انتشار لیست شرکت های دریافت کننده ارز دولتی

انتشار لیست شرکت های دریافت کننده ارز دولتی
بانک مرکزی ایران بامداد یکشنبه فهرست شرکت‌هایی را که در چارچوب طرح مدیریت بهینه منابع ارزی کشور، از تاریخ ۲۱ فروردین ماه سال جاری تاکنون ارز رسمی به نرخ ۴۲۰۰ تومان برای واردات کالا دریافت کرده اند، منتشر کرد. این فهرست شامل نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ شرکت دریافت کننده ارز دولتی است و در آن نام واردکنندگان میوه، حبوبات، چای، برنج، گوشت گوساله و گوسفندی و همچنین لوازم خانگی، تلفن‌های همراه، لپ تاپ و لوازم تاسیساتی مشاهده می‌شود. در ادامه توجه شما را به لیست شرکت های دریافت کننده ارز دولتی جلب می نماییم؛ شما می توانید فهرست کامل متخلفین را در انتهای مطلب دانلود کنید.
 

بیشتر بخوانید؛ درخواست اعدام برای اخلالگران اقتصادی اخیر

 

انتشار لیست شرکت های دریافت کننده ارز دولتی

 
لیست شرکت های دریافت کننده ارز دولتی
 
بانک مرکزی ایران بامداد یکشنبه فهرست شرکت‌هایی را که در چارچوب طرح مدیریت بهینه منابع ارزی کشور، از تاریخ ۲۱ فروردین ماه سال جاری تاکنون ارز رسمی به نرخ ۴۲۰۰ تومان برای واردات کالا دریافت کرده اند، منتشر کرد.
به گزارش «انتخاب»، این فهرست شامل نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ شرکت دریافت کننده ارز دولتی است و در آن نام واردکنندگان میوه، حبوبات، چای، برنج، گوشت گوساله و گوسفندی و همچنین لوازم خانگی، تلفن‌های همراه، لپ تاپ و لوازم تاسیساتی مشاهده می‌شود.
بر مبنای بیانیه روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی، انتشار این فهرست «با هدف شفاف سازی و دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات و نیز با توجه به تاکید و دستور رییس جمهوری» صورت گرفته است.
بانک مرکزی می‌افزاید: این گزارش به درخواست وزارت صمت (صنعت، معدن و تجارت) برای کالا‌هایی که از سوی آن وزارتخانه مشخص شده، تهیه شده است؛ بنابراین در برگیرنده تمام کالا‌های تامینِ ارز شده توسط بانک مرکزی نیست.
بیانیه یاد آور می‌شود: بانک مرکزی علاوه بر تخصیص و تامین ارز کالا‌های مندرج در جدول زیر، مقادیر قابل توجهی ارز به مسافران خارج از کشور، دانشجویان، بیماران و نیز خدمات ثبت سفارش شده اختصاص داده که در اینجا به آن‌ها اشاره نشده است.
 
دانلود لیست شرکتهای واردکننده با ارز دولتی
 
نکته مشکوک لیست 1500 شرکت متخلف این است که هیچ نامی از شرکتهای خودروسازی در آنها دیده نمیشود که قابل تامل است.
منبع : تماشاچی

نظرات

user

مسخرس برا حج ارز دولتی میدن برا دارو ن لعنت

پاسخ دادن