آموزش فراری دادن حیوانات وحشی در طبیعت (مواجهه با کوسه، شیر، فیل ...)

آموزش فراری دادن حیوانات وحشی در طبیعت (مواجهه با کوسه، شیر، فیل ...)
شاید یکی از جالبترین آموزش هایی که در سایت دراپ بال منتشر کرده ایم مربوط به این مطلب است چرا که به یکی از سوالات پر تکرار کاربران در حضور در طبیعت پاسخ داده می شود. در کلیپ زیر به آموزش مواجهه با حیوانات مختلف در طبیعت و در امان ماندن از حمله حیواناتی مثل خرس، شیر، مار، گرگ، کوسه و ... پرداخته شده است که بدون شک، با این آموزش ساده، اطلاعات افراد در قرار گرفتن در چنین موقعیت های سختی افزایش می یابد و می دانند که چه کار باید بکنند. در ادامه به اختصار آموزش نحوه رو به رو شدن با این حیوانات توضیح داده می شود اما برای دیدن روش دقیق، حتما کلیپ آموزش فراری دادن حیوانات وحشی در طبیعت که در ادامه قرار داده شده را تماشا بفرمایید.
 

ورود به بخش جهان منهای فوتبال

 

آمار کشته های انسانی توسط حیوانات وحشی در سال

 
آمار کشته های انسانی توسط حیوانات وحشی در سال
 

آموزش فراری دادن حیوانات وحشی در طبیعت (مواجهه با کوسه، شیر، فیل ...)

 
آموزش فراری دادن حیوانات وحشی در طبیعت (مواجهه با کوسه، شیر، فیل ...)

کوسه:

 
از بین 150 گونه مختلف کوسه ها تنها 20 گونه از آنها به انسان حمله می کند. برای اجتناب از مواجهه با کوسه های قاتل از ریختن اوره(ادرار) یا خون در آب دریا خودداری کنید چرا که کوسه ها به این دو مایع حساس هستند و از مایلها دورتر می توانند بوی آن را استشمام کنند و به سراغ شما بیایند. وقتی کار از کار گذشت و با کوسه رو به رو شدید، هرگز پشت خود را به او نکنید و سعی در فرار با شنا نکنید. بلکه برگردید و به چشمان او نگاه کنید و در صورت امکان به چشم یا شش های او ضربه بزنید. با اینکار کوسه فرار می کند.
 

کانگورو:

 
در کمال شگفتی، کانگوروها هم یک خطر بالقوه برای انسان محسوب می شوند و اگر فردی به محدوده زندگی انها وارد شود و خطری برای آنها محسوب شود، با حملات شدید کانگوروها رو به رو می شود. در مواجهه اولیه با کانگوروی عصبانی شروع به سرفه و عطسه کردن کنید؛ این حیوان با تصور اینکه شما مریض هستید از حمله به شما منصرف می شود و تنها مقابلتان می ایستد؛ پس از این مرحله کافیست به آرامی برگردید و با قدمهای آهسته صحنه را ترک کنید؛ اما اگر با دویدن پا به فرار بگذارید کانگورو تحریک شده و به شما حمله می کند.
 

شیرها:

 
وقتی با شیرها مواجه شدید، حتما با او تماس چشمی برقرار کنید و یک لحظه از اینکار دست برندارید چرا که در صورت غفلت از اینکار، به شما حمله می کند. هرگز پشت خود را به شیر نکنید. شما در مواجهه با شیر باید وانمود کنید از او قویتر هستید پس با در اوردن لباس خود و گرفتن آن با دو دست در بالای سرتان و فریاد با صدای بلند، او را تحت تاثیر قرار دهید. بر سر شیر فریاد بزنید و نترسید. سعی کنید با انجام حرکات عجیب، شیر مهاجم را قانع کنید که یک طعمه نیستید.(مشاهده در کلیپ)
 

فیلها :

 
فیلها معمولاً حیوانات مهربانی هستند اما اگر احساس کنند فردی قصد صدمه زدن به بچه های انها را دارد، او را زیر پاهای خود له می کنند. آنها بسیار با هوشند و اگر در مواجهه مستقیم با فیل خشمگین قرار گرفتید، به حرکت گوشهای او توجه کنید، اگر گوشهایش را در امتداد بدنش قرار داده باشد بدون شک قصد له کردن شما را دارد در این حالت بهترین کار این است که به پشت یک مانع بروید؛ چیزی مثل درخت یا سنگ یا تپه . چرا که سرعت عمل فیلها در دور زدناین موانع کم است.
 

کرگدن:

 
کرگدنها از قدرت بینایی بدی برخوردارند و به همین دلیل هم هر شی جنبنده ای نزدیک خود را دشمن و خطر تلقی می کنند؛ در تقابل کرگدن ها سعی نکنید از دست او فرار کنید چرا که سرعت این حیوان به 37 مایل در ساعت می رسد؛ اگر با کرگدنی خشمگین رو به رو شدید، به پشت درخت پناه بگیرید چرا که به واسطه هیکل درشت این حیوان، دور زدن موانع برای او بسیار سخت است و کند انجام میگیرد.
 

اسب آبی:

این حیوانات دوست داشتنی با وزنی سنگین سرعتی معادل 18 مایل در ساعت دارند و اگر عصبانی شوند، کار برای فرد سخت می شود. در هوای گرم از حرکت در حصارهای طبیعی بلند پرهیز کنید چرا که آنها معمولاً در این محلها استراحت می کنند؛ اگر با این حیوانات رو به رو شدید کافیست به یک بلندی بروید؛ چیزی مثل درخت یا یک سنگ بلند. چرا که صعود کردن برای اسب آبی بسیار سخت است و بیشتر در زمینهای هموار یک خطر بالفوه محسوب می شود.
 

گاو وحشی:

بر خلاف تصور عمومی، گاوهای وحشی به رنگ قرمز حساسیت ندارند بلکه به حرکت آن پارچه حساس هستند و اصولا با حرکت اجسام تحریک می شوند. در نتیجه اگر به یک گاو وحشی رو به رو شدید کافیست هر چیزی دم دست دارید را تکان دهید و وقتی حیوان به شما نزدیک شد، آن را به دورترین نقطه ای که می توانید پرتاب کنید؛ در کمال حیرت می بینید که گاوه خشمگین به جای تعقیب شما به سراغ سی پرتاب شده شما می رود.
 

عروس دریایی:

 
شاید باورتان نشود اما عروس دریایی هم یکی از موجوداتی است که با سم کشنده ش خطری بالقوه برای شناگران محسوب می شود؛  در صورتی که سم این حیوان به بدن شما وارد شد؛ تنها کافیست آب شور بر روی محل گزیدگی بریزید.
 

تمساح :

تمساح ها موجودات خطرناکی هستند؛ برای مقابله با آنها می توانید به صورت زیگزاگی فرار کنید و یا اگر فرصتی برای فرار ندارید و در آب با آن درگیر شده اید به چشمان او ضربه بزنید.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

FARSHAD

عالی عالی واقعا دمتون گرم