وقتی می گوییم " ناعادل فردوسی پور " دقیقا از چه صحبت می کنیم؟ | تماشاچی

وقتی می گوییم " ناعادل فردوسی پور " دقیقا از چه صحبت می کنیم؟

وقتی می گوییم
برنامه کمدی نود بار دیگر شب گذشته روی آنتن شبکه 3 رفت و به سان هر هفته این خیمه شب بازی جالب، ساعاتی از اوقات بینندگان را پر کرد و افسوس که هیچ تغییری در رویه جانبدارانه مجری و تهیه کننده این برنامه از یک تیم خاص شاهد نبوده و نیستیم که البته با توجه به صحبتهای فرهاد مجیدی مبنی بر اینکه مجری این برنامه در دوران کودکی با پرچم قرمز به استادیوم برای تشویق آن تیم خاص می رفته، سبک جریان سازی او و سو استفاده از تریبونی که در اختیار دارد چندان هم عجیب به نظر نمی رسد!  وقتی دکتر دادکان در مورد فردوسی پور و رفقایش لفط دلال را به کار برد شاید باید باور می کردیم که چه میکنه این مجری در پشت پرده فوتبال ایران ....
 

حمله تند فتح اله زاده به فردوسی پور: عجب خیمه شب بازی راه انداختی!

 

وقتی می گوییم " ناعادل فردوسی پور " دقیقا از چه صحبت می کنیم؟

 

 
در دیدار هفته دوم لیگ برتر بین دو تیم استقلال و ذوب آهن، در صحنه ای وریا غفوری به طور غیرعمد و در حالی که اصلا از حضور بازیکن حریف در پشت سرش خبردار نبود، مبادرت به دفع توپ کرد که به یکباره حبیب زاده بازیکن ذوب اهن از پشت سر غفوری ظاهر شد و اقدام به زدن ضربه سر کرد که فرصت برای واکنش غفوری وجود نداشت و ضربه غفوری به صورت حبیب زاده برخورد کرد و این بازیکن در نهایت با آمبولانس به بیمارستان اعزام شد. در چنین صحنه هایی معمولاً داوران به واسطه غیرعمد بودن حرکت یک کارت زرد به بازیکن خطاکار نشان می دهد اما داور پر اشتباه این دیدار که جدیداً به عنوان بهترین داور لیگ نیز انتخاب شده بود(!) بدون نشان دادن کارت زرد به وریا غفوری از کنار این صحنه گذشت.
 

روشن شدن موتور مافیای رسانه ای

 
پس از پایان بازی بود که باشگاه ذوب آهن در حرکتی مضحک درخواست مکتوب محرومیت وریا غفوری را به واسطه این صحنه به کمیته انضباطی و کمیته داوران داد که همین اقدام کافی بود تا برخی رسانه های معلوم الحال نیز به حاشیه پردازی در مورد این صحنه بپردازند(درست شبیه صحنه ای که سال گذشته سرور جپارف در بازی مقابل استقلال خوزستان انجام داد و با جریان سازی دوستان، موجبات محرومیت جپارف را فراهم کردند)
 
در این بین کارشناسان مختلف داوری نیز در مورد این صحنه اظهار نظر کردند که قریب به 90 درصد داوران اعلام کردند در این صحنه وریا غفوری نباید از زمین بازی اخراج می شد و کارت زرد برای او بهترین گزینه محسوب می شده و تنها دو داور معلوم الحال که تعصبات رنگی آنها نیز پیشتر ثابت شده مدعی اخراج وریا غفوری بودند!
 
اما نکته جالب برنامه شب گذشته نود این بود که عادل فردوسی پور دقیقاً آن داوری را به برنامه ش دعوت کرد که منعکس کننده نظر بیشتر داوران در مورد این صحنه نبود؛ او حتی اگر اسم داوران را درون کیسه می انداخت و از درون کیسه یک اسم در می آورد شانس حضور این داور در برنامه نود که متاسفانه به دلیل انحصار در صدا و سیما و البته انفعال کمیته داوران در بررسی صحنه های مشکوک بازیها به فصل الخطاب صحنه های مشکوک داوری تبدیل شده، بسیار کم بود اما عادل با دعوت از این داور دقیقاً صفت نا عادل فردوسی پور را که به او داده اند معنا کرد و اصلا بعید نیست مثل صفت کیروشی پور که به او دادند و او با افتخار در آنتن زنده به این موضوع اعتراف کرد، در برنامه های هفته های آینده نود نیز با افتخار از تعصبش به آن رنگ خاص پرده برداری کند!
 

استفاده از نظرسازی به جای نظرسنجی در جهت جریان سازی

 
جالب ترین بخش خیمه شب بازی برنامه نود شب گذشته وقتی بود که درست در زمانی که استقلال تهران با خرید همام طارق، مرتضی تبریزی، مارکوس نیومایر، الحاجی گرو و البته دانشگر و علی کریمی و روح اله باقری و ... نقل و انتقالات موفق ولی دیرهنگامی را پشت سرگذاشت او با قرار دادن تیم محبوبش در بین گزینه ها که از نقل و انتقالات نیم فصل اول محروم بود، بار دیگر تعصب رنگی خود و نیت های ناصواب خود را در جریان سازی علیه تیم خاص و به نفع تیم محبوب خود نشان داد و حالبتر اینکه تیمی که از نقل و انتقالات محروم بود، بیشترین رای را آورد !
 
صحنه برخورد شدید بازیکن اروگوئه و هلند در جام جهانی 2010 که تنها با یک کارت زرد داور جریمه شد
 

 
در ادامه به دو صحنه مشابه با وریا غفوری که بسیار شدیدتر از ضربه وریا غفوری هم بود، توجه فرمایید؛ در این دو صحنه که بازیکن اصلا بازیکن پشتش را نمی بیند با قدرت هر چه تمامتر با نوک استوک به صورت بازیکن حریف می کوبد ولی با کارت زرد داور مواجه می شود! نکته جالب اینکه یکی از صحنه های زیر مربوط به بازی جذاب اروگوئه و هلند در جام جهانی 2010 است که در نهایت با نتیجه 3-2 به سود هلند به پایان رسید و هیچ کارت قرمزی از جیب داور در این دیدار خارج نشد.
 
 
 
 
 
 
 
مشخص نیست چرا عادل فردوسی پور که معمولاً عادت به پیدا کردن صحنه های مشابه در فوتبال خارجی داشت، در صحنه مربوط به خطای وریا که از همان ابتدا نیز مشخص بود عمدی در کارش نبوده، به نمونه های مشابه خارجی استناد نکرد؟ آن هم در کلاس جام جهانی! او با اشاره به بدهی های استقلال که عمدتا برای سال گذشته بود بسیاری از آنها تسویه شده اند و عدم ورود به قضیه سوپرجام و اتفاق مشابه در سال 87 به خوبی نشان داد که لیدر خوبی برای خط دادن به مافیای رسانه ای است؛ نکته جالب اینکه هرگز در مورد بریز و بپاش های سنگین سه فصل اخیر تیم محبوب دوستان در برنامه به ظاهر بی طرف نود صحبتی به میان نیامده و این برنامه هرگز پیگیر سرانجام مناظره کیروش و علی کریمی که قرار بود برگزار شود و یا پرونده جعل قرارداد طارمی نشد تا نشان دهد تهیه کننده این برنامه بیش از پیش علایق رنگی خود را در آنتن زنده رسانه ملی که ظاهراً میلی شده دخیل کرده است. او با پخش نکردن ویدئوی مالک خونه به خونه که در دفاع از حقانیت خود آن کلیپ را برای فردوسی پور ارسال کرده بود بار دیگر ثابت کرد، عضوی از پروپاگاندای پشت پرده فوتبال ایران است.
 

 
ارسالی از طرف جمعی از هواداران استقلال
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

سیکتیر

حمید رضا

یک نمونه تا قبل از اختلاف بین کیروش و برانگه دفاع و حمایت ۱۰۰% از کیروش بطوریکه مایلی کهن بش گفت کیروشی پور فوتبال این کشورو به لجن کشیدی و اونم با افتخار گفت کیروشی پورم ولی از زمان اختلاف کیروش با برانگه سیل انتقاد رو به سمت کیروشه. عوضی لنگی کی خودتو تیم لنگی دور و برت و دوستای تو سایت و روز نامه گم شید برید

بهرام

ادل جان یه تیشرت بخر روش بنویس خ... مال لنگم تا دینتو بهشون ادا کنی

FARSHAD

فردوسی پور یه بی شرف محضه از تلوزیون باید اخراج بشه چطور بدهی های تاج رو ک اتفاقا بیشترشون تسویه شده رو نشون میده ولی درباره پرسپولیس میگه بهتر نباشه بد تر هم نیست !!! این دیگه شورشو در اورده حرف دادکان واقعا درست بود