کلاه برداری با تبلیغ مصرف اینترنت رایگان در اپلیکیشن ...

کلاه برداری با تبلیغ مصرف اینترنت رایگان در اپلیکیشن ...
این روزها برنامه زنده ورزشی در تلویزیون نیست که در آن یک اپلیکیشن خاص که مردم را ترغیب به نصب و استفاده از خدمات رایگان آن می کند، نباشد. این اپلیکیشن که در آن سرویس مختلفی برای کاربران در نظر گرفته شده تا کاربر را در اپلیکیشن نگه دارد، این امکان را کاربران می دهد که بازیهای فوتبال و یا فیلمهای خاصی را به طور رایگان و بدون کسر از حجم اینترنت، تماشا کنند که البته این آفر یک پیشنهاد جذاب برای کاربرانی است که نگران تمام شدن حجم اینترنتشان هستند اما در ادامه قصد داریم به پشت پرده کلاه برداری با تبلیغ مصرف اینترنت رایگان در اپلیکیشن X که این روزها تقریباً در هر برنامه زنده ورزشی می بینیم، بپردازیم تا کاربران بدانند در پس زمینه تماشای یک مسابقه فوتبال رایگان چه اتفاقی می افتد؛ با ما همراه باشید.
 
 

آیا کلودفلر بر سئوی سایت تاثیر منفی دارد؟

 
 

کلاه برداری با تبلیغ مصرف اینترنت رایگان در اپلیکیشن ...

 
 
پشت پرده تبلیغات اپلیکیشن معروف مصرف اینترنت رایگان در تلویزیون
 
شاید بسیاری از کاربران عمومی اپلیکیشن های موبایل با مدل های مختلف کسب و کار و مدل های مدرن تبلیغات آشنا نباشند و به همین واسطه برایشان چندان هم اهمیتی نداشته باشد که در ازای دریافت سرویسی رایگان، چه چیزی از دست خواهند داد اما قضیه وقتی حساس می شود که بدانیم با نصب برخی اپلیکیشن ها، در واقع ناخواسته به آنها مجوزهای مختلف دسترسی بر روی گوشی یا تبلت خود می دهند و بدون اینکه بدانند، در پس زمینه اجرای این اپلیکیشن ها اتفاقات دیگری در حال جریان است که برای امنیت دستگاه آنها خطرناک است.
 
در فضای رسانه ای عریض و طویلی که در ایران به راه افتاده، یکی از اصول اساسی ادامه حیات مجموعه های مختلف، درآمدزایی از طریق گرفتن تبلیغات بنری یا رپرتاژ آگهی است و با توجه به رقابت شدیدی که در این زمینه وجود دارد، اینکار از عهده هر سایت یا رسانه ای ساخته نیست چرا که سایت مذکور می بایست بازدیدکنندگان و مخاطبین بسیاری داشته باشد تا برای آگهی دهنده، جذابیت هزینه کردن برای درج تبلیغات در سایت مذکور را داشته باشد؛ در نتیجه بسیاری از سایتها حتی سایتهای قدیمی و پر مخاطب به منظور افزایش بازدید و یا افت نکردن میزان مخاطبینشان از روش های مصنوعی و غیرواقعی استفاده می کنند و در این راه از نااگاهی کاربران، نهایت استفاده را می بنرد.
 

 
تا چند سال پیش، اگر سایتی با روشهای مصنوعی قصد افزایش بازدید غیرواقعی و غیرموثر در سایت خود را داشت به سادگی مشخص می شد چرا که در آپ استریم آن سایت در الکسا قابل رصد بود و یا با مقایسه معیارهای بانس ریت و یا زمان ماندگاری کاربر در سایت، ترافیک فیک یا غیر واقعی قابل تشخیص بود اما با فراگیر شدن فناوری ارز مجازی و بیت کوین در کشور و آشنایی برنامه نویسان داخلی با روش استخراج کوین، روشهای افزایش بازدید غیرواقعی سایتها به قصد فریب تبلیغ دهندگان نیز مدرن تر شد! و اکنون شاهد این مسئله هستیم که اپلیکیشن هایی نوشته شده اند که در ظاهر سرویس و خدمات رایگانی به کاربران ارائه می دهند اما در باطن با مجوزی که خود کاربر به آنها داده کار دیگری انجام می دهند چرا که زمان نصب، این اجازه را به نرم افزاری که بر روی گوشی نصب می کنیم، داده ایم که در زمان اجرای برنامه و استفاده از خدماتش، در پس زمینه اتفاقات دیگری رخ دهد؛ اتفاقاتی از جنس بازدید از سایتهایی که توسط وب سرور تعریف شده و هر موبایل و یا تبلتی که این اپلیکیشن ها را نصب کرده و به اینترنت وصل است، به کلاینت های مجانی این شرکتها تبدیل می شوند که در ادامه به شرح  نحوه سو استفاده و مضرات اینکار برای دستگاه کاربران می پردازیم.
 
به عنوان مثل اپلیکیشن X اگر 10 میلیون نصب داشته باشد؛ گردانندگان این اپلیکیشن قادرند حدود 8-10 میلیون ترافیک و بازدید واقعی ناخواسته بر روی هر سایتی ایجاد کنند که این موضوع، منجر به بهبود رتبه الکسای سایت مذکور و به تبع آن، امکان گرفتن تبلیغات بیشتر برای آن سایت می شود.
 

روال کار سو استفاده اپلیکیشن ... از کاربران

 
 
نیاز: افزایش بازدید سایت A
سایتی داریم که به دلایل مختلف به بازدید نیاز دارد و به روش های طبیعی قادر به افزایش بازدید سایتش نیست.
 
هدف افزایش بازدید سایت:
درآمدزایی از طریق تبلیغات به واسطه بهبود رتبه الکسا
 
 

شرکت X

 
طراحی اپلیکیشنی چند منظوره برای برآورده کردن نیاز مدیر سایت A .
 
با توجه به فیدبک منفی مشتریان سایت A (تبلیغ دهندگان)در زمینه استفاده از روشهای سنتی مصنوعی برای افزایش بازدید سایت، شرکت X تصمیم می گیرد با روشی مدرن تمام ضعف های روش های سنتی را بر طرف کرده و نیاز مدیر سایت A را بر طرف کند. به همین منظور اپلیکیشنی طراحی می شود که هدفش جذب کاربر حداکثری با رویکردی دیگر است و از همین حیث با تبلیغات در زمینه رایگان بودن بسیاری از سرویس ها، تعداد نصب این اپلیکیشن به یکباره به چند ده میلیون نصب می رسد و در واقع تمام کاربرانی که این اپلیکیشن را نصب کرده اند به طعمه های رایگان شرکت X برای نیل به هدف اصلی که ایجاد بازدید بیشتر برای سایتها است، تبدیل می شوند. سناریو این است که شرکت X در ازای ارائه خدماتی مجانی، از دستگاه کاربر در جهت ایجاد بازدید برای سایت A در پس زمینه اجرای اپلیکیشن اصلی استفاده می کند. و نکته جالب اینکه مجوز اینکار نیز به طور ناخواسته در ابتدای نصب اپلیکیشن به سازنندگان اپلیکیشن توسط کاربر و صاحب دستگاه داده شده است!
 

 
شرکت X در قوانین اولیه نصب خود به این موضوع اشاره می کند که ممکن است برای اجرای برنامه فوق و دسترسی به سرویسهای رایگان مختلف، نیاز به اجرای برنامه های جانبی در پس زمینه باشد و ... و کاربر هیجان زده که در 99 درصد موارد اصلا قوانین ابتدایی برنامه و permission های برنامه را نمی خواند فوراً برنامه را نصب می کند و سرخوش از استفاده از سرویس های رایگان، هر روز به شرکت سازنده این اپلیکیشن درود می فرستد!  غافل از اینکه برنامه ای که در پس زمینه در حال اجرا است، منجر به کاهش عمر مفید دستگاه او خواهد شد چرا که از پردازنده موبایل یا تبلت او برای ایجاد ترافیک و باز کردن URL های سایت A در پس زمینه اجرای برنامه اصلی استفاده می شود و در بسیاری از موارد نیز منجر به کند شدن کلی عملکرد گوشی کاربران خواهد شد. از دیگر معایب این اپلیکیشن ها این است که فشار زیادی به باتری گوشی یا تبلت می آورد و به سبب استفاده حداکثری از منابع دستگاه، خیلی زود شارژ ان خالی می شود.  بزرگترین ریسک این اپلیکیشن ها این است که سازندگان آن، به محتویات گوشی افرادی که این اپلیکیشن را نصب کرده اند به طور قانونی دسترسی دارند چرا که کاربران خودشان این اجازه را در ابتدا به آنها داده اند.
 
 

پول های هنگفتی که در پس زمینه جا به جا می شوند!

 
شرکت X با آفرهای مختلف به سراغ مدیر سایت A که نیاز به بازدید دارد می رود و با این عنوان که می تواند به طور تضمینی طی تعرفه های مختلف برای او بازدید ایجاد کند و رتبه الکسای سایت او را بهبود بخشد، وارد میدان می شود و حتی 10 روز نیز دوره آزمایشی رایگان برای این سایتها قرار می دهد با این عنوان که بر خلاف روشهای سنتی، در روش مذکور نه تنها متریک های اصلی الکسا از جمله bounce rate، pageview، time on site خراب نخواهد شد بلکه به میزان پول پرداختی مشتری(مدیر سایت A) می توانند این متریک ها را بهتر هم بکنند و از این گذشته اثری از سایتهای معروف در ایجاد ترافیک فیک و غیر واقعی نیز در آپ استریم سایت نخواهد بود.
 

آگهی دهندگان فریب خورده

 
این پیشنهاد جذاب برای بسیاری از مدیران سایتها مخصوصاً سایتهایی که تازه شروع به کار کرده اند جذاب به نظر می رسد و با این نیت که هر سایت و با هر موضوعی که داشته باشند می توانند در مدت کوتاهی به درآمد خوبی از طریق گرفتن تبلیغات برسند، فوراً دست به جیب می شوند و بازدید غیرواقعی برای سایت خود خریداری می کنند.
 

 
نکته جالبی که در این بین وجود دارد، اپلیکیشنی در شبکه های ماهواره ای در حال تبلیغ شدن است که به طور علنی اینکار را انجام می دهد و بابت بازدید کاربران از سایتهای مختلف به آنها پول پرداخت می کند اما در نسخه های داخلی شاهد این هستیم که اینکار به طور غیرمستقیم و بدون اطلاع کاربران در حال انجام است و پول های هنگفتی نیز در پس پرده در حا جا به جا شدن است. پول های هنگفت بین شرکت X و مدیر سایت A و از طرفی پولهای هنگفت تر بین مدیر سایت A و شرکتهای تبلیغ دهنده که عمدتاً قربانی این فریبکاری پنهان هستند.
 
شرکتهای تبلیغاتی برای تشخیص واقعی بودن یا نبودن میزان بازدید سایتی که قصد تبلیغات در آن را دارند، می توانند با متخصصین مجموعه لیوا تماس حاص نمایند تا از انواع کلاه برداری های اینترنتی مصون باشند.
 
منبع : تماشاچی

نظرات

user

دقیقا من خودم از همون اول به این برنامه ها که رایگان می شه از شون استفاده کرد و ترافیک اینترنت ازتون کم نمیشه اعتماد نداشتم و چیز مهمتر این که هیچ چیزی رو مفت در اختیارتون قرار نمیدن اونم تو ایران خخخخ

پاسخ دادن
user

خودت ضر نزن سید لاشی .خب راست میگه دیگه فرشته جون من که نمیشناسمش ولی دزدن دیگه تو که سواد نداری هنوز زر رو اینجوری مینویسی سید قلگی پس گو نخور نظر نده

پاسخ دادن
user

هر طرفو نگاه میکنی یه گند کاری انجام دادن روبیکا هم دزد از اب دراومد البته قابل پیش بینی هم بود

پاسخ دادن
user

زرررر نزن بابا

پاسخ دادن