نقش سوباسا و بچه های آسمان در رضایت و عدم رضایت هواداران

نقش سوباسا و بچه های آسمان در رضایت و عدم رضایت هواداران
پس از بازی ایران و پرتغال، یکی از به یادماندنی ترین صحنه های بازیف کورس سریع میلاد محمدی مدافع راست ایران برای در اختیار گرفتن توپی بود که به طور واضحی مشخص بود به آن نخواهد رسید؛ همین تلاش غیرتمندانه با ستایش و تمجید هموطنان مواجه شد و به واقع اگر غیرت ملی پوشان ایران در جام جهانی نبود، شاید نتایج طور دیگری رقم می خوردند! اما اتفاق جالب زمانی رخ داد که در بازگشت به استودیو 2018 باز هم عادل فردوسی پور مثالی زد که چندان مناسب این صحنه نبود؛ او دویدن میلاد محمدی را به هنرپیشه فیلم مشهور بچه های آسمان تشبیه کرد! در ادامه به نقش سوباسا و بچه های آسمان در رضایت و عدم رضایت هواداران خواهیم پرداخت، با دراپ بال همراه باشید.
 
 

چرا ژاپن بهترین تیم آسیای جام جهانی 2018 بود؟

 
 

نقش سوباسا و بچه های آسمان در رضایت و عدم رضایت هواداران

 
ایراد تشبیه فردوسی پور در چه بود؟
 
48 ساعت از حذف غرورانگیز ژاپنی ها مقابل بلژیک و بازی قابل ستایش آنها می گذرد؛ بازی که حواشی و نکات فنی زیادی در پی داشت و پیامهای مختلفی نیز برای سراسر جهان مخابره کرد؛ از پیام فرهنگی که با انتشار عکس رختکن تمیز شده ژاپنی ها منتشر شد تا پیام جنگیدن برای ممکن کردن غیر ممکن ها. هواداران ژاپنی با آوردن بنر کاراکتر معروف کارتونی به نام سوباسا در بازی مقابل بلژیک در استادیوم، به بازیکنانشان این پیام را دادند که آنها می توانند با بزرگان فوتبال جهان مقابله کنند که البته نمود این پیام نیز در زمین بازی به وضوح مشهود بود چرا که ژاپن علاوه بر ارائه بازی زیبا مقابل تیم سوم جهان، در ابتدا با 2 گل از حریف پیش افتاد اما به دلیل کم تجربگی بازی را به بلژیکی ها واگذار کرد.
 
نکته ای که در این بین وجود دارد این است که ژاپنی ها خودشان را با کارتون فوتبالیستا مقایسه میکنند و برای برنده شدن و رویای قهرمانی(هرچند در ظاهر دست نیافتنی) میجنگند، اما برخی از تریبون به دستان و اصحاب رسانه تیم ملی ایران را با بچه های آسمان مقایسه میکنند تا نتیجه گرفتن را اینگونه توجیه کرده باشند ... توهم نداشتن بازی تدارکاتی مناسب، نداشتن امکانات مناسب و ... در عدم انجام بازیهای خوب از سوی تیم ملی را به بدبختی و بیچارگی و نداشتن کفش و لباس هنرپیشه فیلم بچه های آسمان تشبیه می کنند تا اینگونه پشت حقیقت پنهان شوند.
 
حضور سوباسا در بازی ژاپن و بلژیک در جام جهانی 2018
 
دوستان عزیز اگر همه چیز فوتبال به امکانات و بازی تدارکاتی و پول و ... بود اکنون باید عربستان را قهرمان جهان می دیدیم چرا که تیمی پر هزینه تر از عربستان در دنیای فوتبال وجود ندارد! حلقه مفقود فوتبال ایران که مدتهاست به دنبال آن می گردیم، عدم خودباوری نسبت به توانایی های فوتبالیستهای وطنی است که متاسفانه توسط سرمربی تیم ملی جدی گرفته نمی شود چرا که مدام در حال تحقیر و سرکوب و تمسخر کیفیت پایین لیگ ایران و بازیکنانش است. شاید اگر فوتبال ما نیز یک سوباسا در خود داشت، با مربی وطنی مثل زاپنی ها در جام جهانی، نتیجه بهتری گرفته بودیم...
منبع : تماشاچی

نظرات