ادعای طنز خبرورزشی در مورد رفتار حرفه ای مرتضی تبریزی

ادعای طنز خبرورزشی در مورد رفتار حرفه ای مرتضی تبریزی
مرتضی تبریزی سرانجام به استقلال تهران پیوست و از شنبه در تمرینات این تیم حضور پیدا می کند؛ اما عقل سلیم مدیرعامل این تیم یعنی سعید آذری به آنها می گفت که از تبریزی مقابل استقلال بازی بگیرند اما نه تنها این کار اخلاقی نبود، بلکه در دنیای حرفه ای نیز هرگز چنین چیزی امکان نداشته و ندارد که تیم و سازمان برگزار کننده مسابقات از اینکه بازیکنی قطعاً به تیم مقابل منتقل خواهد شد، اطلاع داشته باشند و مجوز حضور او در آن بازی صادر شود و به همین خاطر است که در بسیاری از لیگ های معتبر و تورنمنت ها این قانون وجود دارد که اگر بازیکنی حتی 1 دقیقه برای تیمی در نیم فصل به میدان رفته باشد، امکان انتقالش به تیم دیگر در آن مسابقات وجود ندارد و حداقل باید تا نیم فصل مسابقات صبر کند.
 

مسئولیت اتفاقات بازی پرسپولیس با 3 تیم پیکان، فولاد و سایپا کیست؟

 

ادعای طنز خبرورزشی در مورد رفتار حرفه ای مرتضی تبریزی

 

 
دوستان ما در خبرورزشی باز هم با ادعای طنزی دیگر، کاربران فضای مجازی را به حیرت فرو بردند که چه کسانی در تحریریه این رسانه قلم میزنند که بدهی ترین موارد اخلاقی و حرفه ای را هم نمی دانند و برای سرپوش گذاشتن بر روی حرکتی اشتباه که در تیم محبوب خود در نیم فصل رخ می دهد، کار درست را لوث جلوه می دهند!
 
نویسنده مطلب مذکور در خبرورزشی مدعی شده توافق استقلال و ذوب آهن بر سر بازی نکردن تبریزی در بازی استقلال و ذوب آهن نه از لحاظ اخلاقی درست است و نه از لحاظ حرفه ای! و در ادامه با استناد به درستی بازی کردن ترابی و سروش رفیعی و شیری بازیکنان پرسپولیس با لباس تیم دیگر مقابل این تیم، کار مسئولین استقلال و ذوب آهن را زیر سوال برده است! اینکه سطح سواد فوتبالی نویسنده محترم آن مطلب چقدر است بر ما پوشیده است اما با کمی تامل به سادگی می توان فهمید که کاری که مسئولین استقلال و ذوب آهن انجام دادند درست است و بازی سه بازیکن پرسپولیس که در تیمهای دیگر حضور دارند مقابل این تیم اشتباه!
 
از لحاظ اخلاقی اگر به موضوع نگاه کنیم، اگر تبریزی در بازی مستقیم با استقلال مصدوم شود و یا از زمین بازی اخراج شود مسئول این اتفاق کدام تیم و یا چه کسی خواهد بود؟  آیا استقلال بازیکن مصدوم را خریداری کرده است؟ یا اگر تبریزی کارت قرمز بگیرد از لحاظ اخلاقی درست است که استقلال جور این محرومیت را بکشد؟
 
از لحاظ حرفه ای نیز بازی نکردن تبریزی مقابل استقلال از بدهی ترین اصول در فوتبال روز دنیا به شمار می رود چرا که این بازیکن سطح انگیزشی، به طور ناخودآگاه انگیزه زیادی برای درخشش در بازی مقابل تیمی که از فردایش باید در تمرینات آن تیم حاضر شود ندارد! آیا نویسنده می تواند این تصور را داشته باشد که تبریزی در بازی مقابل استقلال گل بزند یا بازی درخشانی از خود به نمایش بگذارد ؟ واقعاً یک بازیکن می تواند به فاصله 24 ساعت خود را منفور هواداران تیم آینده ش کند؟
 
در هر صورت از هر زاویه ای به موضوع نگاه کنیم، بازی کردن سروش رفیعی، مهدی ترابی و شیری بازیکنان پرسپولیس که در نیم فصل به این تیم اضافه می شوند؛ اشتباه است و مسئولیت بروز هرگونه شائبه ای در این بازی مستقیماً بر عهده مسئول برگزاری بازیها یعنی سعید فتاحی می باشد و ممکن است عواقب بازی کردن این بازیکنان مقابل پرسپولیس، صدمات جبران ناپذیر روحی به بازیکن مذکور نیز وارد کند چرا که اگر سهواً نیز موقعیتی توسط این بازیکنان مقابل تیم آینده شان از دست برود بدون شک این مورد با اعتراض سایر تیم ها به شائبه دار بودن صحنه مذکور دامن خواهد زد؛ درست مثل اتفاقی که برای امید عالیشاه در بازی نیم فصل دوم فصل گذشته در دیدار تراکتورسازی و پرسپولیس رخ داد.
 
مطلب فوق الذکر در سایت خبرورزشی
 
مطلب طنر خبرورزشی
 
 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه