حواشی بازی ایران و اسپانیا ؛ از سوتی محمدی تا لایی امیری و اتوبوس ایران

حواشی بازی ایران و اسپانیا ؛ از سوتی محمدی تا لایی امیری و اتوبوس ایران
در حالی که بازی حساس ایران و اسپانیا شب گذشته با حساب 1-0 به سود اسپانیا به اتمام رسید اما واکنشهای متناقضی در فضای مجازی و رسانه های اروپایی نسبت به این بازی وجود دارد که در ادامه به حواشی بازی ایران و اسپانیا و بازتاب های مختلف آن در سزح بین المللی می پردازیم.
 
 

تاکتیک های کیروش مقابل اسپانیا و اصلاح اشتباهات بازی با مراکش

 

خلاصه بازی ایران و اسپانیا با گزارش عربی و انگلیسی

 
 

حواشی بازی ایران و اسپانیا ؛ از سوتی محمدی تا لایی امیری و اتوبوس ایران

 

 
تا قبل از بازی شب گذشته فضای رسانه ای در کشور طوری بود که حتی باخت خفیف به اسپانیا را هم نوعی برد برای ایران قلمداد می کردند و با همین تصویر ذهنی، بسیاری از علاقه مندان در فوتبال کشورمان به تماشای بازی نشستند و پس از نتیجه 1-0 که با زحمت و البته کمی شانس به سود اسپانیا به دست آمد، موجی از رضایت عمومی در بین هواداران و علاقه مندان به فوتبال در کشورمان دیده می شود که این رویه در رسانه های معتبر خارجی نیز به چشم می خورد اما شرایط در فضای مجازی و کاربران شبکه های اجتماعی به کلی متفاوت است چرا که انتقادات بسیاری از سبک دفاعی بسته ایران در نیمه اول شده و بسیاری از آنها این سبک بازی را لایق حضور در جام جهانی نمی دانستند و با اشاره به بازی تیم عربستان مقابل روسیه و اروگوئه، بازی آنها را جذاب تر از ایران قلمداد کردند؛ در سوی دیگر ایرانی ها سرخوش از لایی امید ابراهیمی به داوی سیلوا و ناتمگ زیبای وحید امیری به پیکه بودند که سوتی دقایق آخری میلاد محمدی باز هم سوژه طنز دیگری به کاربران فضای مجازی غربی داد و ویدئوی پرتاب اوت آکروباتیک او به ترول طنز بسیاری از شبکه های مجازی تبدیل شده است.
 
ویدئوی اعتصاب تماشاگران در جلوی استادیوم آزادی قبل از شروع بازی به واسطه ممانعت از حضور آنها در ورزشگاه آزادی برای دیدن بازی ایران و اسپانیا که در نهایت با پیگیریهای انجام شده، این بازی در ورزشگاه آزادی پخش شد و خانواده ها نیز در استادیوم حضور پیدا کردند.
 

 

آماتور مثل بیرانوند

 
حرکت ناشیانه بیرانوند در تمارض مقابل دیگو کاستا که موجب زیر سوال رفتن بازی ایران نزد کاربران مجازی شده به طوری که تیم ایران را تیمی ضعیف با تاکتیک های دفاع اتوبوسی که تنها با اتلاف وقت قصد امتیاز گرفتن دارد قلمداد کرده اند؛ دنی کارواخال مدافع اسپانیا نیز رویکرد اتلاف وقت ایرانی ها را سرزنش کرد و این کار را به دور از اخلاق ورزشی خواند.  هر چه که هست حرکت ناشیانه چند بازیکن در این بازی، به وجهه تیم ملی در عرصه بین المللی خدشه وارد کرده و در حالی که تیم ایران بازی خوبی از خود به نمایش گذاشت اما اکنون برچست اتلاف وقت نیز به آن چسبانده شده است.
 

 
 

دفاع اتوبوسی ایران

 

سیستم 0-0-11 ایران مقابل اسپانیا

 
بسیاری از کاربران فضای مجازی در رسانه های خارجی سبک بازی ایران را مورد انتقاد قرار دادند و حضور 11 بازیکن در محوطه جریمه را با سیستم 0-0-11 به تمسخر گرفتند. برخی از این کاربران با طعنه به لایه های دفاعی پرتعداد ایران تصویر زیر را به منتشر کردند که علی رغم دفاع سنگین ایران، اما یک دیگو کاستا در بین مدافعین پرتعداد ایرانی کافی بود تا نتیجه به سود اسپانیا تغییر کند.
 

 

خوشحالی گلی در حد لالیگا

 

 
جذاب ترین شات بازی ایران و اسپانیا شاید خوشحالی بی حد و حصر کلیه بازیکنان و کادر فنی تیم ملی پس از گل سعید عزت اللهی بود که متاسفانه به دلیل آفساید مردود اعلام شد.
 

جانفشانی رضاییان در بسته نگه داشتن دروازه ایران

 

 

پس از اشتباه رامین رضاییان در دفع توپ و کوباندن توپ به پای دیگو کاستا که منجر به تک گل اسپانیا در این بازی شد، عده ای او را مقصر باخت ایران می دانستند اما لحظاتی بعد او با سیوی عالی مانع از ثبت دومین گل اسپانیا شد و با قرار دادن بدن خود مقابل لگدهای بازیکنان اسپانیا از گل دوم ماتادورها جلوگیری کرد. رضاییان در این بازی بالاترین نمره را از حیث عملکرد فنی در بین تمام بازیکنان ایران دریافت کرد.
 
 

بیشتر بخوانید؛ نمرات فنی همه بازیکنان ایران مقابل اسپانیا

 
 

لایی امیری به پیکه

 


 
به یادماندنی ترین صحنه مثبت بازی ایران و اسپانیا شاید صحنه لایی انداختن وحید امیری به پیکه بود که به غرور ملی کاربران ایرانی در پاسخ به کاربران غربی تبدیل شده است. البته در هیاهوی لایی امیری به پیکه، به لایی زیبای امید ابراهیمی به داوید سیلوا کمتر پرداخته شد که در ادامه کلیپ این شات زیبا را هم برای شما عزیزان آماده کرده ایم.
 

 
 
 

آبروریزی میلاد محمدی در کلاس جهانی

 


 
در حالی که تیم ملی ایران در دقایق پایانی نیاز به یک اوت بلند داشت تا از شکست فرار کند و به گل برسد؛ میلاد محمدی با پرتال اوت آکروباتیک ناقص خود موجبات خنده میلیونها بیلننده تلویزیونی در سراسر جهان را فراهم کرد که به سوژه طنز اول کاربران در فضای مجازی تبدیل شده به طوری که او را به کلاس اموزشی نزد بازیکن زن تیم ملی برزیل برای انجام درست این نوع پرتاب دعوت کرده اند.
 

انتقاد بی سابقه روی کین از تیم ملی ایران: جای ایران در جام جهانی نیست!

 

 
روی کین که سابقه درگیری با کارلوس کیروش در منچستریونایتد به واسطه تفکرات دفاعی که او برای بازی به فرگوسن پیشنهاد میداد را دارد، با انتقاد شدید از تاکتیک دفاع اتوبوسی ایران، حضور تیمهایی مثل ایران در جام جهانی را شرم اور خواند و بار دیگر از تفکرات دفاعی کیروش انتقاد کرد. او با انتشار عکسی خطاب به افرادی که این بازی را ندیدند، شمای کلی بازی را به آنها نشان داد!
 

تعویض پیراهن کریم و راموس

 

 
در پایان این بازی کریم انصاری فرد پیراهن سرخیو راموس را به یادگاری گرفت. با نگاهی به خالکوبی های پپشت راموس به یاد دفتر نقاشی های دوران کودکی می افتیم!
 
 

واکنش راموس به حضور بانوان در استادیوم آزادی

 

تماشا کنید؛ عکس های حضور بانوان در استادیوم آزادی در بازی مقابل اسپانیا

 


ایرانیان حاضر در استادیوم آزادی در بازی اسپانیا

 
در پایان بازی سرخیو راموس نسبت به حضور بانوان در استادیوم آزادی واکنش نشان داد و این اتفاق را گام مثبت بزرگی در اعتلای فوتبال ایران دانست.
 
 

مهدی طارمی مهار نشدنی

 
حواشی بازی ایران و اسپانیا
 
بسیاری از کاربران خارجی رویکرد مثبتی به بازی خوب و خونسرد مهدی طارمی داشته اند به طوری که معتقد بودند اگر بقیه بازیکنان ایران نیز مثل او ریلکس بازی می کردند، حتی توانایی شکست اسپانیا را داشتند؛ انگار بازی مهدی طارمی حسابی چشم فوتبالسدوتان اروپایی را به خود جلب کرده به طوری که بازار تعریف و تمجید از بازی او حسابی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی خارجی داغ است.
 
منبع : تماشاچی

نظرات

user

جوووون چ هوادارایی ما حقمون باخت نبود میلاد محمدی اون لحظه چی پیش خودش فک کرد امیری حرف نداشت میشد این تیمو برد

پاسخ دادن