باز شد

 
سایت ثبت نام سایپا باز شد
شرکت خودروسازی سایپا در ادعایی از هجوم ۶ میلیون نفری به سایت فروش این شرکت تا این ساعت برای خرید ۵۰ هزار پراید، تیبا و ساینا خبر داد و این در حالی است که عملاً سایت سایپا برای ثبت سفارش باز نمی شود و در کمال ناباوری شاهد این بودیم که پس از چند ثانیه از دسترس خارج شدن سایت، کاربران با این پیام رو به رو شدند که پیش فروش به اتمام رسیده است!
 
علت هجوم مشتریان برای خرید کارخانه ای محصولات سایپا و ایران خودرو به تفاوت زیاد بین قیمت بازار آزاد و قیمت کارخانه ای است که سودجویان و دلالانی که همواره در صف اول سو استفاده از شرایط هستند و اصولاً نیازی نیز به خرید خودرو ندارند را بار دیگر وسوسه کرده تا اینبار در این بخش فعالیت کنند و مثلاً با خرید خودرویی مثل رنو ساندرو که قیمت کارخانه ای آن 54 میلیون است، آن را در بازار آزاد تا سقف 110 میلیون تومان به فروش برسانند!  تصور کنید فردی با توجه به رانتی که در اختیار دارد تنها 10 رنو ساندرو در پیش فروش فوق ثبت نام کند! او حتی اگر بخواهد حواله ماشینهایش را نیز به فروش برساند در عرض 24 ساعت صاحب سودی 100 درصدی و در حدود 500 میلیون تومان خواهد شد!
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه