ترفند عجیب فردوسی پور در حمایت از کیروش | تماشاچی

ترفند عجیب فردوسی پور در حمایت از کیروش

ترفند عجیب فردوسی پور در حمایت از کیروش
عادل فردوسی پور که پیشتر سعی می کرد خود را حامی کیروش نشان ندهد اما در طول جام جهانی 2018 پرده از نیت و تمایل قلبی خود برداشت و اعلام کرد هیچ ابایی از اینکه او را کیروشی پور یا حامی کیروش بدانند ندارد؛ اتفاقی که کدی به هواداران پرسپولیس نیز ارسال کرده که خبرنگار و مجری معروفی که برانکو از او به عنوان راپورتچی کیروش نام برده او باشد؛ البته پیشتر نیز مهدی رحمتی از رفت و آمدهای شبانه فردوسی پور به منزل کیروش خبر داده بود و این موضوع چیز عجیبی محسوب نمی شود اما در بحبوبه جنگ لفظی بین کیروش و برانکو که بر خلاف انتظار دوستان رسانه ای کیروش(بخوانید عادل و رفقا) به ضرر کیروش تمام شد و عموم مردم به حمایت از برانکو پرداخته اند، فردوسی پور قصد دارد با ترفندی جدید، با جریان سازی، انتقادات از کیروش را کاهش دهد. اینکه چه سری بین حمایت فردوسی پور از کیروش وجود دارد بر ما پوشیده است چرا که در طول 8 سال حضور او در ایران، به یاد نداریم، عادل فردوسی پور حتی یک جمله از کارلوس کیروش انتقاد کرده باشد! در ادامه توجه شما را به ترفند عجیب فردوسی پور در حمایت از کیروش می پردازیم.

 

علت رفتار پرخاشگرانه کیروش نسبت به اتفاقات اطرافش چیست؟

 
 

ترفند عجیب فردوسی پور در حمایت از کیروش

 

 

نظرسازی به نفع کیروش

 
پس از اینکه انتقادات نسبت به سبک بازی تیم ملی در جام جهانی 2018 افزایش یافت و برخی از مردم معتقد بودند که تیم ایران پس از 8 سال حضور کیروش در ایران می بایست با صلابت تر از همیشه مقابل تیمهای مطرح دنیا بازی می کرد، فردوسی پور به سبک نظرسازی هایی که در برنامه نود انجام می داد بلافاصله با یک نظرسنجی، قصد داشت اینطور القا کند که مردم از بازیهای تیم ملی راضی بوده اند و اینگونه کیروش را در چتر حمایتی خود در مقابل منتقدین قرار دهد. اما آنچه در برنامه شب گذشته 2018 رخ داد بر خلاف انتظار عادل و دوستانش رقم خورد چرا که حضور حداقلی مردم، نظرسنجی او را از درجه اعتبار ساقط کرد به طوری که او بارها علت شرکت نکردن مردم در نظرسنجی برنامه ش را عدم اطلاع آنها از پخش آن اعلام کرد و این در حالی بود که چندان به واقعیت نزدیک نبود. با این حال 85 درصد از حدود یک میلیون نفری که در برنامه شب گذشته فردوسی پور شرکت کردند رای به رضایت از بازیهای تیم ملی دادند و 15 درصد نیز از بازی تیم ملی راضی نبودند.
 
فردوسی پور که در طول 17 روز گذشته هرگز درهای برنامه ش را به روی منتقدین بازی تیم ملی مثل خداداد عزیزی، علی کریمی و ... باز نکرد در واقع سعی کرد حقیقتی آشکار را پنهان کند؛ او که اکنون به جریان سازی و نظرسازی در رسانه ملی شهره خاص و عام است، در طول این مدت سعی کرد با مهمانان گزینشی و گزارشهای حمایتی خود ، افکار عمومی را به سمتی ببرد که گویی فتح الفتوحی بزرگ در تیم ملی در جام جهانی رخ داده و به واقع نیز تیم ایران کاری کرد کارستان اما از مربی که 8 سال است در فوتبال ملی ما حضور دارد و دستمزد بالایی هم دریافت می کند، انتظارات برای ساختن یک تیم با صلابت بیشتر است.
 

کلیپی که همه رشته ها را پنبه کرد

 
اوج داستان نخ نمای فردوسی پور که از قبل جام جهانی نیز مثل کیروش سعی داشتند انتظارات را پایین بیاورند جایی بود که عنوان کرد با وجود ژاپن و کره و عربستان و استرالیا، قهرمان شدن در جام ملتهای آسیا واقعاً سخت است! حال سوال اینجاست اگر قرار بر این است که کیروش در جام ملتهای آسیا با ایران به قهرمانی نرسد، اصولاً چرا باید سرمربی تیم ملی ایران  در این دوره باشد؟ مگر همین دوستان اعلام نمی کردند، تیم ایران بهترین تیم آسیایی حاضر در جام جهانی است و بهترین بازیها را به نمایش گذاشته است؟ پس اینگونه اظهارات در مورد بهترین تیم آسیایی جام جهانی چه مفهومی دارد؟  نکته اینجاست که هم فردوسی پور و هم کیروش می دانند که تیم ایران شاید 60 درصد توانایی های خود در جام جهانی را نشان داد و مابقی آن به واسطه ترس مفرطی که کیروش قبل از جام جهانی به کالبد تیم ملی تزریق کرده بود، به نمایش در نیامد. کلیپی که کیروش به عدم توانایی بازیکنان شاخص فوتبال ایران برای بازی مقابل اسپانیا و پرتغال اشاره دارد در زیر آمده است:
 

 

حرف در دهان بازیکنان گذاشتن؛ ترفند جدید فردوسی پور در حمایت از کیروش

 
سکانس دوم برنامه حمایتی فردوسی پور از کیروش جایی وبد که او قصد داشت با حرف در دهان بازیکنان گذاشتن، از آنها اعتراف بگیرد که نه امید ابراهیمی و نه رامین رضاییان فریب این ترفند فردوسی پور را نخوردند.  انتقادی که به کیروش این روزها وارد است(همانطور که در کلیپ بالا مشاهده کردید، او اعتقادی به کیفیت بازیکنان ایرانی نداشت) این است که او اعتماد به نفس را از تیم ایران گرفت و این غیرت بازیکنان بود که مقابل تیمهای اسپانیا و پرتغال به کمک ایران آمد؛ غیرتی که باعث شد امید ابراهیمی با دنده ضرب خورده دو بازی سنگین مقابل این تیمها داشته باشد و لزوماً برنامه های کیروش باعث رقم خوردن این نتایج نوبد. نکته ای که خود فردوسی پور نیز به آن اشاره کرد؛ در جایی که رضاییان میگفت تقصیری در گل دیگو کاستا به ایران نداشته ولی فردوسی پور مدعی بود اگر این گل را در دقایق ابتدایی نیمه دوم دریافت نمی کردیم، چه بسا بازی 0-0 به اتمام می رسید که نشان از این دارد که اگر آن گل دریافت نمی شد، نه خبری از لایی وحید امیری به پیکه بود و نه حملات ایران به روی دروازه اسپانیا و باید همان بازی را می دیدیم که در نیمه اول دیدیم : 11 نفره در محوطه جریمه با سیستم 0-4-6 به دفاع می پرداختند!
 

 
عادل در گفتگویش با امید ابراهیمی و رضاییان سعی کرد این نکته را القا کند که کیروش قبل از بازیها به آنها اعتماد به نفس و انگیزه برای مبارزه ستارگان اسپانیا و پرتغال را داده است و این در حالی بود که هر دو بازیکن اذعان کردند مسعود شجاعی به عنوان کاپیتان تیم، بازیکنان را جمع کرده و با جلسه ای که بین خود بازیکنان برگزار کرده این اعتماد به نفس برای رویارویی با رونالدو و ایسکو و اینیستا و... تزریق کرده است؛ نکته ای که جناب کیروش خیلی از مواجهه با آنها واهمه داشت و مدعی بود هیچ بازیکنی از ایران نمی تواند با رونالدو به هوا بلند شود، تزریق کرد که تنها بخشی از صحبتهای مستند او در برنامه نود را در کلیپ بالا در این خصوص ملاحظه می کنید وگرنه او بارها در مصاحبه های خود با رسانه ها به این نکته اشاره کرده بود که سطح لیگ ایران و بازیکنان ایرانی پایین است و مهیای حضور در جام جهانی نیستند!  موردی که در این بین وجود داشت این بود که عادل پس از اینکه جملات مورد نظر خود را از زبان مهمانان برنامه نشنید سعی کرد با طرح این سوال، آنها را وادار به جملاتی که او انتظارش را می کشید، بکند : "آیا کیروش قبل از بازی با اسپانیا و پرتغال به شما روحیه و اعتماد به نفس برای مواجهه با رونالدو و اینیستا و ... را می داد؟"   جواب این سوال به طور واضحی مشخص است چرا که حتی اگر هم اینگونه نبوده باشد، بازیکنی که هم اکنون عضو تیم ملی است در برنامه زنده هرگز نمی گوید که کیروش به ما اعتماد به نفس نمی داد!
 
حال دوستان که خود نیز از عملکرد ملی پوشان با غیرت ایرانی شگفت زده شده اند، قصد دارند این موفقیت را به نام خود مصادره کنند و این در حالی است که تمام مصاحبه های مکتوب و غیرمکتوب دوستان در مورد نگاهشان به فوتبال ایران موجود است.
 
در نهایت اینکه تاسف برای رسانه ملی که تریبون به دست افرادی داده که علناً در حال جریان سازی و نظرسازی هستند و به نوعی مافیای رسانه ای برای حمایت یا کوبیدن فرد یا تیم خاصی را تشکیل داده اند؛ کافیست به سوابق حمیدرضا صدر در رسانه هایی که فعالیت می کند، نگاهی بیاندازید... مهمانی که پای ثابت بیشتر برنامه های عادل خان بوده و به طور هماهنگی همسو با سیاستهای فردوسی پور صحبت می کند.
 
پی نوشت 1 : این خصیصه فردوسی پور به قدری بولد و برجسته بود که رامین رضاییان به نشانه قهر با عادل، در طول برنامه پشت خود را به او کرده بود و در حالی که او از رامین سوال می کرد اما رامین روی خود را به محمدرضا احمدی کرده و به سوالات پاسخ می داد! و جای تاسف است که عادل هنوز هم مهدی طارمی را به طور علنی مقصر عدم صعود ایران از گروهش در رسانه ملی معرفی می کند و خبری از انتقاد از فرصت سوزی های سردار آزمون در برنامه های عادل فردوسی پور نیست؛ برنامه هایی که تا حد زیادی ماهیت اصلی آن توسط بسیاری از اهالی فوتبال افشا شده که به پست اینستاگرامی علی کریمی در این زمینه، گویاترین مورد در مورد ماهیت برنامه های فردوسی پور می باشد.
 
کنایه علی کریمی به تیم رسانه ای فردوسی پور در بزرگنمایی کیروش
 
پی نوشت 2 : به طور واضحی مشخص است که یک رابط یا واسط بین کیروش و برانکو قرار گرفته که اطلاعات اشتباهی از اتفاقات اطراف به کیروش می داده و همین عامل باعث بدبینی او نسبت به برانکو و مصاحبه های تند او علیه برانکو شده است؛ حال وقتی برانکو به مجری معروف اشاره می کند، به ناگهان عادل فردوسی پور در نقش آرام کننده اوضاع وارد عمل می شود که این داستان بیش از این کش پیدا نکند چرا که ممکن است برخی پرده ها بیفتد و نقاب از چهره برخی برداشته شود؛ اتفاقی که در مورد علی کریمی نیز رخ داد و وقتی انتقادات علی کریمی از عادل خان در حال نزدیک شدن به نقاط حساس بود، به یکباره همه چیز عوض شد و راه صلح و آشتی با علی کریمی در پیش گرفته شد! آیا این صلح و آشتی های مصلحتی مانع از افشای یک حقیقت تلخ در مورد اتفاقات فوتبال ایران است؟ شاید یکبار برای همیشه باید نقاب از چهره مافیای فوتبال ایران برداشته شود و مردم با مافیای رسانه ای که اتفاقات این فوتبال را به نفع خود رقم می زنند بیشتر آشنا شوند.  به نظر شما مجری معروف پشت پرده که برانکو در مورد او صحبت کرده بود کیست؟
 
 
در آخر اینکه آقای فردوسی پور مردم را چه فرض کرده اید؟ مدعی این هستید که رضا قوچان نژاد در ایران نبود تا او را به برنامه دعوت کنیم و در مورد خداحافظی اش صحبت کنیم اما با توجه به اینکه احتمال حمله کلامی به کارلوس کیروش در صحبتهای رضای دوست داشتنی وجود داشت، این اتفاق را ممکن نکردید وگرنه در عصر ارتباطات که ارتباط شما با روسیه، کیلومترها دورتر هر شب برقرار می شود امکان پخش صحبتها و گلایه های رضا قوچان نژاد قطعاً وجود داشت که بنا به مصلحت اینکار را انجام ندادید! (هنوز فراموش نکرده ایم که چطور مهدی طارمی را از قطر مهمان برنامه تان کردید تا آن افشاگریها را علیه پرسپولیس انجام دهد، اما احتمالاً صحبتهای تند رضا گوچی علیه کیروش در سیاست حمایتی شما از کارلوس خان جایی نداشت که این گزینه را انتخاب نکردید!)
 

رفتار دوگانه رسانه ها با خداحافظی سردار آزمون و رضا قوچان نژاد

منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

حسین

پرسش و پاسخ متداول با مهمانان ویژه‌برنامه جام جهانی: ▪️اون لحظه که می‌رفتین تو زمین چی گفت؟ - چیز خاصی نگفت ▪️قبل از بازی چی گفت؟ - یادم نمیاد. ▪️یه کم فکر کن. یه جمله یادته که چی گفت درباره رونالدو؟ - انفرادی چیزی نگفت، بیشتر تیمی گفت. ▪️صحبت خاصی که توی رختکن کرد و خیلی روت اثر گذاشت چی بود؟ - خیلی گفتش. ولی الان چیزی تو ذهنم نیست. ▪️شنیدم فیلم “نجات سرباز رایان” رو گذاشته بود قبل از بازی، این فیلم چقدر بهت انگیزه داد؟ - چی؟ منظورتون فیلمای آموزشیه؟ خداییش فیلمای آموزشی زیاد گذاشت. ▪️حرف جالبی که گفت و باعث شد مراکش رو ببریم چی بود؟ - یادم رفته. ولی من خودم به بچه‌ها گفتم اونا دو تا دست دارن ما هم دو تا پا. ▪️حرف ویژه‌ای که موقع تعویض گفت و باعث شد انقدر خوب بازی کنی چی بود؟ - هیچ چی یهو دید پژمان رفت دستشویی. به من گفت بیا برو تو زمین. به نقل از کانال مهدی رستم پور. قشنگ بودم خوشم اومدخخخخ دقیقا اینو خوندم یاد مطلب شما افتادم که گفتین حرف تو دهن بازیکنا میذاره واقعا همینطوره و فردوسی پور داره نظر مردم رو مهندسی میکنه به سمتی که دلش میخواد

بهرام

یا خدا چ خبره تو صدا سیما عادل دیگه گندشو دراورد کیروشم هی پز اتوبوسشو میده