هزینه نصب راه اندازی اینترنت بیسیم با پهنای باند اختصاصی

هزینه نصب راه اندازی اینترنت بیسیم با پهنای باند اختصاصی
یکی از دغدغه های اصلی مدیران شرکتها و سازمان ها و بعضاً مدیران مجتمع های بزرگ مسکونی و تجاری استفاده از بستر ارتباطی امن و پایدار(بدون اختلال در شبکه و قطعی) است؛ در حالی که بسیاری از شبکه های ارتباطی موجود در مجتمع ها و شرکتها بر پایه اینترنت بین الملل فعالیت می کنند و از هرگونه اختلال در شبکه ارائه دهنده سرویس اینترنتی متاثر می شوند، راهکارهایی مثل استفاده از اینترنت بی سیم با پهنای باند اختصاصی به مدیران پیشنهاد می شود که به دلیل ناآشنا بودن بسیاری از آنها با مفاهیم کلی استفاده از این تکنولوژی هنوز به شکل فراگیر، شاهد استفاده گسترده از این فناوری در شرکتها و سازمانها نیستیم؛ در ادامه قصد داریم به هزینه نصب راه اندازی اینترنت بیسیم با پهنای باند اختصاصی و بررسی بهترین شرکت ارائه سرویس اینترنت و اینترانت بیسیم و پهنای باند اختصاصی بپردازیم؛ با دراپ بال همراه باشید.
 

هزینه نصب راه اندازی اینترنت بیسیم با پهنای باند اختصاصی چقدر است؟

 
بهترین شرکت ارائه سرویس اینترنت و اینترانت بیسیم و پهنای باند اختصاصی
 

پهنای باند اختصاصی چیست؟

 
پهنای باند اختصاصی چیست و چه شرکتهایی سرویس پهنای باند اختصاصی را ارئه می کنند و اصولاً کاربرد استفاده از پهنای باند اختصاصی چیست؟ سوالاتی که شاید در ذهن بسیاری از مدیرانی نقش ببندد که با مشکلات ارتباطی بین شعب مختلف خود در سطح شهر مواجه هستند و بعضاً راهکاری به نام استفاده از سرویس های point to point و پهنای باند اختصاصی به آنها پیشنهاد شده است اما به دلیل ناآشنا بودن با مفاهیم آن، چندان جدی گرفته نشده است؛ در ادامه این مطلب قصد داریم به معرفی برخی ویژگی ها و مصارف پهنای باند اختصاصی و اینترنت بی سیم در سازمان ها و شرکتها بپردازیم؛ ما را همراهی کنید.
 
در حالی که این روزها صحبت از اینترانت ملی بسیار داغ است و گسترش IP ها در ایران باعث به وجود آمدن شبکه عظیمی در داخل کشور شده، ضرورت استفاده از اینترنت بین الملل برای کاربردهای خصوصی کاهش پیدا کرده و مدیران می توانند با استفاده از خدمات ارتباطی point-to-point با کاهش هزینه و اتلاف منابع، در محیطی امن، بسترهای ارتباطی بین اپلیکیشن های سازمان خود یا رصد دوربین های مداربسته یا ویدئو کنفرانس بدون اختلال و ... را با بهترین کیفیت و در بستری امن در اختیار داشته باشند.
برخی شرکتهای ارائه دهنده اینترنت در حال ارائه سرویسهایی در این زمینه هستند که شعب مختلف سازمانها و شرکتها را قادر به برقراری ارتباط مستقیم با یکدیگر کرده است(به عنوان مثال نمونه ای از این فناوری را در ارتباطات شعب مختلف بانک ها شاهد هستیم)
 

برلیان نت ؛ بهترین شرکت ارائه اینترنت وایرلس و پهنای باند اختصاصی

 
با بررسی هایی که انجام دادیم، مشخص شد شرکت پردازگستر ارتباطات برلیان نت یا به اختصار برلیان نت به چند دلیل از رقبای خود در زمینه ارائه سرویس های اینترنت وایرلس با پهنای باند اختصاصی جلوتر است و به واسطه اتصال مستقیم این شرکت به شبکه زیرساخت، خبری از وجود شرکتهای واسط در این شرکت نیست و کاربران می توانند با توجه به پوشش گسترده ای که دکل های برلیان نت در تمامی نقاط تهران و کرج به وجود آورده اند، از خدمات این شرکت استفاده کنند. لازم به ذکر است، برلیان نت با بیش از 70 نقطه پوشش در تهران و کرج، بیشترین سطح پوشش فرکانسی را در بین رقبا دارا می باشد و نقطه ای در استان تهران و البرز نیست که تحت پوشش دکل های این شرکت نباشد. در ادامه توجه شما را به برخی خدمات و مزیت های سرویس های برلیان نت در زمینه های مختلف جلب می نماییم.
 
• برلیان نت از طریق فیبر نوری با ظرفیت معادل 12کر مستقیما” به زیر ساخت کشور متصل می باشد . همچنین لازم به ذکر است بین ارتباط اصلی و پشتیبان BGP برقرار بوده و در صورت قطع سرویس اصلی انتقال به اینترنت پشتیبان به صورت کاملاً هوشمند انجام می پذیرد.
 
• این شرکت مجهز به سیستم برق اضطراری بسیار قوی (UPS) حتی در کلیه پاپ سایتها می باشد که به مدت 7 تا 13 ساعت قطعی برق را پوشش میدهد دارا بودن سیستم Earthing مطابق با استاندارد مراکز مخابراتی ،cooling بسیار قوی درسایت ها ، security بالا باسوئیچ های لایه سه و firewall های سخت افزاری PIX از لحاظ سرویس دهی اینترنت این شرکت را به یکی از قوی ترین شبکه های موجود باپایداری 99.5 درصد تبدیل کرده است.
 
• شرکت پرداز گستر ارتباطات برلیان به عنوان یک (Local Internet Registry) دارای مجوز ازشرکت Ripe (شرکت نظارت بر استفاده از IP Address ها دراروپا و خاورمیانه ) برای توزیع IP می باشد. درنتیجه این شرکت بادارابودن IP Address های مخصوص به خود از یک Announce وAS Number کردن آنها با استفاده از BGP های مذکور ، امکان اختصاص IP به تعداد مورد نیاز مشتریان رادارد.
 
* گروه فنی مهندسی پرداز گستر ارتباطات برلیان با بهره گیری از استاندارد های روز و با داشتن نیروهای متخصص و مجرب در كلیه امور مربوط به شبكه های بیسیم و ارایه پهنای باند اینترنت و اینترانت روی بستر بی سیم (WIRELESS) آماده همكاری در زمینه كلیه امور درخواستی مرتبط می باشد.
 

ارایه پهنای باند اختصاصی بی سیم (WIRELESS)

 
برلیان نت بامجوز رسمی ارائه خدمات پهنای باند اختصاصی اینترنت از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و بهره گیری از امكانات بروز ارتباطات رادیویی و با در اختیار داشتن حدود 70 سایت اصلی در سطح استان تهران و البرز ، ارایه دهنده پهنای باند اینترنتی با كیفیت ایده آل ، و پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته حتی در ایام تعطیل می باشد . رضایت مشترکین ، هدف جمعی ما میباشد.
 

اجرای شبكه های بیسیم

 
طراحی و پیاده سازی انواع شبكه های LAN,WAN,WLAN,… كابلی و بیسیم از جمله هتل ها ، سالن های همایش و استادیوم ها و… زمینه های تخصصی و كاری گروه فنی برلیان نت می باشد.
 

اینترنت مرکزی مخصوص مجتمع های تجاری و مسکونی

 
شرکت پرداز گستر ارتباطات برلیان در جهت سرویس دهی مناسب به کاربرانی که نمی توانند از بستر های مخابراتی موجود به دلیل وجود خطوط تلفن روی Fiber Optic و PCM استفاده کنند ، سرویس ویژه اینترنت مرکزی را در ساختمان های مسکونی و تجاری ارائه می دهد . بدین صورت که ترانزیت دیتای اینترنت از طریق بستر Wireless به مجتمع انجام گرفته و توزیع آن به واحد های هم از طریق خطوط تلفن (ADSL ) و هم از طریق شبکه کابلی (Cable ) انجام می گیرد در این روش مشترکین در خواست کننده در کمتر از 48 ساعت به شبکه اینترنت شرکت می پیوندند و تمامی هزینه ها شامل تجهیزات رادیویی سرویس گیرنده ، توزیع کننده ها (Swtich – Dslam ) به عهده شرکت می باشد و طی تفاهمنامه ای به صورت امانت تا پایان قرارداد نزد هیئت مدیره مجتمع قرار می گیرد.
 
در حال حاضر شرکت پرداز گستر ارتباطات برلیان در حدود 100 مجتمع مسکونی ، تجاری ، اداری در محدوده شهر تهران را به این روش تحت پوشش اینترنت مرکزی قرار داده است.
 

اتصال به اینترانت ملی

 
با توجه به ایجاد شبکه وسیع IP در سطح کشور با گستردگی در کلیه مراکز و امکان اتصال به این شبکه از طریق پورت های دسترسی X.DSL و فیبر نوری، سرویسی بنام «اینترانت داخل کشور» به متقاضیان ارائه می‌گردد که در این سرویس آدرس‌های IP خصوصی از سری ۱۰.X.X.X  در داخل استان بصورت یکتا و سازمان‌دهی شده به متقاضیان تخصیص داده می‌شود.
 
اینترانت یک شبکه‌کامپیوتری است که از زبان مشترک شبکه جهانی اینترنت (پروتکل IP) برای تبادل داده‌ استفاده می‌‌کند و تمام خدمات اینترنت، از جمله پست الکترونیکی، وب، FTP، گروه‌های خبری و تله‌کنفرانس در شبکه اینترانت قابل ارائه است با این تفاوت که محدوده سرویس دهی آن از نظر جغرافیایی محدود به یک کشور یا یک استان است.
 
نمونه‌هایی از کاربردهای این سرویس اتصال به بستر عمومی اینترانت داخل استان، ارتباط و مشاهده سایت های داخل استان، اتصال به دیتا سنتر های داخل کشور، تأمین بستر ارتباطی جهت ایجاد سیستم‌های مکانیزه داخلی سازمان‌ها و شرکت‌ها(مانند سیستم‌های اتوماسیون اداری) و ارایه سرویس‌های داخلی E-MAIL، Web، FTP و Messaging برای سازمان‌ها و شرکت‌ها و همچنین مشاهده دوربین های مدار بسته از راه دور نام برد.
 
 
منبع : تماشاچی

نظرات

user

از همه چیز صحبت شد جز هزینش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ دادن