کد خبر:21025
پ
فاصله برانکو از فرش تا عرش ؛ فقط ۵ دقیقه !

فاصله برانکو از فرش تا عرش ؛ فقط ۵ دقیقه !

تیم فوتبال پرسپولیس روز گذشته توانست در یک بازی دراماتیک در دقیقه ۸۹ بازی در حضور بیش از ۹۰ هزار تماشاگر سرخ، جواز حضور در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد تا برانکو نفسی به راحتی بکشد و پس از تمدید قراردادش با خیالی راحت به تعطیلات برود. اما باز […]

تیم فوتبال پرسپولیس روز گذشته توانست در یک بازی دراماتیک در دقیقه ۸۹ بازی در حضور بیش از ۹۰ هزار تماشاگر سرخ، جواز حضور در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد تا برانکو نفسی به راحتی بکشد و پس از تمدید قراردادش با خیالی راحت به تعطیلات برود. اما باز هم مثل چند ماه اخیرف هواداران پرسپولیس و البته بسیاری از پیشکسوتان پرسپولیس نسبت به نوع بازی این تیم و تفکرات برانکو انتقاداتی را داشتند و به طور واضحی از این برد حیاتی، لذت نبردند چرا که به اضلاح خودشان ۹۰ دقیقه خون و دل خردند تا بردند.

 

بیشتر بخوانید؛ چرا هدایتی بلیتهای بازیهای پرسپولیس را رایگان می کند؟

 

فاصله برانکو از فرش تا عرش ؛ فقط ۵ دقیقه !

 

 

فرشاد پیوس که به عنوان کارشناس بازی در برنامه زنده شبکه ۳ حضور پیدا کرده بود پس از بازی چنان بر افروحته بود که قرمز شدن سیمای او که ناشی از فشار عصبی بالا در طول نود دقیقه بود، به خوبی نشانگر آنچه سایر هواداران پرسپولیس در ۹۰ دقیقه بازی مقابل الجزیره تجربه کردند بود.

 

پیوس که از تصمیمات برانکو به شدت ناراضی به نظر می رسید بارها در صحبتهایش به اشتباه بودن تعویضها و تفکرات تاکتیکی برانکو اشاره کرد و خاطرنشان کرد که برانکو اگر بخواهد با همین رویه در ادامه لیگ قهرمانان آسیا جلو برود، قطعاً به مشکل خواهد خورد چرا که تیم الجزیره تیم چندان قوی نبود که بخواهد اینقدر پرسپولیس را هم در ابوظبی و هم در تهران اذیت کند؛ خط دفاعی این تیم به قدری ضعیف بوده که در لیگ ۱۲ تیمی امارات در رتبه هفتم قرار گرفتند و خط حمله این تیم نیز نمایش جالبی در امارات از خود بر جای نگذاشته بود اما همین خط حمله ضعیف در دو بازی رفتو برگشت توانست ۴ گل به پرسپولیس بزند.

 

شاید به جرات بتوان گفت الجزیره در بازی برگشت مقابل پرسپولیس تنها ۲ حمله جدی بر روی دروازه پرسپولیس داشت چرا که تنها دقایقی پس از گل برتری پرسپولیس رو به بازی هجومی آورد و به گل تساوی رسید و سپس به لاک دفاعی رفت و پس از اینکه گل دوم را در دقیقه ۸۹ دریافت کرد بار دیگر آهنگ هجومی گرفت و اینبار بیرانوند و پرسپولیس بودند که شانس آوردند دفع ناقص یا سسرخوردن توپ از دستان بیرانوند به درون دروازه پرسپولیس نرفت و به کرنر رفت وگرنه این تیم بی زهر در همان اندک حملاتش می توانست حکم حذف پرسپولیس را تنها با دو حمله صادر کند.

 

فاصله برانکو از فرش تا عرش تنها ۵ دقیقه بود چرا که اگر سید جلال حسینی به کمک او نمی امد، او اکنون زیر رگبار توپخانه انتقادات قرمزها قرار داشت اما این برد پراسترس هم باعث نشد تا بسیاری از هواداران پرسپولیس دست از انتقاد از سبک بازی پرسپولیس بکشند و علی رغم نتیجه گیری اما به نوع بازیتیمشان ایراد وارد می دانند.

 

 

برانکو باید بداند که هواداران فهیم پرسپولیس فرق بازی خوب و بد را از هم تشخیص می دهند. او روزگاری را به یاد آورد که در فصل پانزدهم در اواخر فصل هدایت تیم را به عهده گرفت و علی رغم کسب شکستهای متوالی اما روز به روز به تعداد هواداران پرسپولیس در استادیوم آزادی اضافه می شد و هواداران راضی از سبک بازی تیمشان بودند ولو اینکه با نتیجه همراه نمی شد.

اکنون نیز ورق روزگار برعکس شده و علی رغم نتیجه گیری پرسپولیس اما این تیم همان کیفیت بازیهایی را به نمایش می گذارد که در زمان حمید درخشان و مربیان قبل از برانکو به نمایش می گذاشت؛ بازیهایی که هواداران پرسپولیس در طول نود دقیقه با استرس زیاد بازی تیمشان را دنبال می کردند …

 

برانکو دوباره استرس را به سکوهای آزادی برگردانده و این سکوها را اکنون تنها با بلیت رایگان می توان پر کرد وگرنه در حالت عادی به سختی بتوان پر بودن ورزشگاه آزادی را برای تیم فعلی برانکو متصور بود.

 

در پایان باید گفت او اگر از تکرار اشتباهات خود دست نکشد، شاید به انتهای نیم فصل اول رقابتهای فصل هجدهم هم نرسد و شعارهای حیا کن و رها کن بیشتر از آن چیزی که او فکر میک ند به او نزدیک هستند چرا که در فصل آتی با قدرت گرفتن چند تیم مدعی، دیگر خبری از فاصله گرفتن امتیازات در همان نیم فصل اول نخواهیم بود و با این سبک بازی پرسپولیس به سختی بتوان این تیم را حتی در بین ۵ تیم اول جدول تصور کرد.

تماشاچی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید